V generálce šťastnější sešívky

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 2:3 (2:1)

Hráno 10. února 2018 v 15:00 hodin ve vyhnanství

Po čtrnácti dnech mohli vidět fans Baníku svůj tým opět v akci. Většinu z té doby strávil tým na soustředění v tureckém Beleku a protože čas pokročil směrem k ostrému startu jarní části sezóny, konala se v sobotu generálka. Místo původně zamýšleného utkání s třetiligovým soupeřem se Baníku postavila silná Slavia a tomuto počinu je nutno jistě zatleskat. Dle mého soudu je totiž přece jenom lepší konfrontace s top týmem než třeba výhra 5:0 nad slabším soupeřem.

Sestavy:
Baník: Laštůvka (K) – Pazdera (46. Breda), Psyché (46. Šindelář), Procházka, Fleišman (70. Azackij) – Hrubý, Hlinka (46. Jirásek) – Mičola (46. Granečný), Fillo (79. Stáňa), de Azevedo (79. Sus) – Poznar (46. Diop)
Slavia: Kolář – Jugas (72. Frydrych), Kúdela (72. Pokorný), Deli (72. Ngadeu), Sýkora (72. Sobol) – Mingazov (72. Stoch), Hušbauer (72. Danny), Souček (72. Hromada), Zmrhal (72. van Buren) – Necid (58. Bucha), Škoda (K) (72. Tecl)

Na potvrzení staré pranostiky „únor bílý, Baník v poli sílí“ bylo zvědavo skoro tři a půl tisíce diváků (přesně oznámeno 3388 ks), dojela také asi padesátka sešívek, sudí zůstali v anonymitě, majitel Baníku to stihl z jihovýchodní Asie včas a tak se mohlo jít na to.

Oba týmy v průběhu zápasu vystřídaly v podstatě celé své kádry a hráče, kteří odehráli celý zápas, bylo možno spočítat na prstech jedné ruky. Baník se soupeře nezalekl, ale na prvním ohrožení branky Slavie zásluhu neměl, protože hlavičkou do břevna otřásl vlastní brankou obránce Jugas ve snaze odvrátit nebezpečný centr. V minutě desáté nám zatrnulo, protože Zmrhal se zleva zjevil sám před Laštůvkou – ten ale jeho prudkou střelu skvěle vyrazil. Hned jsme vyrazili do brejku, Fillo ho nejen potáhl padesát metrů, ale v závěru ještě posadil míč ideálně na hlavu Poznara, který se v rybičce trefil skvěle do levého vinklu – 1:0 pro Baník.

Slavia, která přece jenom měla z celkového pohledu navrch, chtěla rychle kontrovat, a podařilo se jí to ve 14. minutě – Laštůvka chytil druhou tutovku přihrávce Minzagova a prudké střele Necida ze sedmi metrů , ale nepokrytý Škoda (Pazdera, Psyché) dal z dorážky gól kategorie Lafata (odrazte to ke mě, já to tam doklepnu) – vyrovnáno na 1:1. Po chvilce mohlo být hůře, ale maličký Sýkora střílel ve 22. minutě těsně vedle levé tyče.

Baník byl hladový po úspěchu a ve 28. minutě šel zase do vedení, když po dvou hlavičkách ve středu hřiště šel míč zleva od de Azeveda, Hrubý posunul do vápna Fillovi, jeho bombu vyrazil Kolář pouze k Poznarovi a ten doklepl do prázdné branky – v podstatě také Lafatovina. Baník vedl 2:1 a kotel to oslavil po půlhodince hry nápisem ZDAŘ BŮH a dvojicí jedovatých dýmovnic černé a zelené barvy. Na chvilku byl vzduch na tribunách horší než při nejvyšším smogovém stupni v Šanghaji, možná v tom humusu nemohli dýchat ani aktéři zápasu a tak už se na hřišti do pauzy nic významnějšího nestalo.

Pauza znamenala první změny v sestavách a byl to opět Baník, kdo zahrozil jako první – 50. minuta, hezký závar ve vápně, Fillova střel zablokovaná a k úspěchu nevedl ani povedený centr na zadní tyč. V následujících minutách mou pozornost upoutal Souček, který byl nějaký nervózní – nejprve se postrkoval s de Azavedem, po chvilce vyfasoval žlutou kartu za hrubý faul na Fleišmana a v 53. minutě bych ho já osobně poslal do sprch za další faul na Filla. Kolem 56. minuty bylo možno vidět výlety obou gólmanů skoro k půlce, škoda zablokovaného pokusu o lob Granečného.

Slávia se tlačila za vyrovnáním a blízko byla v 59. minutě, kdy jsme špatně odvrátili roh, ale Zmrhal se z otočky z osmnácti metrů netrefil. V 61. minutě už ale bylo zle, když kousek za půlkou nasadil jesle Bredovi čerstvý Bucha, vysunul Zmrhala, ten dal zleva proti noze Škodovi a ačkoli Fleišman do střely padl, padl i gól – 2:2. O další dvě minuty jsme zase mohli jít do vedení, když po narážce s Granečným střílel výborně k pravé tyči Hrubý, ale Kolář vyrazil neméně skvěle na roh.

V závěrečné fázi zápasu už to moc pohledné nebylo, Slavia vystřídala s výjimkou Koláře všechny a tři minuty před koncem dokonala obrat v zápase – Van Buren vrátil dozadu Dannymu, jeho centr neodkopl Diop, míč propadl za Bredu na zadní tyč, odkup propálil Laštůvku Ngadeu – 2:3. Slavia mohla nakonec dát i čtvrtý gól, když poslal výborný míč Stoch, ale Van Buren trefil hlavou tyč. Tak to je vše a jde se na Slovácko.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 12. 02. 2018 | 1537 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek