FC Slovan Liberec - Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Autor: ammy <ammy@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 05. 04. 2014

Hezké odpoledne z Liberce. Nevím, jak se bude dát stíhat psát - nicméně po dlouhé době to zkusíme psát plus mínus online. První zpráva - v Liberci neprší, je lehce pod mrakem, plus mínus 15 stupňů a Baníček nastupuje k zápasu v černevých dresech, domácí jsou v modrobílé kombinaci.

Sestavy
Slovan Liberec : Kovář - Coufal, Pavelka, Rybalka, Frýdek, Sackey, Jarolím, Luckassen, Obročník, Pimpala, Šural

na lavce připraveni Karišik, Budnik, Rajnoch, Hugues, Kolár, Pokorný, Hroššo

Baník Ostrava : Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán, Kukec, Greguš, Foltýn, Krmenčík - Škutka

na lavce připraveni Kaša, Narh, Zawada, Holzer, Svěrkoš, De Azevedo, Macej

Rozhodčí : Lerch, Nádvorník, Urban

0' stadión je zatím témeř prázdný, v našem sektoru asi 30 fans, v domácím černý transparent "omluva? vsazena na výhru" jinak na stadiónu max 500 lidí, venku se to sice už pomalu schází, ale aby hodinu a půl před zápasem byla hospoda před stadiónem prázdná a na jedno ram chodili hosté tak v poměru 1/3 k domácím - to by se v Ostravě nestalo :-)
0' na stadiónu hraje nějaká divnohudba, v kruhu vlaje šest vlajek, před tribunou poskakuje osm pubošek, v ochuzech ještě není ani tisíc lidí
0' wi-fi žádná extra rychlost, ale tak sem tam snad půjde nějaké info odeslat :-)
0' v domácím sektoru postává cca 20-30 postaviček se srolovanými transparenty, u nás zatím nevisí ani jedna vlajka
0' týmy nastupují na plochu, domácí nahradili černý transparent vzkazem "rekord 0:6 nejlíp odčiníte rekordem 4:0 5:1 6:2" naši zpívají hymnu, sektor máme pořád bez vlajek, na začátku zápasu minuta ticha
1' hrajeme zleva doprava a máme výkop
1' domácí mají kromě kotle na svém místě také minikotlíček v protějším rohu
2' zahráváme první roh zleva na přední tyč, obrana nedůrazně odvrátila, k centru se dostal zleva Štěpán, ale bránu jsme neohrozili
3' hned z brejku udeřil Slovan - malý Vengřinek na lajně prohrál souboj o vysoký míč a Pavelka zleva ze 14m prostřelil Pavlenku, asistenci si výkopem připsal Kovář
7' Pavlenka hasil další nákop domácích hlavičkou venku z brankoviště, následný pokus domácích šel nad
12' v našem kotli cca 300 hlasivek hravě překřičí domácí 2-3 bubny, na hřišti jsou ale zatím aktivnější domácí 13' Kukec na půlce vyfasoval žlutou, minutu nato střílí technicky spoza vápna po zemi, Kováře ale jen přinutil k pohodovému zákroku na zemi
14' standardka asi z 27m ze středu, signál, míč po zemi do vápna a Šural křížnou střelou na zadní tyč podruhé překonává Pavlenku
18' žlutá karta pro Baránka za zákrok u protější tribuny
18' přímák letí na penaltu a Pavelka protahuje Pavlenku, ten na zemi vytáhl míč na roh, který jsme na přední tyči odvrátili
21' Vengřinek prohrál další souboj na lajně, upadl do vápna, sudí Lerch naštěstí píská faul
23' domácí si tak dlouho dávali přednost na vápně, až jim to naši ukopli
27' yebat nefunkční wi-fi
30' další závar domácích ve vápně jsme odvrátili na roh
30' náš kotel neúnavně fandí
31' gólovka na druhé straně - ze 7m neprostřelil gólmana hádejte kdo?
33' výpad dvojice Štěpán-Krmenčík do rozhozené obrany Liberce končí faulem Krmenčíka
34' domácí zkusili 2x penaltu, sudí jen ukazuje vstávej, kartu netahá
35' po rohu nás domácí víc neč minutu drží v kleštích, do vápna letělo snad pět centrů, ale nakonec jsme se ubránili
37' další zpětný míč od brankové lajny hasíme razantním odkopem
38' ani třetí skok domácích do vápna sudí neposoudil penaltově či žlutě
39' náš ojedinělý pobyt u vápna domácích končí po faulu, tentokrát Škutky
40' střelu Pavelky z voleje z 23m si uprostřed brány Pavlenka pohlídal
41' Krmenčík to zkoušel technicky zleva z rohu vápna, ale míč mezi tyče nedostal
42' a máme na jaře dalšího střelce!!! centr zleva na penaltu, Davor se podíval a s klidnou hlavou z první uklidil z voleje míč na zadní tyč
45' po rychlém přenesení z vlastní půlky nalevo pálí Krmenčík, ale trefuje jen beka před sebou
45' sudí nastaví 1min
45' poločas končí, domácí vedou 2:1

Jak se dalo čekat, po porážce Liberce 6:0 v Plzni si na nás chcou domácí zchladit žáhu a po celý poločas jsou výrazně lepším týmem. Snad Davorův gól přinese trochu klidu do našich řad a hlavně začnou chlapi něco hrát. Vengřinek okamžitě dolů, ale co jinak s tím trenér v kabině udělá - to nevím... Uvidíme

46' Do druhé půle nastupuje Svěrki, dolů šel Škutka??? hmmm
46' náš kotel se rozdělil na dvě části, v jedné z nich máme transparent RODINY S DĚTMI
47' roh domácích zprava obrana odvrátila před vápno, následný centr stáhl Pavlenka
48' domácí minikotlíček skanduje Pelta ven, naši se přidávaní Pelta co, ty kurwo
50' Pavlenka loví další míč z brány, střelou někde uvnitř vápna pod víko podruhé skóruje Pavelka
54' žlutá karta Rybalka, standardka zleva z 20m, centr Štěpán, obrana odvrátila
57' přímák zprava na zadní tyč (Štěpán?) trefil tyč, Frydrych z metru trefil hlavou další tyč, dorážku z 5m už Baránek dostal do brány !!!
59' Šurala střídá Kolár
60' Krmenčík zachytil odražený míč, místo posunutí na Vencu ale zkoušel kličku a o míč přišel...
62' zkazili jsme 2x lehkou přihrávku, pokaždé ale míč vybojovali, podruhé přišel žlutý faul Obročáka, Štěpánova rána z přímáku z 28m šla vysoko nad
63' utkání sleduje 4 444 diváků :-)
63' Pavlenka hasí dalším odkopem před vápnem
64' roh Slovanu zleva boxuje Pavlenka a obrana následně posílá na půlku
66' kotel zpívá nový chorál podpořen tričkama dolů, rodiny s dětmi oblečeny :-)
68' Svěrki presuje, když si ho tři vyšachují, tak se otočí a vidí, že je na to sám, bez podpory dalších
70' nákop Štěpána z půlky do vápna, hlavička z pětky doprostře, gólman bez problémů chytá
72' centr zprava hledal Krmenčíka, gólman to tam měl ale blíž
73' kousek od kruhu faulován Venca a odešel z hřiště držíc se za hlavu, hrajem o desíti
75' roh domácích zprava jsme nadvakrát odvrátili, Venca zpátky na place s ovázanou hlavou
77' střídáme, Foltýna nahrazuje Holzer
78' megakix Frydrycha, tři na gólmana, situaci hasí před vápnem Baránek, sudí posoudil jako faul a Baránek dostal červenou
79' přímák pár čísel za vápnem ze středu, všichni ve zdi, Pavlenka vidí 3,14ču, technická střela Rybalky šla těsně nad
80' další míč do vápna, na který Rybalka sám na penaltě nedosáhl
82' Rybalka ve vápně hlavou posunul za sebe na Pavelku a tomu v tutovce a dosažení hattricku zabránil Pavlenka... Na druhé straně brejk, po kterém zůstal ležet a je ošetřován domácí gólman
84' první domácí opouští tribunu
85' domácí střídáni - Luckassena nahrazuje Budnik
86' Holzer dává přednost nalevo Kukecovi, tomu míč utekl za lajnu
87' Kolár napravo sám v našem vápně ale vysoko přestřelil
88' Sukup zkoušel dlouhým nákopem najít Vencu, ale našel gólmanovy rukavice
90' stejně dopadl Štěpánův centr zprava
90' sudí nastaví 2min
90+1' brejk domácích dva na jednoho, střela vedle
90+1' domácího Jarolíma střídá Rajnoch
90+2' ještě jeden brejk domácích, přihrávka na paty, zákrok na Štěpána neposouzen jako faul a zápas končí výhrou domácích 3:2