Baník pičo, Baník pičo, BVP !!!

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 01. 11. 2018

Bitva V Prodloužení. Baník Vydřel Postup, Bo Vykouřil Plzeň. Bob Vymyslel Plán. Budinský Vychytal Petrželu, Byl Vždy Připraven. Bláhový Václav Procházka... Byť Vydal Pokyny, Berbr Puknul Vzteky, Bafuňář V Prdeli. Bahno – Výkaly – Proč? Brabec Vypsal Prémie, Byl Velmi Potěšen. Budiž Václav Pochválen. Bylo Vám Parádně? Baníček Vítěz Poháru!!!

FK Viktorie Plzeň - FC Baník Ostrava 2:3 (1:0) po prodloužení

Hráno 31. října 2018 v 17:30 hodin

Už opravdu dlouho nemohli permanentkáři Baníku využít benefitu v podobě vstupu na domácí pohárový zápas zdarma. Na Bazaly se jim to už nepodaří, ve Vítkovicích to není ten pravý domácí zápas, ale už před zápasem to bylo jedno – Baník jel jako tradičně na pohár k soupeři. Neskutečně dlouhá venkovní šňůra pohárových zápasů už ohrožuje důvěryhodnost honosné vědy statistické, ale skutečnost byla jasná – jede se do Berbrova.

Plzeň: Kozáčik – Řezník (72. Petržela), Pernica, Hájek, Havel – Ekpai, R. Procházka, Bucha (104. Čermák), Kopic (59. Zeman) – Chorý, Řezníček (77. Hořava)
Baník: Budinský – Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Jánoš (108. Breda), Jirásek, Granečný (80. Stronati) – Diop (59. Holzer), O. Šašinka (46. J. Šašinka)

Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Hock
Diváků: 3503

Bylo jasné, že oba trenéři udělají pro pohárový zápas řadu změn v sestavách a že příležitost dostanou ti, kteří hrávají méně. Více to mělo „vadit“ Baníku, protože ten přece jenom tak široký kádr nemá. V Plzni navíc lešti lávku mnoho hráčů, kteří by jinde hráli každý zápas v základu. Nakonec to na změny oproti standardním sestavám bylo v poměru 1:2 – Baník čtyři změny, Plzeň plných osm.

Zápas
Byla to bitva, ve které sice Baník – zejména v prvním poločase – tahal za kratší konec, ale nakonec výhru a postup urval pro sebe. Kluci v bílém se hrdinně vzepřeli všemu – nepříznivému vývoji zápasu, osudu a zejména Zelinkovi, který jim ten postup zkrátka dovolit nechtěl. Další z famózních zápasů odehrál Fleišman, potřebnou oporou v brance byl Budinský, jeden z velice řídkých nádechů ukázal J.Šašinka a byť se ten zápas nepovedl úplně všem, manšaft zaslouží pochvalu a velké uznání jako celek.

Plzeň
Snažila se, měla zápas ve svých rukou, i vlastní neschopností (třeba tutovka Zemana) se jí to však vymklo z rukou. Naštěstí pro ni měla Zelinku, který spadlé otěže rychle zvedl a dal Berbrovcům ještě jednu šanci. Penalta, vyloučení – co víc si mohli přát? Oslabený Baník se ale oproti předpokladům nesklonil. Naopak – zvedl hlavu a domácí si mohou donekonečna rozebírat to, kde se stala chyba. Asi jim aktuálně není veselo – ve stejný den se dozvěděli, že zranění Krmenčíka z ligy na Slovácku je fatální a pro sezónu jej mohou odepsat.

Góly
Plzeň šla do vedení po rychlém brejku, precizním pasu dopředu na pravou stranu, ale i po našich dvou kiksech. To, jak bránil Granečný centr před gólem, je na vylískání mezi dveřmi po příchodu domů a to, že nechal Procházka Chorého před sebou ve směru letu míče a nechal jej tak v pohodě zakončit, je na nevím co.Granečný svou chybu zčásti odčinil výbornou gólovou přihrávkou Šašinkovi, Procházku jeho nejčernější chvíle ještě bohužel čekala. Do vedení jsme se dostali penaltou jistě proměněnou Fleišmanem poté, co ji umně zařídil Šašinka. No a vyrovnání? To je na dlouhé debaty...

Vyrovnání, ale pravda nakonec vítězí!
Plzeň prohrávala, nedařilo se jí to tam dotlačit a začalo jí téci do bot. Pomocný sudí avízoval tři minuty nastavení. V nastavení nedošlo k žádnému střídání Byl tam jeden faul Mešanoviče na Zemana se žlutou kartou, Plzeň rozehrála za 28 sekund od faulu v čase 93:01, Baník ale přenesl hru dopředu a zdálo se hotovo. Nebylo. Už to měl ukončit, ale Zelinka byl otrlý - poslední útok Plzně založen autem až skoro u vlastní brankové čáry v čase 93:38 a neměl už tedy být umožněn. Byl, následovala totální blbost od Procházky a penalta písknuta 93:59. Šlo se do prodloužení, kde nás Plzeň sice mlela, ale poté, cop Zemanovu jasnou tutovku chytil Budinský, jsme podali ruku štěstěně Fleišmanem v podobě jeho úžasné střely z 35 metrů a Zelinka si další otrlost už nedovolil.

Pachuť
To, jak se tlačí kára Plzně, vědí snad všichni. Že si ale dovolí toto v přímém přenosu, to už je opravdu hodně. Celému národu byla ukázána v plné nahotě žumpa našeho fotbalu. Ta smradlavá jímka, která si hraje na produkt a která by chtěla přilákat další diváky do hledišť stadionů. Na co? Na divadlo, ze kterého je lidem na blití? Vždyť to už snad nemůže bavit ani ty nejzarytější fans Plzně. Hnus, který předvedl Zelinka ve středu, bohužel není ojedinělým. Smrad z žumpy se šíří všemi směry a není mu úniku. Doufejme jen, že se Baník nikdy nesníží k něčemu podobně očividnému. Přestal bych mu fandit.

Poděkování
Dík patří samozřejmě celému týmu. Dík patří realizačnímu týmu a zejména trenérovi, který musel manšaft před prodloužením opravdu hodně psychicky zvednout. A největší dík patří panu Brabcovi – bez něj by už Baník k takovým památným výhrám nedokráčel.