Carlos, tak se to kope!!!

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 16. 10. 2016

FC Baník Ostrava – FK Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)

Hráno 15. října 2016 v 17:00 hodin ano Oldchachare stále ve vyhnanství

Když jsme hrávali s Žižkovem, šlo veskrze o zápasy prvoligové. Oba slavné kluby však aktuálně působí v lize druhé a vzájemným soubojem zahajovaly druhou třetinu své sezóny. Na straně soupeře nastoupil náš starý známý Vojta Engelmann, znám je určitě třeba i Pavel Hašek. Když hlásil nový hlasatel (ten náš standardní hlásil v sobotu v Karviné) jméno Pavel Čapek, už jsem se lekl, že se jedná o známého fotbalového rozumbradu z ČT1, naštěstí šlo ale pouze o shodu jmen s náhradníkem soupeře. V našem dresu dostal novou šanci Mondek, jinak byla sestava klasická. Náš kotel byl poněkud méně početnější než obvykle, z Prahy dorazilo asi 15 žižkováků.

Baník: Vašek - Sus, Mešaninov, Zápotočný, Hučko - Hlinka - Mondek, De Azevedo (70. Nerad), Mičola, Stáňa (64. Helešic) - Urgela
Žižkov: Soukup - Hašek, Egert, Pimpara, Josl – Engelmann (77. Volek), Krystan (68. Eliáš), Pavlata, Urbanec – Dočekal, V. Klán (60. Sixta)

Rozhodčí: Rejžek – Vlasjuk, Šimáček
Diváků: 4378

Hned na začátku zápasu náš kotel ztichl, byly vytaženy transparenty TALENT BEZ DŘINY JE TI NA HOVNO! (citace z písně Za Baník, pro Baník) a RIP DIAS, v nastalém tichu zazněla zmíněná píseň jako vzpomínka na nedávno zesnulého Daniela Čecha. Čest jeho památce.
3. Po centru zprava Urgela souboj nevyhrál, přesto ale nastal menší závar a v něm jasná ruka Urbance po vysokém míči – penalta pro Baník
4. Baník vedl 1:0 - de Azavedo se tentokrát na míč chválabohu nechrtil, postavil si ho Hlinka a suverénně to dal brankáři po levé ruce. Pokud to takhle kope Hlinka pořád, tak de Azaveda ještě dodatečně za Táborsko vyliskat - pokud se tak ještě nestalo
7. Hlavně nepřestat hrát, je třeba je hned dorazit
8. Dlouhý nákop Suse k Hučkovi neprošel, přesto ještě šel do odraženého ve vápně - od něj do autu, ale takové bojovnost je třeba
9. Stáňa udělal nádherně vlevo vedle vápna Urbance, centroval do ohně, ale obrannou hlavičku poslal těsně nad břevno hlavou Pavlata
10. Sevřeli jsme je fest, tři rohy po sobě a z toho třetího málem zahřmělo, když Mičola přiťukl Zápotočného ten dal krásný centr na zadní, Hučko gólově hlavičkoval, brankář Soukup zázračně kryl a Hučka k dorážce už obrana tělem nepustila
12. Jsme jasně lepší, v rozehrávce jsme získali míč, Soukup byl daleko z branky, de Azevedo to zkusil, ale branku netrefil
13. Bleskový brejk po narážečkách Mičoly s de Azevedem, vysunutí Stáně, potáhl a dával na střed Urgelovi do tutovky, bohužel na paty
14. Všemi dvěma prsty nestíhám psát... tak jenom závěr akce, kdy se ocitl na zemi ve vápně Mičola, druhá pentle ale nenásledovala
15. Urbanec dal po zemi zleva Dočekalovi, jeho slaboulinká střela znamenala první dotek s míčem pro Vaška
16. de Azevedo potáhl kousek podél šestnáctky, vyslal prudkou střelu, bohužel ale přímo na Soukupa
17. Tvrdá zblokovaná střela Krystana Hučkem znamenala první roh Žižkova, zprava ho kopal kapitán Hašek, mnoho starostí nám nenadělal, ale protože jsme se nedokázali při čtyřech soubojích dostat k míči, musel dát na druhý roh Mičola a po centru Josla musel držet Urgela na zádech Egerta a hlavičku mu tím ztížil - šla nad
19. V šestnáctce šel důrazně za míčem Stáňa, srazil se se Soukupem, sudí měl na volbu jak to posoudit a zvolil útočný faul. No budiž...
21. Hostům se podařilo celkem vyrovnat hru - aspoň se hraje hezký fotbal
23. Noooo teď jsme v obraně hodně zaspali, hosté dvěma přihrávkami ve vápně dali volnému Engelmannovi napravo a pouze skvělý Vašek nás zachránil od gólu. Po chvíli zase musel Mešninovič zastavit hlavou střelu zpoza vápna. Na můj vkus jsme je pustili do hry až příliš
24. Kdy se jedná o malou domů a kdy ne? Vysvětlí někdo?
27. Po deseti minutách spánku jsme se mohli a měli probudit - Mičola super zamotal levého beka, poslal proti noze zela volnému de Azavedovi, ten měl před sebou prázdnou branku a minul ji asi o pět metrů... Zase na vyliskání a to ho mám synka celkem rád. Hlavně že v týdnu na fejsu fotí pičoviny s Mešaninovem... Trénovat, trénovat, trénovat!
29. Roh zprava Mičola přímo na hlavu Urgely, bohužel mírný záklon a hlavička nad
30. Hučko skvěle přečetl hru, vystihl přihrávku, hned do brejku a přihrávka Mičolovi, který zleva hledal před brankou spoluhráče - Mondekovi i Urgelovi chyběl krok
32. Alespoň se už podařilo eliminovat tlak Žižkova, protože ten byl opravdu nepříjemný
32. Furt se něco děje - de Azevedo vysunul za obranu Stáňu, brankář Soukup byl ale rychlejší než ten Jamajčan, kvůli kterému postavili místní stadion, a u míče byl dříve
35. Mičola dal dozadu Hlinkovi, ten pálil z pětadvaceti metrů tvrdě do vinklu, Soukup v letu vyrazil na roh, z něj tentokrát nic
42. Několik minut nic kromě žluté karty pro Josla za držení a teď nádherné střely Mičoly, kterou zastavila tyč napínající síť branky
45. Po chvilce nastavení konec prvního poločasu za stavu 1:0, ale určitě to mohlo (a mělo) být 3:0

46. Hned z výkopu jejich šance, Engelmann utekl po pravé straně, po zem do vápna a střela Urbance naštěstí nepříliš prudká a navíc přímo na Vaška
47. Nepodstatné ale Petržela sundal pro druhý poločas sako. Safra trenér vesta jo, ale nééé červená :-)
50. Další naše neproměněná tutovka, nejprve Urgela a pak nabíhající Mondek hlavičkoval na zadní, brankář Soukup je ale zatím mužem zápasu, protože teď předvedl další opravdu bravurní zákrok a chytil jasný gól
58. Snad jenom sudí Rejžek viděl Mondekův faul při napadání rozehrávky, standardku kopl Hašek výborně a Vašek musel boxovat z hlavy zcela volného Engelmanna
60. Hezký fotbal z prvního poločasu se bohužel vytratil, teď je na hřiště spousta chyb a dlouhá hluchá místa
62. Z otočky pálil z dvaceti metrů Mičola, Soukupa ale nepřekvapil
63. Po dlouhé době něco nebezpečného v podání Urgely, který roztáhl napravo na Mondeka, střelu z úhlu si ale Soukup opět pohlídal a vyrazil ji
71. A zase osm minut bez jakéhokoli vzruchy, dalo by se to vstřebat za již zmíněného stavu 3:0, ale ono to stále bylo - přes řadu našich šancí - pouze 1:0
75. Nerad zabil zcela nepřesnou přihrávkou na Mondeka náš brejk do přečíslení
79. Tribuny - kromě té hlavní - se teď snaží Baník probudit sborovým SK Slezská z hornického města 82. Na rozdíl od první půle teď není co psát, zmíním tedy i nemasnou střelu Nerada
85. Trochu chaotický kotel, samé pšššt a tak to dvakrát rozeřvaly tribuny B5 a B4
88. Po akci zprava trochu chaos ve vápně soupeře, Nerad byl ale nakonec v ofsajdu
89. Po standardce Žižkova naše daleká obranná hlavička, kterou podskočil Eliáš, Helešic mohl jít sám, ale dal si míč daleko od nohy
90. Kopeme roh zprava, po šachování u praporku centr na penaltu, kde Helešic v dobré šanci promáchl
90. Diváci byli naštěstí ušetřeni nějakého nervózního konce, protože jsme udrželi hru nahoře a nikoli na naší polovině hřiště. Přesto se ještě jednou tribuny za hlavu chytaly - Urgela ve zcela jasné tutovce trefil břevno a předložil tisící důkaz o tom, jak jsme na tom s koncovkou
90. Po minutě nastavení konec zápasu, Baník vyhrál 1:0

Můj názor:

- velice důležitá výhra, která měla být ale určitě výraznější
- koncovka nám nejde, přestože na ní na trénincích manšaft maká. Ukazuje to pro zimní přestávku zcela jasný úkol pro odpovědné lidi = přivést koncového hráče
- velice hezký první poločas, za který je třeba manšaft pochválit
- Žižkovu jsme prakticky nedali čuchnout, přesto ale Vašek jeden bravurní zákrok ukázat musel. A za to mu patří absolutorium, protože když nemáš nic na práci, je určitě těžké najednou chytit gól
- chlapi, prosím vás na kolenou, vyhrajte už venku, bo jestli si vezmu dovolenou, pojedu přes Polsko a Německo kajsi do Vansdorfa a vy tam zase zplichtíte, tak už mě asi jebne :-)