Znojmo jsme viděli trojmo

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 09. 08. 2020

FC Baník Ostrava B – Znojmo 0:3 (0:1)

Hráno 09. srpna 2020 v 10:15 hodin v Markvartovicích

Hodně z nás se v nedělním horkém dopoledni těšilo na start nového ročníku MSFL, do hlediště se dostavilo mnoho známých fotbalových osobností, podívat se přišlo i to úplně nejvyšší vedení FCB, dojelo i několik fans Znojma – a nakonec byli spokojeni pouze ti posledně jmenovaní. Znojmo nás totiž přejelo rozdílem třídy a realizační tým baníkovské rezervy má o čem uvažovat. A to i přesto, že se jednalo teprve o první zápas nové sezóny.

Baník B: Kovařík – Zálešák, Tamajka, Hasala, Velner (80. Fulnek) - Jaroň (57. Urban), Mooc, de Azevedo (57. Martiník), Kostka - Lokša, Zajíček (46. Barkov)
Znojmo: Koukal – Zedníček (66. Pacula), Vocílka, Krakovčík, Prokeš, Malár, Moravec (87. St Hillaire), Okleštěk, Stefano, Poláček (32. Garčic), Řehola (61. Pohanka)

Rozhodčí: Richtár – Macrineanu, Dudek
Diváků: asi 150 bych řekl

V dresu Baníku se celkem překvapivě objevil de Azavedo a nutno říct, že on si svoje odehrál. V brance dostal příležitost Kovařík, zlobivý Barkov usedl pouze na lavičku a další zlobivec Wojatschke se možná zdržel v Kravíně... V dresu soupeře bylo možno sledovat ostříleného ligistu Tomáše Okleštěka (Brno, Karviná, Jablonec) a právě on byl – spolu s mladičkým kapitánem Moravčíkem (ročník 1999) a Contrerasem Stefanem strůjcem zasloužené výhry Znojma.

V prvním poločase to přitom tak špatně nevypadalo. Utkání bylo celkem vyrovnané, a ačkoli se Znojmo zdálo být kompaktnějším týmem, Baník ho k ničemu nebezpečnému nepustil. Tamajka sice v úvodu 2x dost hrubě zaváhal, ale po dvaceti minutách své chyby napravil skvělou kolmicí, kterou našel za obranou Zajíčka, ale ten v tutové příležitosti nezpracoval míč. V 26. minutě vyslal výborný zatočený míč zleva do vápna Mooc, nikdo z našich se ale k zakončení nedostal. Další tutovku připravil v 36. minutě z rohu zprava Kostka, balón prolétl vápnem až na zadní tyč, kde ho ale Velner do sítě dopravit nedokázal. A jak to bývá, nedáš – dostaneš – pár okamžiků před přestávkou rozehráli hosté rychlý brejk kapitán Moravec přešel přes Hasalu a nádhernou přízemní zatočenou střelou se trefil přímo k druhé tyči – 0:1.

V šatně jsme si určitě něco řekli, ale jak se ukázalo, bylo to mlácení prázdné slámy. Znojmo hru zcela opanovalo a vytvářelo si i díky naší děravé obrany jednu šanci za druhou. V 50. minutě ještě nebezpečného St Hellaire zatavil Tamajka, ale o minutu později vyškolil na levé stravě našeho nejzkušenějšího beka Velnera Okleštěk a skvělou bombou z úhlu pod břevno poslal hosty do dvougólového vedení. Chtěli jsme hned kontrovat, ale po prudkém přízemním centru se na zadní tyči ve velmi dobré příležitosti neprosadil Zálešák.

A to bylo z naší strany prakticky vše. Nepomohlo ani střídání, Barkov nedostal pořádný míč a tak do nás bušili hosté. Velehrubku Kovaříka ještě nepotrestali, když prolétl míč přes celou šíři branky, po žákovské ztrátě balonu po autu musel hasit Hasala pouze za cenu žluté karty (a to mohl být ještě rád) a po chvilce trefil ze standardky břevno Moravec.

Byl to z naší strany opravdu dosti velký zmar s názornou ukázkou v 72. minutě – hlavička Zálešáka na Tamajku, jeho hlavička na Hasalu a jeho hlavička ... přímo na Moravce, jehož zastavil v tutovce se štěstím Martiník. V 77. minutě to už ale padlo – nádherně zatočený míč zleva v podání Okleštěka, Malár vrátil od zadní tyče před branku a Pohanka to dával do prázdné branky – 0:3 a hotovo.

Takže asi tak. Více negativní být nechci, moc kladů na naší straně nebylo a tak věřme, že příští neděli to bude v derby s Petřkovicemi o dvě třídy lepší. Přijďte se mrknout – dokud nás na fotbal pouštějí. Joooooooo vlastně – mají tam luxusní klobásy, to byl velký klad dnešního fotbalu.