Také U21 se loučí vítězstvím

Autor: ammy <ammy@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 28. 05. 2018

Po sobotní vydřené výhře, která přinesla záchranu, dohrávala v neděli svoji soutěž také juniorka. Tam se hraje o suché z nosa a na rozdíl od jiných zápasů, kdy se na naše naděje přišlo podívat více jak fanoušků, tak chlapů z áčka či bývalých hráčů, tak v neděli bylo kolem hřiště prázdno. Těžko říct, jestli sluníčko vytáhlo lidi k vodě anebo jestli oslavy po sobotním zápase byly tak bujaré, že v neděli nikdo nevstal :-)

Sestavy obou týmů byly bez zvučnějších jmen – u nás jsem pár kluků znal, u soupeře nikoho.

FCB
Lapeš – Helešic, Meshchaninov, Dolba, Lehnert, Bolf, Hejl, Helter, Jakubov, Dendis, Kubík a na střídání jsme měli připravené dva do pole (Kania, Mádek) a jednoho gólmana (Murin)

Příbram
Beran – Petrlík, Benda, Vávra, Pecka, Ric, Klán, Polidar, Jandera, Schwendt, Polák. Lavičku měli hosté silnější – celkem šest chlapů, jestli byl mezi nima i gólman zápis neuvádí

Zápas jsme začali tak, jak by měl vypadat začátek každého zápasu FCB – druhá minuta, centr zprava přetažený na zadní tyč, Helešic z gólové pozice sice ještě neskóroval, odražený míč na penaltě ale našel Jakubov a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Tuto kombinaci mají naše naděje evidentně zažitou nejvíce – v různých modifikacích se během půle takto dostávali na dostřel několikrát, ale branky nepadaly – jednou byla střela z penalty zablokovaná obranou, dvakrát šla doprostřed brány a pouze pozdravila gólmana, jednou se gólman hostí musel také natáhnout. Hosté v první půli zahrozili dvakrát – jednu střelu spoza vápna Lapeš lapil, druhá z levé strany sice rozvlnila síť – ale až tu na plotě za branou (pozice ale vypadala nebezpečně). Zvýšení na 2:0 obstaral v 19.min Helešic, když v brejkové situaci tří na jednoho prostřelil gólmana po zemi. Oba naši střelci mohli do svačiny přidat po jedné-dvou brankách, ale buďto pálili přímo do gólmana, anebo netrefili zařízení

Na druhou půli dorazil Radul (to je tak vždy – kdo to má nejblíže, dojde poslední) a trochu víc jsme diskutovali o stadionu, záchraně, kádru. Zápas zdramatizoval v 56.minutě hostující Polidar, když se dostal za obranu a z levé strany vymetl vzdálenější víko. Střela dost dobrá – asi si frajer věřil, protože mohl jít klidně ještě sám. Naše hra se od první půle moc nelišila, soupeře jsme kromě snížení už do ničeho nepustili, z centrů a závarů se nic neurodilo, a tak musel výhru pečetit svojí druhou brankou Helešic, když postupoval zleva sám a prostřelil gólmana.

Nedělní dopolední fotbálek je ideální – člověk se ráno protáhne na kole, posnídá nakládané twargle (bývaly lepší, ale asi byly čerstvé), pokecá o fotbale, klobásky voněly nádherně – škoda jen slabší návštěvy a hlavně té paskvil soutěže, kterou juniorka hraje – jen těžko z této soutěže může naskočit hotový borec do áčka – naštěstí už dlouho existovat nebude a rezervní týmy budou zase hrát některou z nižších soutěží a mladíci budou na ligovou dráhu připraveni lépe. !