Prohra na Střelnici odstřelila trenéra Kučeru, poslední Baník ztrácí 7 bodů

Autor: Patriot <@>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 11. 03. 2018

FK Baumit Jablonec – FC Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Hráno 11. března 2018 v 15:00 na trávníku jablonecké CHANCE Arény.

Druhý jarní výjezd čekal na hráče Baníku, jejichž situace začínala být alarmující. Už v pátek totiž Jihlava počtvrté v řadě na jaře zvítězila, v sobotu pak vyhrálo také Slovácko a bod se Spartou vyválčila také Karviná. Alespoň trochu mohla potěšit fanoušky Baníku Mladá Boleslav, ta si v souboji dvou ohrožených týmů připsala výhru 3:0 nad Zbrojovkou a ukázala, že svou kvalitou kádru by měla patřit do jiných pater tabulky.

To se po zimních příchodech očekávalo také od Baníku, ale realita byla před utkáním v Jablonci – díky jedinému jarnímu bodu z Teplic – jiná. Navíc domácí Jablonec ožil s nástupem zkušeného kouče Petra Rady: trenér, který naposledy vedl Spartu totiž jaro odstartoval ve velkém stylu, kromě tří ligových výher přidal také postup do semifinále MOL Cupu přes Slovácko.

FK Jablonec: Hrubý, Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – Masopust, Kubista, Trávník (82. D. Breda), Jovovič (86. Diviš) – Chramosta (90. Čvančara) a Doležal.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera (75. Diop), Procházka, Psyché, Fleišman – Fillo, Jirásek, Hrubý (57. Baroš), Hlinka, Granečný (46. de Azevedo) – Poznar.

Rozhodčí: Julínek – Pelikán a Pospíšil.
Žluté karty: Fillo, Hlinka, Jirásek, Pazdera a Fleišman (všichni Baník).
Diváci: 3 420

Utkání, o kterém se veřejně mluvilo také jako o poslední šanci pro trenéra Radima Kučeru začalo pro Baník nepříjemně: během pěti minut dostali varování v podobě žluté karty Fillo s Jiráskem, přičemž především Fillo mohl hned na začátku poslat Baník do deseti.

První minuty byly v režii domácího týmu, činil se především aktivní Trávník, po deseti minutách zahrozil rovněž Masopust. Fakt, že má kvalitní formu potvrdil také Chramosta, který hned třikrát za dvacet minut ohrozil Laštůvku.

Baník se do hry dostal až po půl hodině, kdy nejprve zásluhou Filla pokazil rychlý brejk, vzápětí ale Hlinka poprvé výrazněji prověřil brankáře Hrubého. Hned poté, deset minut před koncem poločasu přišla největší šance Baníku, která dost možná ovlivnila ráz celého zápasu a – jak se později ukázalo – také misi trenéra Kučery. Fillo se totiž nerozpakoval a poté, co vyhodnotil situaci se rozhodl vystřelit a trefil spojnici.

V první půli mohl nakonec skórovat také Jablonec, jenže Laštůvka parádním zákrokem proti Chramostovi zabránil téměř jistému gólu.

Do druhé půle sice nahradil de Azevedo Granečného, ale na hru Baníku to výrazný vliv nemělo, spíše naopak. Hned po šesti minutách totiž svou sílu ukázal Doležal. Jako tank se vřítil do pokutového území a hlavičkou mezi zkoprnělými stopery Baníku otevřel skóre.

Vzápětí mohl zvýšit Chramosta, ale kanonýr posledních kol ani v 54. minutě neuspěl. Radim Kučera následně povolal do zbraně uzdraveného Baroše, který nahradil Hrubého, ačkoliv se nejednalo o klasické střídání post za post.

Následovala pasáž hry, ve které se zdálo, že Baník se dokáže ze šoku v podobě inkasované branky oklepat, ale popravdě si žádnou větší příležitost nevytvořil.

To se povedlo až patnáct minut před koncem Jovovičovi, který byl sice na hranici vápna faulován Jiráskem, ale míč po nádherné přihrávce Masopusta dokázal usměrnit za Laštůvku.

V té chvíli bylo zřejmé, že Baník si s největší pravděpodobností body z Jablonce neodveze, stejně tak jako fakt, že domácí uspějí na jaře také v pátém utkání. V posledních deseti minutách, které Jablonec dobře takticky odehrál také pomocí střídání, se pouze k zajímavé hlavičce dostal Baroš.

Baník tak podlehl Jablonci 0:2, což se prakticky pár chvil po utkání stalo osudné hlavnímu trenérovi Radimu Kučerovi. Jeho protějšek Petr Rada se naopak s Jabloncem může těšit z páté jarní výhry a faktu, že po dvou třetinách soutěže je na šestém místě pouhé dva body za Libercem, který drží poslední postupovou příčku do pohárové Evropy.