Sirotek poprvé ... a za body!!!!

Autor: kulajar <kulajar@banicek.com>, Téma: Aktuální info., Vydáno dne: 05. 05. 2024

MFK Frýdek – Místek – FC Baník Ostrava B 0:1 (0:1)

Hráno 1. května 2024 v 17:00 hodin na Stovkách

Rosice 3:1, Zlín B 1:0, Hlučín 3:0, Start 2:0, Bohunice 3:0. Pět výher v jednom sledu je moc hezkých ale pozor. Kde je další na řadě? Lipina ... a derby zápasy skoro vždy mažou všechny předsudky a předpovědi. Baník ale nastupoval k zápasu zodpovědně a určitě s cílem navýšit svůj náskok v čele tabulky.

Sestavy
FM: Lasák – Massaniec (85. Huma), Coufal, Bialek, Velner (K) – Neumann (60. Martiník, Obuch, Zupko (60. Kohut), Gorčica, Hykel – Rubý (72. Němec)
Baník B: Kubný – Sirotek, Uchenna, Říha (K), Sanneh - Fadairo (61. Málek), Chvěja, Holaň (90. Měkota), Šudák (72. Temel), Samuel (61. Kilibarda) - Kašpárek (72. Drozd)

Rozhodčí: Slabý – Grečmal, Zapletal
Diváků: 782

Těžký zápas to byl i proto, že na straně domácích nastoupila řada hráčů, kteří měli svou fotbalovou minulost spjatou s Baníkem a víte, jak to chodí – takový hráč se chce vždy ukázat. Někteří takoví ale chyběli – např. Michlík a Bitta, ale ti mají start proti Baníku zapovězený přímo ve smlouvě. Mi osobně to vadí – když se takového hráče bojíme, proč jsme ho dávali pryč?

Pojďme raději k samotnému zápasu. Ten byl podle očekávání bojovný, ve dvou momentech byly hlavy až příliš horké (Obuch, Hykel, Kašpárek), ale sudí Slabý to ukočíroval. Zápas bolel hlavně Samuela, který toho schytal opravdu hodně a snad třikrát zůstal po souboji ležet. Inu derby bolí a je jedno, jestli jsi z Ostravy, Lipiny nebo Brazílie :-)

Domácí byli na zápas připraveni opravdu dobře a byli Baníku více než důstojným soupeřem. Samozřejmě k vyrovnanosti mače přispěl i náš nevýrazný výkon, u některých našich jako by byl na hřišti pouze jejich stín. K brance jsme se ale nakonec přece jenom dorvali, i když stáli při jeho prémiové brance za B tým Baníku u Sirotka snad všichni svatí. Kostrbatý míč ale za čáru přece jenom dostal a po zápasu jistě rád přispěl do kabinové pokladny.

Ne, nebyl to zápas, na který budeme později vzpomínat ve stylu „jooo, jak jsme tenkrát přejeli Lipinu“. Naopak – o výhru jsme se museli nakonec i bát a když měli domácí standardku v posledních sekundách zápasu, mohlo se stát vše. Nestalo a historie se neptá. Naopak – bude v ní zapsána výhra a navýšení náskoku Baníku na prvním místě MSFL. Něco se možná blíží...

Běh minut:

17. po delší době, ve které se zdáli aktivnější domácí, přišla naše akce po levé straně, hned čtyři naši hráči akci pozastavili, ale míč se nakonec dostal přes malé vápno na zadní tyč, kde se štěstím dorazil balón do sítě Sirotek. Hodně kostrbatá akce, ale 0:1
23. nervozita místo fotbalu
25. standardka Lipiny zprava, krásný balón poslal Rubý na zadní tyč, nikdo z domácích na něj ale nedosáhl
26. Samuel šel sám na brankáře, po zemi střílel vedle levé tyče, to byla tutovka...
30. roh zleva, z odraženého míče střílel sice prudce ale vedle Sanneh
38. Sirotek zkusil střelou ze střední vzdálenosti pozornost gólmana
40 Hykel přihrál skvěle na Neumanna, jeho pokus vytěsnil Chvěja na břevno!
40. Lipina byla při chuti, Rubého bomba a Kubný musel s potížemi vyrazit na roh
43. hezký míč zleva dva naši předběhli, ale nabíhající Kašpárek nakonec míč stihl, ve velice dobré pozici ale mířil vedle branky
59. Fadairo doběhl míč dříve než brankář, z lajny odcentroval, byla prázdná branka, leč Chvějovi chyběl krok
53. zkoušíme střílet z dálky, Holaň mimo, Chvěja blok na roh
55. Samuel skvělý sprint po levé lajně, centr před šestnáctku, Chvěja střílel po zpracování míče vysoko nad branku
58. dobře kopnutá standardka Holaněm na zadní tyč, blok našich dvou střel
62. roh zprava jsme rozehráli nakrátko, těžká hlavička Říhy letěla těsně nad
79. nebezpečný centr zprava, drali se na něj hned dva domácí hráči, Kubný je k míči nepustil
90. Konec utkání, Lipina – Baník B 0:1