Vítězná tečka Baníku

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 27. 12. 2014

V trochu mrazivém zato o to více slunečném počasí a před nádhernou návštěvou přibližně 500 fanoušků se se starým rokem rozloučily staré gardy odvěkých ostravských rivalů Baníku a Vítkovic. Na umělé trávě vedle budoucího působiště Baníku :-( bylo k vidění opravdu hodně známých tváří nedávné i vzdálenější minulosti a ten, kdo zůstal doma před bednou nebo s babou, může opravdu litovat. Už třeba vidět trenéra Pavla Vrbu, který se ujal čestného výkopu, se nepoštěstí každý den... Anebo poslouchat ty Bastičovy kydy do mikrofonu taky není zrovna nuda :-) :-)

Přiznám se, že moc hráčů Vítkovic neznám - kromě ex-sparťana (a rodáka ze Studénky) Trvala jsem poznal jen trenéra Kopeckého, Baránka a Grussmanna, který navíc ještě nehrál. Za Baník nehráli třeba Samec, Vrťo, Jankulovski či Látal, ale ta síla, která nastoupila, byla drtivá - Baránek, Bolf, Pěcháček, Korytář, Staš, Mašlej, Galásek, Lukeš, Němec, Daněk, Papadopulos st., Svědík, Kiša, Knapp ml. a další slovutní borci.

Plusem vítkovických bylo, že se postavili převaze slavných jmen statečně a utkání bylo naprosto vyrovnané. Šancí bylo jako šafránu a tak mi stačila i moje dutá hlava na to, abych si je zapamatoval. Po dlouhým minutách bez vzruchu před oběma brankami se prodral asi v polovině první půle do šance Venca Daněk, v skrumáži těl ve vápně se ocitl na zemi, ale sudí Svatoňský ještě pentli nepískl. Nic jiného mu ale už nezbývalo minutu před pauzou, když byl Venca zkosen tentokrát jednoznačně a kopala se penalta. Nikdo se na ni nehrnul, Lukeš exekuci dokonce rezolutně ze středového kruhu odmítl a tak se ji ujala další ikona Baníku - Tomáš Galásek. Rozvážné postavení míče, pomalý rozběh, bezpečné umístění po zemi k pravé tyči a gólman si ani neťukl... 0:1 pro Baník a šlo se na pauzu. Joooo ještě jsem zapomněl na fantastickou střelu Němcovu ze střední vzdálenosti - lízala tyč.

Po přestávce se hrála další vyrovnaná partie, ale Vítkovice začaly vystrkovat růžky - Moc ale v 300% šanci sám před gólmanem překopl branku z osmi metrů a podobnou tutovku zahodil i hráč s číslem 10 (jméno nevím, pomůže někdo?). Nedáš - dostaneš platilo poté, co se po skvělém centru zprava (Lukeš???) dostal míč ke Knappovi mladšímu, který skvěle z voleje nedal policejnímu prezidentovi PČ ČR v brance Vítek šanci - 0:2. ACAB !!! Zdálo se rozhodnuto, ale poté, co jedna ze střel z levé strany prolétla těsně kolem zadní tyče, se domácí nadechli k mocnému závěru. Odměnou jim byla krásná branka v podobě angličana v podání Langera - 1:2. Vítkovice se pak ještě nastěhovaly na půli Baníku, předvedly několik závarů, ale k vyrovnání se nedostaly.

Můj názor:

- paráda
- Renda by ještě v lize rozhodně nepropadl
- líbily se mi výpady Fryče, výborný tahem na branku byl Kiša, obdivoval jsem přehled Staše, agresivitu mladého Knappa či Mašleje, Luki to má v noze pořád, to je jasné
- hééééj bomba občerstvení, tři stánky, bramborák, klobása, halušky, párek, pivo, svařák a já nevím, co ještě. Jo vlastně - hodně vlastních zásob jsem viděl :-) :-) :-)