0:0 aneb Devět minut od postupu

Dvě kola do cíle a úkol zněl jasně: aby FCK SFC už nemělo šanci projít, muselo se v Olomouci vyhrát. Lehce řečeno, horší k provedení – deka, které jsme se tolik obávali, na manšaft dosedla plnou vahou a ač se v rozhovorech říká cokoli, realita je jiná. Opomineme-li mimořádné vystoupení de Azeveda v zápase se Sokolovem, je naše forma bídná. A Opava stále vítězí... Keců „máme to v svých rukou“ jsou plné noviny, televize, knihy tváří, tvíty, sta gramy in ... a tak jsme byli zvědavi na realitu.

SK Olomouc - FC Baník Ostrava 0:0

Hráno 21. května 2017 v 16:00 hodin na Andrově stadionu

Na Hanou dorazily početné davy fans Baníku a strmou tribunu za severní brankou jsme zaplnili málem komplet. Naprosto fantasticky vypadala skoro jednotná modř triček Návrat krále. Pár fans FCB bylo ještě roztroušeno po dalších tribunách a tak se zkrátka stalo, že došlo asi deset minut před zápasem ke změně vlastníka jedné vlajky původně v držení fans Sigmy. S těmi vlajkami je to těžké – někdy změní vlastníka jediná, jindy je jich třeba přes třicet.

Sestavy:
Olomouc: Buchta – Sladký (46. Hála), Škerle (K), Radaković, Vepřek – Houska – Zahradníček, Petr (78. Manzia), Plšek, Falta (90. Habusta) – Chorý
Baník: Vašek – Breda, Zápotočný (K), Hučko – Celba, Mičola, Hlinka, Hrubý (90. Pekár), Granečný – Jakubov (70. Stáňa), De Azevedo (90. Nerad)

Rozhodčí: Marek – Novotný, Hájek
Diváků: 7609

Vězeňská cela pro Peltu hýbe fotbalovým národem a tak se na plotě tribuny za druhou brankou objevil vtipný transparent fans domácích - TAK CO VELKÝ ČÁPE? DĚLÁŠ MAMKU NEBO TAŤKU? Následující desítky minut byly o poznání smutnější – vzpomínka na Biziho bolela, ale... Pro sebe problémy vyřešil, jiným po něm zůstaly... V opravdu horkém počasí se vše schylovalo k výkopu očekávaného mače, spíkři a tamboři na lešení v našem kotli byli ready taky a tak kazily atmosféru pouze početná volná místa na tribunách fans Sigmy.

Zápas jsme nezačali vůbec dobře a hned od úvodního hvizdu jsme byli pasivnějším týmem. Domácí na nás opravdu vlítli a už po třech minutách mohlo být zle - Mičola fauloval Plška, následovala standardka zleva 10 metrů před vápnem, Houska to poslal na přední tyč dolů a míč prošel pouze velice těsně vedle branky! Počáteční nápor domácích jsme sice po desítce minut otupili, ale při našem krásné choreu Návrat krále chytil Vašek jasný gól zleva Plškovi a po chvíli ještě proběhla zkouška Sigmy na odpískání pentle.

To jsme tedy přežili, ale Sigma hrozila i dál – ve 13. minutě na pravé straně obrany zaváhal Celba, byl z toho průnik do vápna v podání Petra, jeho centr byl ale naštěstí hodně vysoký a tři nabíhající spoluhráči nemohli dosáhnout. A pod tlakem jsme byli stále, když o tři minutky později Petr vysunul skvěle na hranici ofsajdu Faltu, toho jsme ale v nebezpečné situaci dokázali zablokovat hned třemi hráči. Hra se okamžitě přelila na druhou stranu, de Azevedo dal dokonce gól, ale bohužel to bylo z ofsajdu.

Baník se přece jenom začal osmělovat a v 18. minutě Hrubý potáhl akci nalevo až k brankové čáře, poslal míč na zadní tyč, Celba hlavičkoval koníčkem, ale šlo to nad branku!!! To bylo moc hezké a hlavě povzbudivé. Někteří naši fans z toho bohužel radost neměli, protože v části našeho sektoru už několik minut kazilo pohodu a radost z fotbalu pár kosmonautů z vesmírné agentury ACAB. Na hřišti jsme to tlačili dál, po dvou vyhraných hlavičkových soubojích dostal míč de Azevedo, šel drze do vápna, udržel míč, v souboji padl Mičola, ale nic z toho všeho nakonec nebylo. Patnáct penalt za sezónu kope jenom někdo jiný...

Ostražití jsme ale museli být v obraně a dávat bacha jsme museli i na naši smůlu - Breda zahrál smolně na roh, centr Zahradníčka z něj se snášel na první tyči na hlavu Plška, hráč naštěstí na míč nedosáhl. No a to bylo na dlouhou dobu vše – následovalo deset minut boje mezi dvěma šestnáctkami se dvěma přerušeními, když zůstali ležet domácí hráči a tak nejhezčím na vše zůstávalo výborné povzbuzování našeho kotle. Ve 36. minutě začala opalovačka bez triček, pokřik domácího kotle "Fandí se ve triku" celkem směšný.

Radost jsme mohli zažít asi pět minut před pauzou, kdy dal zprava Celba Jakubovovi, ten přiklepl pro de Azaveda a na jeho souboj s Radakovičem bych se rád podíval ještě jednou - náš hráč po něm skončil na zemi. Baník se zdál býti aktivnějším týmem a ve 41. minutě po zisku míče musel zastavit domácí kapitán Škerle náš velice nebezpečný brejk v podání de Azeveda a Jakubova za cenu žluté karty. Standartku Hrubého na zadní tyč lapil gólman Buchta, ale spadl s míčem za čáru, roh zprava ale naše klasika... Následovalo naše obrovské štěstí, když trefil Vepřek v přečíslení pěti na tři centrem do hlavy Hučka. A pak měli zase štěstí pumpaři – v poslední minutě prvního poločasu po autu Granečného pálil z velké dálky zleva de Azevedo a povedená střela lízla břevno!!!

Do druhého poločasu domácí trenér Jílek jednou střídal a pak se určitě se zvýšeným tepem díval na neskutečnou šanci Jakubova po přihrávce od Celby – místo jasného gólu se Sašovi míč zamotal, pak se sice po tyči a jeslích Buchtovi kutálel za čáru, ale brankář po něm ještě stačil skočit. Ty vole, to byl jasný gól... Na šachtu, na galeje, k soustruhu – zkrátka čichnout si k práci. Hnus. O pár okamžiků naštěstí nedáš – dostaneš neplatilo, protože i Olomouc dala gól, který nebyl uznán poté, co míč už předtím byl v zámezí. Z následného roku hlavičkoval mezi dvěma našimi nad branku Chorý.

Deset minut po přestávce byla vytažena obrovská plachta v našem kotli, na modrobílém pozadí znak FCB, Bazalbub a orlice. K tomu pár ohýnků a petard a samozřejmě to dva idioti museli hodit na plochu... Asi nějakým nedopatřením při tom shořela i flaga Sigma Lazy... Následných deset minut nudy ukončil domácí gólman, když opravdu hodně zariskoval kličkou na Celbu, škoda - chyběl kousek k zisku míče a zasunutí do prázdné branky. Bohuže jsme se v tomto směru nenechali zahanbit - při míči po zemi do vápna hrubě zaváhal Hučko, Zápotočný stačil chybu napravit a prudce odkopl na roh.

To vše už bylo ve fázi, kdy nás Sigma tlačila fest, Yunis dal zleva od brankové čáry zpět před vápno proti noze Plškovi, ale jeho bomba zasvištěla nad brankou. Uffff. A v 69. další šance - tentokrát dával Petr na malé vápno pro Husku, skončilo to ale odkopem od branky. V této fázi zápasu byla Sigma jasně lepší a my jsme se vůbec nedostával dopředu. A při tom všem našem trápení nastal čas pro další prezentaci našich fans - transparent NADMĚRNÉ ČERPÁNÍ DOTACÍ ZPŮSOBUJE UVĚZNĚNÍ byl výmluvný a domácí dokonce znovu vytáhli v úvodu zmíněný transparent o Velkém čápovi, který mezitím – neznámo proč – sbalili.

Následuje dalších celkem hluchých deset minut zápasu a k tomu gól Opavy v Sokolově. Nachystaný nadpis článku „BANÍK (pomohl) BANÍKU“ už nepoužiju :-( Závěr zápasu nic moc, naděje byla při standardce Hrubého zprava, kopl to ale úplně strašně a do zámezí. A mohlo být i hůře – v 89. absolutní tutovka domácích po centru Vepřeka zleva byl sám před Vaškem Plšek, hlavičku mu ale poslal přímo do náručí!!! 90. a další naše naděje v podobě standardky z hloubi pole, ale Hlinka trefí prvního hráče... Božééééééé!!!! Následovaly tři minuty nastavení, z nichž ukrálo značnou část trojí střídání – Petržela je s plichtou spokojen??? No a pak už jenom poslední hvizd a fajront.

No nic, tak snad příští neděli se znojemskými okurkáři. Snad to nebude příliš kyselé... Je to až neskutečné, ale nedávno jsme vedli o sedm bodů a v poločase u Malše 0:2... Aj tak sa dá.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 21. 05. 2017 | 2046 přečtení | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek