Výhra v první přípravě

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 23. 06. 2018

FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Hráno 23. června 2018 v 11:00 hodin v Bolaticích

Opravdu dlouho si nezahrál Baník zápas, ve kterém by nad ním nevisel Damoklův meč. V minulé sezóně nakonec vše zdárně přežil a i proto si zase jedno klidné utkání zahrát mohl, když v prvním přípravném mači poměřil síly se slovenským Ružomberokem. Příležitost dostal pochopitelně širší kádr, někteří tahouni ještě odpočívají a jiní tahouni už – bohužel – zase táhnou svou káru dál. Když nechtějí, ať táhnou.

Sestavy
Baník: Budinský (46. Lapeš) - Pazdera (61. Bolf), Šindelář (46. Stronati), Azackij (46. Pokorný), Fleišman (61. de Azevedo) - Bolf (31. Mešaninov), Kaloč (31. Willwéber), Hrubý(61. Kaloč), de Azevedo (31. Jirásek) - Macej (61. O. Šašinka), O. Šašinka (31. J. Šašinka)
Ružomberok: Macík – Kunca (60. Ondrek), J. Maslo, Čurma (80. Kmeť), Madleňák (60. Kupec) – Qose (60. Brenkus), Kostadinov (60. Jedinák), Takáč (60. Čapek) – Daniel (60. Gerec), R. Kružliak (46. Gešnábel), Gal Andrezly (46. Díl)

Zápas na útulném stadionku začali aktivněji hosté – ve 3. minutě zahučela bomba Takáče těsně nad břevnem, v 11. minutě po rychlém brejku střílel zprava křižně po zemi Kružliak a také jeho pokusu chyběly pouze centimetry. A do třetice se zatočila ve 22. minutě další střela Takáče zase kousek od naší pravé tyče. Baník se na hřišti dost dlouho hledal, ale v polovině první půle hru nakonec alespoň vyrovnal. Přišly i naše šance – ve 24. minutě chyběl kousek střele Hrubého a ve 26. minutě po rohu de Azeveda zprava nenacpal svou hlavičku mezi tyče Šindelář. Největší naši šanci ale připravil ze standardky Fleišman, jeho padáček však placírkou Šašinka ve vedoucí gól neproměnil.

Přípravné zápasy mají tu výhodu, že se může zkoušet (skoro) všechno. Proto se střídalo jako na běžícím páse, na led (pardon – na pažit) naskakovaly kompletní trojky či pětky, kdo nebyl někdy na juniorce, často nevěděl, která bije. Podstatnější ale bylo to, že Baník převzal otěže zápasu do svých rukou. Střed terče však stále zasáhnout neuměl. Zkoušeli jsme to v 50. minutě ze standardky, Jirásek poslal míč kolem dvoučlenné zdi po zemi k tyči, ale tečovaná střela šla nakonec na roh. Po něm měl výbornou příležitost Pazdera, z osmnácti metrů však vysoko přestřelil.

Baník se tlačil dopředu, ale například v 59. minutě Šašinka místo doběhnutí míče fauloval brankáře. Paradoxně tak mohli jít do vedení hosté, kteří trefili po standardce Brenkusem naši pravou tyč! Pomocnou ruku jim navíc kiksem v rozehrávce podal brankář Budinský, Díl však nebyl schopen vystřelit razantněji a míč se do prázdné branky nedostal. Nejhorší jsme tedy přežili a naopak jsme udeřili my – v 75. minutě získal napadáním rozehrávky míč Pokorný, okamžitě vysunul po levé straně Jiráska, který z úhlu ze čtrnácti metrů nedal brankáři šanci a poslal Baník do vedení 1:0. V závěru jsme ještě zahrozili de Azevedem ze standardky či Stronatim a Bolfem po rohu zleva, stav utkání se už ale nezměnil a Baník si připsal výhru hned v první přípravě.