(Pod)zimní derniéra: Baník - Slavia (0:0)

Baník se v závěrečném soutěžním zápase v roce 2014 rozešel se Slávii bezbrankovou remízou.

Sestavy:
Baník:
Pavlenka – Frydrych, Kaša, Stronati, Holzer – Kukec, Greguš (K), Lindpere, Mensah, Štěpán – Narh
Náhradníci: Šrom, Byrtus, Sukup, Baroš, Petrus.
Slavia:
Rakovan – Dobrotka, Latka, Fialka, Mikula – Nitrianskzý, Kodr, Kenia, Zmrhal, Prošek – Škoda
Náhradníci: Hrubeš, Balaj, Dostál, Hrubý, Piták, Vukadinovič.

0´Asi padesátka hostů, náš kotel tzentokráte fandí z kiotle, celkově návštěva opět bídná.
0´Baník v bílých trenkách a modrých dresech, hosté v sešívané bílo-černé variantě. Baník bude v prvním poločase útočit na branku „pod hodinami“, výkop mají hosté.
1´Davor na půlce zpracoval míč pro hosty, následovala přihrávka za obranu a nebezpečnou střelu vyrazil Pavlenka.
2´Mensah se na půlce zbavil hráče a předvedl další hereckou etudu, tentokráte za to dostal výhodu, ze které se neurodilo nic.
3´Davorovu standartku do vápna s přehledem uklidil Latka.
4´Gregušovu parádní ránu vyrazil Rakovan jen před sebe, ale první byl u míče Latka a odkopl na roh, první velká šance. Z rohu při pokusu o nůžky trefil Stronati Latku do obličeje.
9´Lindpereho obrovská šance, končí na golmanovi Rakovanovi. Štěpán po lévé straně utekl Latkovi a přihrávkou pod sebe vybidl ke skórování Lindpereho, který ovšem selhal.
10´Hned z protiútoku nedorozumění obrany, kdy Kaša nechával balon Pavlenkovi a ten spoléhal na Kašův odkop. Nakonec vše dobře dopadlo.
11´Další obrovská šance domácích! Lindpere skvěle kopl roh na malé vápno, kde dobře hlavičkoval Kaša, reflexivně však vyrazil Rakovan a Kukec ani nadvakrát z bezprostřední vzdálenosti dorážkou neotevřel skóre.
12´centr pravačkou Kukece líznul ve vápně ruku hostujícího obránce, penalta se ale správně nepískala.
Mensah stále padá při jakémkoliv drobném kontaktu…
13´Narh na hranici vápna patičkou sklepl pro Frydrycha, ale k míči měl blíž hostující brankář.
14´Kenyovi se nelíbí Mensahovy pády a za řeči k rozhodčímu vidí žlutou kartu.
Zatímco domácí se snaží dostávat do šancí kombinací a docela se jim to daří, hosté od začátku hrají Hnátkovské nákopy na Škodu, zatím bez sebemenšího úspěchu.
16´Agilnií Štěpán opět provětral lajnu a pak efektně nahrál patou na Holzera, jeho centr vyboxoval Rakovan.
Nudnější pasáž hry lemovanou lacinými ztrátami obou týmů utnul Gregušův průnik středem hřiště. Ke střele se neodhodlal a poslal míč na roh vápna Kukecovi, který to zkoušel Zeherovsky placírkou na zadní tyč. Na rozdíl od Róberta však netrefil bránu.
22´Jemný faul na Joela Kousek za levým rohem hostujícího vápna, Greguš střelu otřel o zeď a získal tak rohový kop. Nic se však neurodilo.
23´Těžká domluva rozhodčích a nikdo neví, jestli bude následovat aut nebo roh domácích. Nakonec zvítězil roh a opět nic z něho.
26´Rozhodčí v tvrdém souboji nejprve odpustil Joelovi ruku, hostům poté faul na něj.
28´Joel udělal dva hráče na levé lajně, přetáhl centr na zadní tyč, kde si ho zpracoval úplně volný Frydrych, střela však byla hodně nepřesná.
30´ Narh dvakrát během krátké chvíle uvízl v ofsajdu.
32´Frydrych se pěkně protáhl do vápna a odevzdal Narhovi, ktrerý však byl dobře pokrytý.
33´Pokus o Stronatiho ránu z dálky zlikvidoval blok jednoho z obránců.
33´Po dlouhé době střela Slavie, která se ale mezi tyče nevešla.
36´Po dlouhé době rychlý brejk FCB, Frydrychův centr na zadní tyč odvrátil obránce na roh. Ten v pohodě sebral Rakovan.
37´Závar v našem vápně, vznikl prvním úspěšným dlouhým balonem na Škodu, který poté motal obranu a byly z toho dva nebezpečné centry na malé vápno, které odvraceli naši obránci. Byly to však krkolomné pozice, které zaváněly vlastním gólem. Následný roh utnul útočný faul Slavie.
Kukec se Štěpánem si v posledních minutách prohodili strany.
39´Mensahovu ránu z hranice vápna sráží Latka na roh. Ty však dnes nejsou naší předností.
40´Nedáš – nedáš, nadějná hlavička Škody cíl nenašla, rychlý brejk táhnutý Štěpánem také ne.
42´Narh upláchl ve vápně soupeři, ten mu vypíchl na další roh. Ten opět sebral v pohodě Rakovan.
44´Škoda upláchl obraně, jelikož vybíhal z vlastní půlky, dobře ho zakřižoval Greguš, jeho dlouhý nákop sebral před Kukecem vyběhnuvší Rakovan.
45´Pěkný lob hostující devítky z hranice vápna se do vápna nevlezl.
Konec poločasu.

Slávie je jen stínem té, která nás v srpnu porazila v Edenu a nedostává se prakticky k ničemu, naši hráči měli v úvodní čtvrthodině asi tři stoprocentní šance, ale žádnou neproměnili, a proto je stav 0:0

Na mladé naděje už je asi zima, takže žádné zpestření pauzy nebude.

Druhý poločas začne beze změn v sestavách.
46´Rozhodčí písknul začátek poločasu a poté se k jeho údivu vyšoural z šaten Derrick Mensah.
47´Delkou střelu hostů nadvakrát zlikvidoval Pavlenka.
50´Narh odebral hostům míč na půlce hřiště, jeho střela však byla zblokována.
52´Nepříjemného koňara dostal v souboji Štěpán a musí být ošetřován. Do dresu se obléká Petrus.
Štěpán se do hry vrátil, a tak se Petrus vrátil zpět mezi rozcvičující se hráče, od nich se na lavičku přesunul Milan Baroš a chystá se do hry.
55´krásná útočná hlavička hostujícího obránce jen tak tak minula slávistickou bránu.
55´Lindpere out, Baroš in.
56´Jeden z těch lepších rohů posílá volný Frydrych nad Rakovanovu klec.
57´Latka za šlapák na Štěpána ve středu hřiště vidí žlutou kartu.
58´Parádní volej Frydrycha vychýlil ze směru na bránu Milan Baroš.
59´Frydrych ukázkově vystoupil a odebral míč soupeři, v zápětí však nepřesně přihrál.
59´Petrus střídá pokopaného Štěpána. Petrus se staví na pravou stranu zálohy, vlevo operuje Kukec.
61´Mensah velice nepřesně na Kukece a byla z toho šance pro Slávii, hostům se však zakončit nepodařilo.
Počet diváků: 4.296
63´Narh potáhl míč středem hřiště, jeho nahrávku špatně zpracoval Kukec, následný centr vyškrábl Rakovan, odražený míč špatně zpracoval pro změnu Petrus a bylo po šanci.
64´Další gólovka domácích. Kukec vysunul ve vápně Holzera, ten předal na malé vápno Barošovi, jeho gólovou střelu vytěsnila obrana na roh, z něho už tradičně nic.
69´rozháraná kombinace domácích vedla až ke zblokované střele Greguše.
70´rychlý brejk dvou hostů na jednoho obránce skončil nepřesnou přihrávkou.
Narh hraje podhrot, Baroš hrot.
73´domáicí kombinovali na soupeřově polovině, deleká střela Holzera skončila na zadku prvního beka.
73´Slavie se po dlouhé době ukázala ve větším počtu v naší šestnácte a hned z toho byla útočná hlavička. Naštěstí vedle.
75´Stronati při bránění podklouzl, následně se do šance dostal na hranici ofsajdu pohybující se slávista, Pavlenka jeho střelu vyrazil.
77´třicet metrů od brány byl faulován Kukec, standartku napálil Frydrych do zdi, od ní se míč snášel k bráně, ale skončil až v zámezí.l
79´Poslední střídání domácích, za Mensaha přišel Byrtus.
80´Po dlouhé době povedený roh domácích, tribuna už se radovala, ale míč jen líznul boční síť.
80´První střídání hostů. Keniu vystřídal Piták.
81´Baroš se zbavil Latky, ale nepřesně nahrál na Petruse. Škopda, David byl v nadějné pozici.
83´Petrus na hranici vápna pěkně sklepl na Byrtuse, jeho pokus o střelu končí šlapákem hostů a naší standartkou.
Obránce se při obraném zákroku zranil a na scéně se objevují nosítka.
Greguš poslal míč přímo do náruče Rakovana.
86´Nosítka s Kodrou odešly rovnou do kabin a nahrazuje ho Hrubý.
88´Narh se šikovně uvolnil a jen díky tahání Hrubého se nedostal do šance, Hrubý za to uviděl žlutou kartu.
90´Latka nevybíravě zezadu sejmul Baroše na půlce hřiště.
90´Střídání hostů – Proška nahradil Balaj.
Nastavení: 3 minuty.
Konec zápasu 0:0