Baník znova na čele MSFL

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 19. 09. 2021

FC Baník Ostrava B – SFK Nové Město na Moravě 3:0 (1:0)

Hráno 19. září 2021 v 10:00 hodin na Bazalech

V sobotu Baník vinou výhry Kroměříže na Lipině přišel o první místo tabulky MSFL, ale v neděli si ho výhrou nad Vrchovinou vzal zpět. V utkání s jednoznačným průběhem nám opět velice dobře zahrály posily z áčka a zejména Jánoš s Buchtou byli k neudržení. Hosté neměli sebemenší nárok a Baník jim tak vrátil prohru z minulého ročníku soutěže i s úroky.

Baník B: Murin - Zálešák (62. Zouhar), Pokorný, Harušťák, Granečný - Jaroň (69. Kostka), Jánoš, Sanneh (69. Kulig), Chvěja (62. Sotorník), Buchta - Smékal (69. Říha)
Vrchovina: Doležal - Hekerle, Černý, Smetana (K), Bača – Chloupek (83. Hlaváč), Vacek, Duda (57. Partl), Svoboda - Holman (89. Boušek) - Duba

Rozhodčí: Kotala – Dudek, Páral
Diváků: něco přes dvě stovky

Baník se pustil do soupeře zostra a hned po pár sekundách mohl jít do vedení, když našel přesný centr Zálešáka nepokrytého Jaroně, který však hlavičkoval z pěti metrů mimo tyče a jak se později ukázalo, přišel tím o prodloužení své gólové šňůry. Bílo-modrým se podařilo vyvinout na Vrchovinu značný tlak a hrálo se v podstatě na jednu branku. Další příležitost vytvořil i druhý Zálešákův centr, odražený míč vrátil před vápno Sanneh, ale Jánoš vyslal pouze slabou střelu, kterou Doležal lapil. Za půlku se hosté dostávali jen sporadicky – jako například v 15. minutě po chybě Pokorného v rozehrávce, Svoboda získal míč, ale do vápna se s ním probít nedokázal.

Baník měl sice více ze hry, ale nic gólového se mu vymyslet nepodařilo. A tak se ve 22. minutě rozhodl Harušťák, že zkusí štěstí z obrovské dálky – vyslal oblouček přes půl hřiště, gólman se rychle vracel do kasy a míč šel vedle. Kdyby šel mezi tyče, brankář by to asi nedal...Stoprocentní tutovku jsme měli ve 30. minutě po narážečce Jaroně s Jánošem, přesný centr našel na zadní tyči nehlídaného Smékala, ale slabá hlavička do míst, kde stál brankář nemohla uspět. O minutu později se snažil Smékal umístit patičkou další Jánošův míč po zemi, kulatý nesmysl se ale zase mezi tyče nevešel.

Sem tam se hosté na naši půlku hřiště přece jenom podívali – například v 34. minutě přetlačil Svoboda na levé postranní čáře Buchtu, ale Duba na hezký centr naštěstí nedosáhl, jinak by byl před Murinem zcela sám... Z protiútoku jsme pak už šli konečně do vedení, když našel Granečný přesně na malém vápně opět neobsazeného Buchtu, který hlavou usměrnil míč do sítě – 1:0. Do přestávky vyslal ještě tvrdou bombu po rohu zahraném nakrátko Jánoš a gólman Doležal měl co dělat, aby dostal míč nad břevno. O dvě minuty trefil po hezkém průniku levou tyč Sanneh a úplně poslední akcí první půle byla nádherná spolupráce po ose Buchta – Chvěja – Smékal, jehož střelu však vyhlavičkoval obránce z brankové čáry.

Po přestávce se zdálo, hosté začali odpadat fyzicky a Baník toho hned využil. Nejprve vyslal v 50. minutě Jánoš další dělovku, brankář ji vyrazil pouze před sebe, Smékal mohl zakončovat už sám, ale nesobecky přihrál do ještě lepší pozice Buchtovi, který vstřelil svou druhou branku v zápase – 2:0. Na branku Vrchoviny se valil jeden útok za druhým a o šest minut později to bylo o tři branky, když našel Harušťák dlouhým pasem chvěju v pokutovém území, Ondra si zasekl obránce a prostřelil gólmana – 3:0.

Pak už zápas ztratil trochu na tempu, hosté se do ničeho nedostávali a Baník své další šance zahazoval – například Smékal už druhou povedenou patičkou, která však šla zase vedle tyče. Tleskalo se však celkem chladno, ale v citelném chladnu už se jenom dohrávalo. Oba týmy poslaly na hřiště skoro celé lavičky a Baník se jasnou výhrou posunul opět do čela soutěže. Uvidíme, jak se nám bude dařit příští týden ve Vratimově.