Prohra v rakouské přípravě

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 12. 07. 2018

Arminia Bielefeld - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Hráno 11. července 201 v 17:00 hodin v Rakousku

Asi nejsilnějším sokem v přípravném období byla pro Baník německá Arminia Bielefeld, která se v minulé sezóně ocitala ve špičce druhé nejvyšší německé soutěže. Pro naše barvy to bylo vítané zpestření, protože – a to si přiznejme – Ružomberok nebo Senica aktuálně kvalitu rozhodně nemají.

Bielefeld
První poločas: Moreno – Brunner, Börner, Salger, Putaro – Massimo, Prietl, Schütz, Staude – Voglsammer, Schipplock
Druhý poločas: Gaye – Özkan, Behrendt, Siya, Hartherz – Edmundsson, Christiansen, Seufert, Brandy – Owusu, Klos
Baník: Laštůvka (46. Budinský) – Pazdera (70. Mešaninov), Procházka (70. Pokorný), Stronati, Fleišman – Fillo (82. Bolf), Hrubý, Šindelář (70. Kaloč), De Azevedo (46. Granečný) – Diop (75. O. Šašinka), J. Šašinka (57. Pedrinho)

Baník začal utkání celkem sympaticky v rozmezí sedmé a dvanácté minuty zahrál třikrát prakticky identickou akci, při níž šel míč (2x od Hrubého, 1x od Šindeláře) do celkem volného prostoru na Filla, který to pokaždé dával do ohně. Napoprvé volil střelu, kterou gólman výborně lapil, podruhé a potřetí našel Šašinku, ale výsledek byl stejný, jako kdyby nenašel nikoho... Němci (a jiné národnosti) zahrozili poprvé ze standardky po faulu Hrubého, exekutor však trefil pouze zeď. Od ní šel míč na roh a z něj málem gólově zahřmělo, když jsme si nepohlídali první tyč a hlavička v jasné gólovce mířila těsně vedle!

I Baník měl nadějnou standardku, převážně úspěšný střelec Fleišman však tentokrát vysoko přestřelil. Na konec však – navzdory hlasitému dirigování hry Páníkem od lajny – šli do vedení bielefeldští, když zůstal po šprajcu na míči jeden z našich ležet (Šindelář???), my jsme čekali přerušení hry, Armidia nečekala na nic, roztáhla hru napravo, poslal přesný centr a Massimo nedal Laštymu šanci – 1:0 pro soupeře. Snažili jsme se ještě protestovat, ale Fleišman odtáhl i nejdéle diskutujícího Šindeláře. Hrálo se dál a do konce poločasu se ukázalo, že nám v tomto zápase nejde zejména bránění rohů – po zahozené tutovce po dalším z nich už Lašty na své spoluhráče vyjel.

Do druhé půle soupeř kompletně vystřídal, my jsme poslali zatím pouze čerstvého Granečného, ale pak jsme to do konce zápasu vystřídali také skoro vše. Bielefeldská druhá sestava byla asi slabší, protože Baník měl najednou více ze hry. Šikovně se přes hráče dostal Granečný, ale pak totálně pokazil přihrávku. Po zisku míče dal Šašinka Diopovi, ten se ale přes hlavu vůbec netrefil směrem k brance. Ostatně Diop byl dost aktivní – např. v 56. minutě se probil obranou a jeho bombu musel Gaye vyrážet do bezpečí. V 60. minutě super výkop Budínského, Granečný ale najde mezi třemi našimi přesně nohu soupeře.

Přesnost nám ostatně chyběla celý zápas – např. rozehrajeme standardku povedeným signálem, ale Pazdera trefí prvního soupeře... Diop z dfalšího vniknutí do vápna střílí do boční sítě. Hrubý střílí prudce ze standardky, gólman vyráží a Kaloč pálí do mraků. 76. minuta a hezký centr Granečného, ze které hlavičkuje Pedrinho těsně vedle. Soupeř to vše přečkal a udeřil – v 80. minutě byla naše obrana v hlubokém spánku, propadl nám tam míč a Brandy asi už dlouho nedal jednodušší gól. Snížit se snažil chvilku před koncem mladší Šašinka, ale v tomto zápase jsme se naší branky nedočkali.