Přípravná remíza s Mattersburgem

FC Baník Ostrava – SV Mattersburg 1:1 (1:0)

Hráno 22. března 2018 v 15:30 hodin v Lanžhotu Na Štajsi

V přátelském přípravném zápase se za krásného slunečního počasí utkal Baník s šestým týmem aktuální tabulky nejvyšší rakouské ligy (dva body před Austrií). Na útulný stadiónek v jihomoravském Lanžhotu si našlo cestu asi 300 diváků, kteří se sice nedočkali Baroše či Laštůvky, ale i tak to byl pro malé městečko fotbalový svátek. Potěšilo je i to, že za 50 korun dostali hezkou vstupenku se jmény a znaky obou aktérů a nikoli lístek ze šatny, jak se někdy stává.

Baník: Budinský (46. Šustr) – Pazdera, Procházka (46. Azackij), Šindelář (46. Psyché), Helešic (60. Lehnert) – Fillo (46. Bolf), Hlinka (60. Dendis), Hrubý (46. Jirásek), Stáňa (60. Kania) – Diop (46. Mičola) – Poznar (68. Diop)
Mattersburg: Casali (60. Böcskör) - Höller (80. Hart), Malic, Mahrer (60. Ortiz), Novak (60. Rath) - Jano, Erhardt (46. Milici) - Okugawa (80. Sanchez), Seidl (60. Sittsam), Renner (60. Gruber) - Bürger (46. Pink)

Utkání bylo zápasem dvou rozdílných poločasů, když v tom prvním byl Baník dokonce více na míči, zatímco ve druhém držel taktovku hry jasně ve svých rukou soupeř. Dalším znakem utkání bylo minimum šancí způsobené nejen dobrým výkonem obran, ale i nepřesností zakončovatelů. Mezi hráči rakouského týmu byla celá řada urostlých chasníků, kterým dominoval postavou i výkonem pravý obránce Höller. Úplným opakem byl ale tvůrce hry Japonec Okugawa připomínající postavou i technikou jednoho skleněného prince.

Nevšimnout si nešlo ještě jednoho shodného parametru – zahrávání rohů či standardek, které končily v podání obou týmů na prvním hráči. Hrubý takto kopl tři rohy, pak se ale jejich zahrávání chopil Helešic a bylo to zcela jiné. Z rohů v podstatě nezahrozil Baník ani Rakušané, první vážnější akci jsme předvedli my v 15. minutě, kdy jsme třemi rychlými přihrávkami přenesli hru zprava doleva, Hrubý naservíroval centrem míč před branku, Stáňa se ocitl ve velké šanci, ale tísněn právě Höllerem poslal míč ze sedmi metrů nad branku.

V 28. minutě vystihl soupeř naši rozehrávku, brejk potáhl Okugawa, z hranice vápna však bombou přestřelil i on. O dvě minuty později jsme mohli skórovat my, když zprava hezky odcentroval Pazdera, přetažený míč poslal hlavou na branku od zadní tyče Stáňa, brankář si možná na míč sáhl, ten ale šel na jeho levou tyč, kde dorážel Diop. Z brankové čáry však vykopl Malic a i další naši střelu (Poznar???) obrana zablokovala! V 37. minutě však šel do vedení přece jenom Baník, když Farinas poslal v rozehrávce malou domů, skákavý míč přeskočil gólmanovu nohu a skončil v síti – 1:0. Před pauzou jsme mohli své vedení ještě navýšit, ale skvělý centr Helešice proletěl kolem branky bez toho aniž bychom jej zužitkovali.

První poločas moc krásy nepřinesl, ale ten druhý byl ještě jeho odvarem... Určitě se nelíbil ani bývalému hráči Baníku (a Brna) Zúbkovi, kterého jsem poznal mezi přihlížejícími. Z akcí stojí za zmínku ta z 61. minuty, kdy vyslal velice nebezpečný centr zprava Pink a Pazdera musel uklidit míč na roh, ale hlavně ta z 63. minuty, kdy vyslal Pink bombu z dvaceti metrů, Šustr ji vyrazil pouze do rohu vápna, odkud velice přesnou hlavičkou ze země poslal míč k naší levé tyči Rath – 1:1.

Už tak nepřesnou hru rozkouskovala řada střídání, byť se většinou střídalo ve trojicích. Při jednom z nich se na hřiště dostali i tři hráči juniorky Lehnert, Dendis a Kania, přičemž další svěřenec trenéra Dana Tchuře Kuba Bolf si zahrál na pravé záloze dokonce celý druhý poločas. Kromě rohů, střel z dálky či výše popsané branky se jinak opravdu už nic nestalo a tak to v devadesáté minutě sudí odpískal za remízového stavu. Asi zaslouženého.

Klaunem zápasu bych zvolil totálně ožralého týpka, který chodil kolem hřiště se šálou Zbrojovky na krku, flaškou chlastu v jedné ruce, kofolou v druhé a nabízel občerstvení komukoli. Nevím, jestli si spletl zápas, ale pravdou je, že při pohledu na jeho stav se asi ani nikomu nechtělo mu tu šálu sundávat :-) Fotbal je jen záminka.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 22. 03. 2018 | 1763 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek