Lipina - Baník 1:2 (1:1)

Autor: Hellik <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 07. 09. 2014

V dalším kole domácího poháru se Baník představil v derby před téměř devíti tisíci diváku ve Frýdku-Místku.

Lipina – Baník
1:2
Branky: Talián – Petrus, Kaša
Diváků: 8.721

Baník v červeném, Lipina v bílém, zajímavostí bylo, že jako hlavní rozhodčí pískala paní Adámková. Kapitánem nebyl Frydrych, ale Janko Greguš.

Pár vět k zápasu:
5´Kaša podklouzl centr domácích do vápna, ze kterého pramenily dvě šance domácích a musel se vytáhnout zákrokem Vojta Šrom¨
7´Centr zprava do našeho vápna odvrátil Frýďa jenom k nám dobře známému Vašendovi, který střelou z voleje přestřelil
8´Šrom se inspiroval u kolegy Pavlenky a prachbídným výkopem na prvního útočníka domácích daroval možnost útoku Lipině, nic z toho však nebylo
12´Rychlý aut na levé straně a po narážečce u lajny přišel centr Holzera, na který nedosáhl Petrus, domácí zadák ho hlavou umístil na břevno. Míč se naštěstí odrazil zpět do nohy Petrusovi, který neměl problém otevřít skóre a Baník zničeho nic udeřil a ujal se vedení 0:1.
15´ Petrus pěkně mezi dvěma domácími prostrčil hlavou na Holzera, ten ale nadějnou možnost zazdil nepřesnou přihrávkou na hranici vápna.
17´ Dlouhý frýdecký aut do šestnáctky, následná domácí hlavička a odvrácení míče obranou ven z vápna, bohužel se k míči dostal volný Talián a nechytatelnou ranou na zadní tyč vyrovnává skóre – 1:1
Potom mám dlouhou pasáž bez poznámek, ke které bych řekl, že se oba týmy uchýlily k nakopávaným k míčům, které vůbec k ničemu nevedly.
31´Centr z prava na malé vápno na Petruse, který byl v nadějné pozici předskočen a z šance tak nebylo nic.
32´Rychlý brejk domácích po levé straně naše obrana odvrátila na roh, ten Frýďa odvrátil na další, ze kterého už Lipina nezahrozila.
36´Náš roh po kterém se na přední tyči objevil Stronati (?) a hlavičkoval nebezpečně těsně vedle branky Prepsla.
Do konce poločasu následovala zajímavá šance domácích, ze které trefili břevno, ale zároveň byl odpískán útočný faul. O co přesně šlo nevím – neviděl jsem.
Do poločasu se šlo za stavu 1:1
Po svačině nastoupil místo Štěpána Byrtus – pro mě záhada, Vojta se mi jevil jako nejlepší hráč v červeném na place.

46´Janko střílel z poza vápna nadějně těsně vedle brány.
47´Roh hostů nevedl k ničemu zajímavému.
53´Chvíli jsme nadějně kombinovali na polovině domácích, ale nevytěžili jsme z „tlaku“ nic zajímavějšího, než Gregušovu nepovedenou ránu šajtlí zpoza vápna.
60´náš faul těsně před hranicí vápna, naštěstí skončila následná standratka jen ve zdi.
61´centr do šestnáctky zleva odvrátil Stronati, následnou dělovku poté Vota vytáhl na roh, který bez problémů odvrátil Frýďa.
63´Naši zbytečně ztratili míč na půlce, z čehož pramenil rychlý brejk domácích, který odvracel Stronati na roh. Ten následně z malého vápna vyboxoval Šrom, který byl navíc faulován.
66´Žlutá karta za útočný faul domácích, z něhož pramenila rychlá akce našich na domácí polovině a centr do vápna z levé strany. Obrana odvrátila na roh, po kterém 2x dobře zasáhl Prepsl.
70´Na levé straně byl vyškolen Sukup, nicméně následný centr si v pohodě stáhl Šrom.
73´Střela Vašendy zblokována, do brejku se dostal Azevedo, který dal doprostřed na Šichora, ten pálil nad.
75´Trma vrma v našem vápně a následnou gólovou radost Lipiny po střele Vašendy zrušil hvizd rozhodčí. Já osobně netuším proč, nic „zajímavého“ jsem v soubojích nepostřehl.
76´Davor na plac.
77´Ukázkový skluz Patrizia u rohového praporku, po následném rohu byl možná penaltově přistrčen domácí útočník, ale hrálo se dál.
79´Šichorova střela vedle.
82´Frýďa napravo od vápna chyboval, následný centr uklidil jistý Stronati.
82´ Přetažený centr Lipiny zprava uklízí osamocený Sukup na roh. Byl zády ke hře a nevěděl co se děje, takže asi v pořádku. Následný roh odvrátil Kaša.
83´Filip odvrátil roh a tak jak je u něho zvykem, vydal se sprintem dopředu. Azevedo potáhl balon po pravé straně, dal Kašovi doprostřed na roh a ten propálil Prepsla. Baník vedl 1:2
87´Některý z našich přihrál pád před vápnem domácích, exekuce se ujal Davor, jeho střela nebyla nebezpečná a i když Prepslovi z náruče vypadla, nic se nestalo.
90´Jasný faul Byrtuse u praporku, následně zbytečně vztekle zahodil balon, za což viděl kartu. Odvrátil pro změnu Stronati.
Nastavení: Rychlý brejk do neúplné domácí obrany, z práve strany se přes střed dostal balon až k Šašinkovi, který z jasné pozice nepojistil postup.
Nastavení: Roh domácích na přední tyč, kde se k balonu dostal domácí brankář Prepsl, po souboji zůstal ležet jak on, tak náš obránce, ale po odkopu už naštěstí rozhodčí ukončila zápas!

Můj názor:
- Jestliže se hrálo proti druholigistovi, tak to byl opět náš bídný výkon
- Lipina celý zápas mírně lepší, ve druhém poločase o dost lepší¨
- Výborný Stronati, dobrý Štěpán
- Dobrá produktivita, ze tří gólovek dva góly
- Hlavně postup….
- Rozhodčí určitě nebyli proti nám, snad pomohla ta růžička, kterou dal Janko v úvodu Adámkové :-)