Bohužel loni to byl na Slovácku výprask, včera smolná prohra.

Diváků: 6 389

Sestavy:
Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk – Daníček, Sadílek – Navrátil (90. Kubala), Havlík (68. Machala), Petr – Kuchta (88. Kubala)
Baník: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jirásek, (74. O. Šašinka), Jánoš (80. Pokorný), Holzer (63. Granečný) - Diop, Baroš.

Baník začal v Uherském Hradišti aktivněji, držel míč na kopačkách a hrálo se převážně na půlce Slovácka, nicméně jen po šestnácku, v předfinální fázi jsme měli velké problémy, zejména proto, že Jirásek měl v zápase prachmizernou úspěšnost průnikových přihrávek. Když už jsme se k něčemu zajímavému dostali, povětšinou si hráč v souboji jeden na jednoho dloubl balon moc daleko, takže mu ho ukopl další protihráč. Jako například po závaru po rohu ve 13.minutě, kdy se k balonu dostal na levé straně vápna Fleišman, balon mu při kličce utekl až k Jánošovi, který z hranice šestnáckty z první pohotově kroutil míč placírou. Ale do branky jej bohužel nedokroutil.

Z podobně náhodné akce ale udeřili domáci, když ve 22. minutě Kuchta líznul balon hlavou zády k bráně, stopeři ovšem odvrátili pouze zpátky k němu, a tak pro Kuchtu nebyl problém uklidit míč ze třinácti metrů k levé Laštůvkově tyči. Takže scénář stejný, jako v posledních zápasech se Slováckem – prohráváme a dotahujeme.

Odpovědět jsme mohli hned o minutu později díky standardce z velmi zajímavého místa. Exekutor Fillo ovšem centrum dění překopl o přibližně 15 metrů, takže domácí vhazovali aut. Milan Baroš ve vápně jen vzteky máchl rukama.

Nicméně byla to právě standardní situace ve 35. minutě po faulu na unikající Holzera, která zapříčinila další změnu stavu. Tentokráte Fillo poslal velmi dobrý balon na penaltu, kde se k míči v souboji s bekem nedostal Milan, ale na zadní tyči se objevil nikým nehlídaný Dan Holzer, který neměl problém uklidit míč nad padajícího Daňka – 1:1 a skvěle zaplněna tribuna pro domácí ultras se dostává do varu.

Ke konci poločasu jsme měli i trochu štěstí, když jsme si špatně rozebrali hráče na levé straně, a tak se na hranici vápna dostal k míči nikým neobsazený Juroška. Měl čas míč zpracovat i technicky vystřelit, ale podobně jako Jánoš obstřelil i bránu. Laštůvka se pak mohl uřvat. Náš zmar ještě zvýraznil Pazdera v závěru nastavení, když měl volnou pravou stranu, ale místo rychlého centru do vápna zkusil jít jeden na jednoho někam k rohovému praporku, soupeř mu míč vypíchl na aut a rozhodčí pochopitelně ukončil poločas.

Takže poločas nic moc a šlo se do druhého, kdy Baník útočil na stranu u svého kotle. Kdo by ale čekal nějaký souvislejší tlak a rozpumpování kotle k frenetickému fandění, tak se mýlil. Obraz hry se nezměnil, kombinoval převážně Baník, ale nic zajímavého se nedělo až do 72. minuty, kdy se střídající Granečný při útočném presinku dostal až na hrot a skvěle vypíchl míč poslednímu stoperovi po malé domů a po třech krocích zkusil propálit Daňka na zadní tyč, Daněk ale skvěle míč vykopl a odražený míč si sebrala obrana.

Na delší dobu jsme se dostali na dostřel domácí branky až pět minut před koncem, kdy z toho byla nebezpečná střela Jiráska vyboxovaná Daňkem a hlavně po pár autech dobrý centr Granečného na přední tyč, kde si míč našel Fillo a dobře hlavičkoval. Opět vyrazil Daněk, na malém vápně byli připraveni dorážet Baroš, Diop a nejlépe postavený Fillo, který také k míči své kolegy nepustil a balon napálil dva metry vedle zadní tyče. Poté na dobrou půlminutu lehnul na trávník s hlavou schovanou v dlaních. Martinovi to v našem dresu bohužel nejde. Dozadu bojuje zodpovědně, ale dopředu mu míč utíká, kličky se nedaří, zakončení také ne. Ale je na něm vidět, že jedno mu to není, snad to brzy zlomí a bude z něho zase rozdílový hráč. A nezapomínejme, že jsme v této sezoně dali dva góly a oba padly po jeho vynikajícím centru. Takže přínos pro mužstvo určitě má!

No a tak, jak jsme nastavení s Jabloncem zvládli parádně, tak se nám na Slovácku nepodařilo vůbec. Domácí se zleva dostali až do vápna, kde po jednom souboji chtěli penaltu, odkop odraženého míče před šestnáctkou už ale skončil faulem a velmi dobrou standardkou pro domácí, kterou velmi dobře s námahou vytlačil Laštůvka na tyč, od ní se míč odrazil do malého vápna, kde jej přeběhl Fillo a kolem už byli jen 4 hráči domácích. Kubala, který byl na hřišti asi minutu se štěstím Laštůvku překonal a rozhodl, že všechny body zůstanou v Hradišti.

Když se domácí radovali z branky, vyskočil z jejich kotle fanoušek s domácí vlajkou a pelášil po lajně rychle jako Denis. Naháněný jedním pořadatelem udělal kličku druhému, ale došly mu síly a u šestnáctky před naším kotlem byl dopaden. Pořadatelé si všímali víc jeho než vlajky, a tak se pro kořist vypravilo pár chlapů z našeho kotle, kteří ji do bezpečí našeho kotle dostali. Tak aspoň nějaké vítězství v jinak nešťastném zápase.

Z hráčů se mi líbili klasicky Fleišman, výborný výkon podal i Holzer, roli buldoka uprostřed slušně plnil Jánoš. Oproti zápasu s Jabloncem hrál dobře i Diop, nedostal se prakticky do zakončení ale udržel a rozdal hodně nakopnutých míčů od obránců, což u něj moc zvykem nebylo. Nejhorší na place z mého pohledu Jirásek a při hře dopředu práva strana – Pazdera s Fillem.

Tak proti Příbrami zase pro tři body!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 29. 07. 2018 | 1913 přečtení | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek