Béčko neuspělo v Kroměříži

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 03. 02. 2024

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC Baník Ostrava B 1:0 (0:0)

Hráno 2. února 2024 v 17:15 hodin

Po úspěšných zahraničních vystoupeních se naše rezerva ukázala poprvé doma, když zajela na závěr soustředění v Uherském Brodě k přípravnému utkání na půdu svého nedávného rivala v MSFL. Hanáčtí slávisté byli určitě vhodným soupeřem pro prověrku aktuální formy a na umělce za umělého osvětlení se dal očekávat celkem vyrovnaný zápas.

Sestavy
Kroměříž: Dostál – Wala (61. Oulehla), Houser (61. Tiahlo), Matoušek, Fulnek (61. Kiška) – Hrdlička (61. Dočkal), Cupák, Machalík (61. Kulíšek), Jeleček (74. Chukwudi) – Silný (40. Jaroň Marek), Chwaszcz
Baník B:
I. poločas: Struhař – Sirotek, Musil, Říha, Hapal – Holaň, Elekana, Temel - Bewene, Jamiu, Chvěja
II. poločas: Hrubý – Sirotek, Uchenna, Remiáš, Michlík – Diviš, Drozd, Agbo - Fadairo, Jamiu, Samuel

A zápas to opravdu vyrovnaný byl. V týmu domácích, který vzal utkání jako první část dvojutkání (druhá část proti juniorce polského Zabrze, nešlo přehlédnout řadu hráčů, kteří byli ještě celkem nedávno součástí Baníku – Fulnek, Chukwudi, Mára Jaroň) a ti se určitě chtěli ukázat ze všech nejvíce. O sestavu se hraje i v Baníku, a tak se bylo na co dívat.

Zápas přinesl poměrně svižný fotbal, ale šancí bylo pramálo. Hned na začátku jsme mohli jít do vedení, ale dva naši hráči tmavé pleti tutovku zahodili... Další vzrušení znamenala po pětadvaceti minutách až Říhova hlavička do boční sítě či domácí standardka, při níž nám propadl míč a krajní bek pálil křížnou střelou pouze kousíček vedle. V 37. zahrál skvěle na pozici posledního Hapal a zažehnal hrozící nebezpečí a sám Hapal se pal mohl prosadit hlavou po přesném centru Sirotka – našel však pouze brankáře Dostála.

Ve druhém poločase a našem prostřídání se mi zdáli být o něco lepší domácí, ale k nějaké šanci jim pomohl v 60. minutě až obrovský kiks Remiáše, kterému propadl míč za záda Chwaszcz byl sám před Hrubým, ale po zemi se Martinovi dávají góly těžko... Střelec byl vychytán a dorážku už si pohlídala obrana. Hůře to vypadalo v 71. minutě, kdy nám po pravé straně utekl hráč, našel ne vápně opět Chwaszcze, ale jeho bombu pod břevno Hrubas vytáhl – jasný gól... Ten jsme už ale v 74. minutě dostali po standardce Jelečka zprava došlo k závaru a z něj vypálil Cupák -1:0.

Domácí se dostali do vedení, uklidnili hru a začali pozorně bránit. Do žádných šancí nás nepouštěli, ale v 81. minutě přesto jeden z našich Afričanů napřáhl a Dostál měl co dělat, aby prudkou bombu vytlačil nad břevno. To bylo bohužel z naší strany vše a tak jsme z Kroměříže odjeli s první přípravnou porážkou. Další zápas je opět v zahraničí – v den, kdy startuje áčko v Budějkách, se zajedu mrknout, jak si povede béčko i U19 v Žilině.