Zlatý Bazalbub za měsíc srpen

Autor: ammy <ammy@banicek.com>, Téma: Zlatý Bazalbub, Vydáno dne: 12. 09. 2007

Už jen tři dny zbývají, než Baníček znovu vyběhne na ligový trávník. Čeká nás duel aktuálně vedoucích týmů tabulky, který slibuje zajímavou podívanou. Pojďme se ještě krátce ohlédnout za uplynulým měsícem, který byl pro náš tým nadmíru úspěšný, ve kterém jsme byli na prvním místě a až remíza ve Zlíně nás odsunula na aktuální druhé místo.

Ligu jsme začali na horké půdě nováčka ve Vršovicích, kde bylo potřeba ustát tlak domácích a předvést fotbalové umění. Obojí se nám povedlo podle plánu - Bizi vzadu uskákal vše, co do vápna přiletělo vzduchem, po zemi klokan moc nebezpečný nebyl a navrátilec Venca otevřel skóre. Jak se dalo čekat, tito dva za tento zápas vybojovali mezi sebou těsný duel (o tři hlasy více získal Venca), větší počet hlasů získali ještě Luki s Magim, dalších šest hráčů (Vašek, Metelka, Zeher, Cigánek, Rajtoral, Řezník) získalo jen minimum hlasů.

V úvodním domácím duelu nás přijela prověřit, jak se jednomu funkcionáři nelíbí, cizinecká legie. Zápas jsem neviděl, podle dostupných informací hráli hosté v první půli víc než dobře a o lepší výsledek se připravili vlastní nedisciplinovaností. Baníček dvakrát vyrovnával a svým premiérovým gólem otočil skóre Róbert Zeher, který pak v závěru ještě jednu branku přidal. Výsledek hodnocení tohoto zápasu se dal odhadnout a taky tak dopadl - s drtivým náskokem Robo vyhrál, většího počtu hlasů dosáhli ještě Svěrki Luki a Marek, ostatní (Metelka, Cigánek, Bystroň, Magera, Čoupek, Rajtoral a Řezník) opět "drobné".

Třetí zápas - svůj první v dresu Baníku - s velkým očekáváním fanoušků proměnil v one man show Rudolf Otepka, jehož přestup bleskově Baník realizoval poté, co v předchozím zápase nedohrál pro zranění kapitán Martin Lukeš. Ruda branku nedal, ale byl u všeho podstatného, co se v zápase s Libercem stalo - a ovace které sklidil ho (věřím že víc než příjemně) překvapily. Není divu, že toto kolo dopadlo podobně jako to minulé - akorát to o parník zbytku týmu tentokrát nandal Ruda. Víc hlasů už pak získali pouze Robo a Marek, ostatní hodnocení (Metelka, Bystroň, Varadi, Magera, Rajtoral, Řezník a Tchuř) pár hlasů.

Poslední srpnové kolo jsme odehráli na zlínské Letné. S bílou podporou někde mezi 2-3 tisícovkama hlasivek se našim nakonec podařilo ukopat plichtu. Byla to naše první ztráta v ročníku, po které jsme opustili první místo, ale určitě to není důvod k panice. Ze Zlína všichni body vozit určitě nebudou - a remíza pořád znamená, že zůstáváma neporaženi. Toto kolo bylo vyrovnanější (a bohužel vás hodnotilo trochu méně než jiná kola), nejvíce jste ocenili mravenčí práci a výstavní trefu kapitána Tomáše Marka, větší počet hlasů pak získali Vašek, Magera, Otepka, Rajtoral a Řezník, mezi hodnocenými pak byli i Metelka, Zeher, Cigánek, Bystroň, Řezník a Tchuř.

Tyto zápasy pak určily celkové pořadí v měsíci, vítězem se nakonec stal těsně


Robo Zeher
,

kterému šlapal na paty

Rudolf Otepka
.

S odstupem skončil na třetím místě (defacto za dva odehrané zápasy)

Václav Svěrkoš


těsně byli na čtvrtém a pátém místě

Tomáš Marek a David Bystroň
.

Stejně jako loni jsme vylosovali vítěze, který předá Robovi trofej a zároveň získává víkendový pobyt na horské chatě Ondřejník. Nehledal bych v tom žádná kouzla z Bradavic ani odjinud - štěstěna tentokrát ukázala na uživatele s nickem

Harry
.

Oběma vítězům blahopřejeme a do dalších zápasů ať se daří nejen jim, ale především celému týmu, bo

Baníček nejlepší u nás
.