Ach ty poslední minuty...

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 24. 01. 2015

FK Fotbal Třinec – FC Baník Ostrava 2:2 (1:1)

Hráno 23. ledna 2015 na umělce v Třinci

Po vyřazení ze sázkového poháru vstoupil Baník do další fáze přípravy tradičním zápasem s Třincem. Na zasněžené umělce areálu na Lesné protočili modrobílí všechny, kdo byli k dispozici, zatímco domácí odehráli zápas bez střídání, protože další hráči nastoupili bezprostředně po utkání s Baníkem do další přípravy proti Frýdku.

Třinec: Paleček (46. Rohel) - Matoušek, Hloch, Vomáčka, Kubáň - Tomeček, Hupka, Motyčka (72. Samiec), Janoščin (88. Dedič) - Smetana (72. Zimka), Malcharek
Baník: Šrom - Sukup (46. Štěpán), Kaša (46. Honiš), Frydrych (46. Stronati), Helešic (46. Byrtus) - Mensah (74. Kaša), Jirásek (74. De Azevedo), Mehanović (74. Helešic) - De Azevedo (46. Sivrić), Baroš (46. Zapata), Holzer (46. Narh)
Rozhodčí: Cieslar - Vojkovský, Streit
Diváků: Asi stovka (řádně zmrzlá)

Zápas celkově byl hodně neurovnaný a jeho začátek byl celkem nudný. Výjimku tvoří šestá minuta, ve které šel Třinec do otevřené obrany, odražený míč se dostal se štěstím k Tomečkovi, jenž našel Smetanu a ten dal z bezprostřední blízkosti vyniknout Šromovi – bez jeho skvělého zákroku na zemi u tyče bychom prohrávali. Dlouhé minuty bez vzruchu ukončila až 20. minuta, ve které pálil z opakované standardky z 25 metrů nádherně do vinklu Mehanovič, ale tentokrát byl proti posunu skóre domácí gólman Paleček.

Po chvíli jsme zahrávali bez patřičného výsledku dva rohy za sebou, ale po chvíli to přišlo – po nádherné kombinaci posunul zleva Holzer Barošovi míč po zemi zcela fantasticky a Milan ho pouze lehounce dopravil ze tří metrů do prázdné branky – 0:1. O dvě minutky později zaváhal v obraně Kaša, soupeř šel dravě za míčem, následoval prudký centr zprava a Frydrych jej ve snaze odvrátit na roh nasměroval milimetry kolem Šromova pravého vinklu.

Po další desetiminutovce bez většího vzruchu to přišlo v závěru poločasu. 40. minuta a Jiráskův prudký nákop na náhodu překvapil brankáře Palečka, který lehký míč neudržel, Baroš se rybičkou vrhl do nelehké pozice na zemi, míč však přece jenom skončil v Palečkově náručí. V poslední minutě šel Třinec do brejku, Matoušek ale nedal napravo zcela volnému kolegovi, nakonec pálil sám a Šrom předvedl na zemi u pravé tyče další skvělý zákrok. Zatímco naši už asi mysleli na teplý čaj o pauze, Třinec se hnal za vyrovnáním a dočkal se v nastavení první půle. Znovu šel rychle do otevřené obrany, zprava poslal míč prudce na pětník a tam se balón v souboji odrazil od Kaše nešťastně do naší sítě 1:1.

Start do druhé půle byl opět hodně nepřesný, ale zdálo se mi, že více o sobě vědí domácí. U nás mi připadalo, že hodně těžce míč získáváme a velice lehce jej ztrácíme. V 54. možná měli kopat i penaltu, sudí to posoudil jinak a o pár sekund později jsme měli šanci na druhé straně my – Zapata ale nahrál volnému Narhovi pozdě a bek to vystihl. S postupem času jsme vyrovnali hru, do šancí jsme se ale nedostávali a tak jsme to zkoušeli – podobně jako Mensah v 65.minutě – neúspěšně z dálky.

Hezkou rychlou akci jsme předvedli až v 66. minutě Sivričem, který vysunul Štěpána, následoval centr na zadní tyč, obránce jej odvrátil na roh. Z něj hlavičkoval Mensah do levého vinklu, brankář Rohel však odvrátil na další roh. Štěpán zrychlil hru i o chvilku později, po jeho přihrávce pronikl dravě do vápna zprava Sivrič, dal proti noze Honišovi, ale tomu míč v jasné tutovce nesedl na kopačku.

Baník šel ale přece jenom do vedení, když zahrával Štěpán standardku zleva, prudký centr chtěl odvrátit hlavou na roh Matoušek, ale balón zapadl přesně pod břevno bezmocného Rohela – 1:2. V té době už bylo utkání dosti nervózní, k vidění byla spousta tvrdých střetů, faulů zezadu a osobně si nepamatuji, kdy jsme viděl v přípraváku pět žlutých karet. Narh viděl dokonce dvě a šel si sednout... Pět minut před koncem mohl Třinec srovnat z nebezpečné standardky přímo proti brance, domácí hráč pálil skvěle do Šromov levého vinklu, ale gólman vsunul teleskopickou ruku a možná i s pomocí tyče míč vyrazil na roh. V devadesáté minutě došlo na dejavu – my jsme se těšili na čaj či horkou sprchu a Třinec hrál dál. A dočkal se – Tomeček zahrával zprava veedle šestnáctky standardku, vyslal z ní načechraný míč a ten se sklouzl po naší síti a zády Šroma – 2:2 a fajront.