Baník U19 (půl)mistrem!

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 15. 11. 2023

Už je to dost dlouho, co jsme si mohli říct- Baník mistr! Ani v této chvíli si to ještě říct nemůžeme, ale protože jsme skromní, můžeme si alespoň potichounce říct – Baník U19 (půl)mistr. Anebo si to zařvat z plných plic, protože kluci dosáhli super úspěchu a patří jim za to obrovský dík.

U19 byla blizoučko už loni. Věcí neznalý člověk si sice může při pohledu na tabulku říci – co to tu kecá, vždyť skončili pátí. Ono se ale opravdu hrálo loni v posledním kole se Spartou na Strahově o titul – vyhrála Sparta 2:1, ale kdyby vyhrál Baník, byl by mistrem on. Vyrovnanost čela tabulky pak zapříčinila ono zmíněné páté místo.

Nevím, jaká očekávání byla pro letošní ročník. Obměna hráčů byla velká – utekl tvůrce hry Zelenka, nahoru se posunuli Málek, Látal, Krupička, k dispozici už nebyl Hrubý. Otázky byly i nad trenérským složení, někomu se nelíbil ten, jinému nevoněl onen.

Přesto ale si vše sedlo takřka ideálně, a i když se se hlavně zpočátku ozývalo nespokojené bručení ohledně tréninků či taktiky a způsobu hry v soutěžních zápasech, výsledek je skvělý – první místo po podzimu. V průběhu soutěže se Baník na čele neobjevoval, protože měl díky odloženým zápasům v Jihlavě a se Slováckem (ten byl odložen dokonce dvakrát) o dva mače méně. Obě dohrávky však zvládl skvěle a vyhoupl se do čela tabulky soutěže. Cenná je především úplně poslední výhra nad Slováckem, protože Baníku chybělo až šest hráčů, poslední celek tabulky Slovácko hodně kousalo, ale kluci to přece urvali.

O ty čtyři body to nakonec ale být nemusí, protož Sparta bude ještě dohrávat zápasy u týmů ze spodní části tabulky ve Zlíně a v Pardubicích. Na první místo už sice dosáhnout nemůže, ale při zisku šesti bodů se náskok Baníku scvrkne na body dva. I to je ale skvělé.

Do statistik se mi moc nechce, ale zaznamenali jsme například devět výher z patnácti zápasů, šestkrát jsme vyhráli venku, pětkrát (!!!) jsme remizovali doma na Vistě a prohráli pouze dvakrát – v Plzni jsme dostali výklep s pěti brankami a na Vistě jsme prohráli se slabými Pardubicemi 1:3.

Samozřejmě potěšitelné je zařazení dalších mladších baníkovských nadějí do sestavy. V základu se na pravé obraně pevně usadil reprezentant David Řeháček, ročník 2007, minuty dostával i stoper Míček, hodně si zachytal Matyáš Moučka, ročník 2006, další nula šestka Drobek odehrál na stoperu také své, v závěru soutěže se párkrát objevil na hrotu urostlý Šimon Drozd, ročník 07 či jeho rovňák Kuba Pira.

V zimě asi proběhnou další generační posuny, snad se konečně přetne dlouhá nit kapitánů U19 bez smlouvy, ale hlavně se snad dočkáme úspěšného pokračování podzimního úspěšného tažení. Kluci, ještě jednou velký dík! Pojďme Baník!!!