S Pardubicemi pouze bez branek

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 03. 10. 2016

FK Pardubice – FC Baník Ostrava 0:0

Hráno 24. září 2016 v 10:15 hodin

V týdnu Baník vypadl z domácího poháru a v druholigovém zápase s předposledními Pardubicemi tedy měl co napravovat. Mužstvo si mohlo užít komfortu v podobě toho, že krátké soustředění mu umožnilo necestovat zpět na Moravu a potom zase zpět do středu Čech. Doma zůstal pouze vykartovaný Hučko a někteří hráči ze širšího kádru.

Pardubice: Knobloch - Přibyl, Zavadil, Jeřábek (K), Pospíšil - Kovář (89. Fusek), Kudrna, Řezníček, Fousek (79. Kim) - Petráň (65. Kayamba), Ladra
Baník: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Helešic - Hlinka, Nerad - Mondek (75. Lupták), Mičola (K) (89. De Azevedo), Stáňa (46. Celba) - Urgela

Rozhodčí: Hrubeš – Kožár, Kříž
Diváků: 2500

I přes velice brzký začátek zápasu přijelo do Pardubic podpořit opravdu hodně fanoušků, kteří nelitovali brzkého sobotního vstávání či dokonce cestování po noční šichtě. Vyvěšeny byly vlajky Zvalanců, Cheb boys, Potěru Havířov, SK SLEZSKÁ, stařičká FORZA BANÍK, Slušovic a také rodinného výjezdu. Domácí fans měli vyvěšenu jednu vlajku, která mi připadala taková pohřební – možná i díky nápisu CREMATOR. Bubínky zněly na obou stranách.

Pardubické ulice zejména kolem stadionu připomínaly místo soustředění veškerých bezpečnostních složek našeho policejního Kocourkova, no a protože se zase nic zvláštního nestalo, peníze daňových poplatníků vyletěly opět oknem. Fans se do našeho sektoru dostávali přes kontroly celkem pomalu – poslední z nich se dočkali příchodu na své místo až ve dvacáté minutě.

V utkání samotném podal Baník velice špatný výkon, neměli jsme šance, neměli jsme nápad, neměli jsme finální přihrávku. Hodně vlažné to bylo z naší strany hned od začátku, možná jsme se zalekli mnoha míst na hřišti, které byly skutečně hodně vyšlapané – na stejných místech se ale pohyboval i soupeř. Ten vyzkoušel ve třetí minutě pozornost gólmana Vaška po standardce zprava a také v 7. minutě poté, co při míči tentokrát zleva zaspal Zápotočný, Zavadil se ocitl hned 2x v šanci, z nichž ta druhá skončila se štěstím rohovým kopem.

My jsme se poprvé pokusili o překvapení v 10. minutě, Stáňa však byl po vysunutí Hlinkou pomalý, domácí šli hned do protiútoku zakončeným velice slabou střelou Kudrnou. Nudné utkání plynulo dál bez většího vzruchu, z naší strany nic, z domácí další hezká kombinace v 18. minutě, kterou musel hasit na poslední chvíli Pokorný a pak ještě tlumil prudkou střelu Kudrny Zápotočný. 25. minuta a opravdu velice propagační střela Nerada z 33 metrů, po minutě další pokus z velké dálky v podání Hlinky – totálně nad branku.

Domácí se Baníku v žádném případě nezalekli, ale braku netrefil v 28. minutě z pětadvaceti metrů ani Fousek. My jsme kontrovali o dvě minuty později mírným závarem po centru Suse, nic nebezpečného z toho ale zase nebylo. Proto to byli překvapivě zase domácí, kteří měli nebezpečnou standardku z 25 metrů, Vašek se proletěl vzduchem, míč zasvištěl vedle jeho pravé tyče. Náš prapor bohužel nezvedal ani kapitán Mičola, který potáhl například v 36. minutě středem, ale se přihrávkou netrefil asi o deset metrů... Dvě minutky před přestávkou střílel nebezpečně opět pardubický Fousek a Vašek měl štěstí, že míč v houšti těl nikdo netečoval. O minutu později se už zdálo, že budeme mít z prdele kliku, protože Mondek vysunul šikovně Stáňu, ten prostřelil gólmana, ale gólovou radost nám sebral zvednutý praporek pomezního. No nevím ... ten poslední domácí bek byl v momentu přihrávky určitě za našimi. O minutu později další sporný moment – Helešic dal míč na střed vápna Mičolovi, ten držen obráncem upadl – penalta se však nekopala a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Po přestávce se na plotě našeho sektoru objevilo dílo fans Baníku z Pardubic, ale zlepšení naší hry se bohužel nedostavilo. Příkladem budiž akce Celby z 54. minutě, kdy si šikovně zasekl Pospíšila, pálil však zcela mimo branku. Anebo roh Nerada zleva, který poslal exekutor přímo do boční sítě. Anebo v 60. minutě Helešic po faulu Přibyla na Mondka poslal standardku lehoučkou střelou přímo na brankáře Knoblocha. Nešlo zkrátka vůbec nic a po hezké kombinaci po ose Sus – Nerad – Helešic jsme ani nevystřelili.

Sympatické bylo alespoň povzbuzování našeho kotle, i když to měl s jeho rozeřváváním Kozub dost těžké – sektor byl velice úzký a dost neoperativní. Na hřišti jsme nemohli trefit ani branku a o nějakých šancích jsme si mohli nechat pouze zdát. 64. minuta, Mičola se otočil s míčem na hranici vápna a vystřelil zcela mimo. V 66. minutě se protlačili do vápna Mondek s Urgelou, střelu však zablokovali hned dva beci. V minutě devětašedesáté nám dokonce zatrnulo, když jsme vzadu celkem zaspali, ale Vašek to vyboxováním nakonec vše vyřešil.

Do naší hry se už vkrádala i křeč, nepomohla nám ani střídání. Domácí Ladra nás chtěl dorazit velice nebezpečným centrem zleva, na zadní tyči byl ve veliké šanci Kayamba, hlavou míč netrefil, ale pomezní stejně mával ofsajd. Neradova střela z 25 metrů nemohla gólmana překvapit, ale nakonec byli blíže gólu domácí – Pokorný se nechal zakřižovat Kayambou jako malý benjamínek, domácí hráč se řítil ve vápně zleva na Vaška, ale Zápotočný jej projít nenechal. To, co si pak od něj musel Pokorný vyslechnout, bylo slyšet až na tribunu. Posledních pár minut rozkouskovala dvě ošetřování s nuceným střídáním Mičoly (roztržená a krvácející hlava), pár minut se nastavovalo a pak už sudí Hrubeš tu hrůzu naštěstí ukončil.