Béčko udrželo výhru

FC Baník Ostrava B – 1. ŚC Znojmo FK 3:2 (0:1)

Hráno 20. listopadu 2022 v 10:15 hodin na Bazalech

V závěrečném zápase podzimu chtělo baníkovské béčko napravit zápas blbec z Hodonína, ale pozor – na Bazaly dojelo Znojmo, které to na nás umí. Matně si vzpomínám na zápas přesně před rokem, kdy nás poslední Znojmo porazilo dvěma brankami v 90. minutě 2:4... Aktuálně bylo v tabulce předposlední a bylo třeba dát si bacha, bo historie se ráda opakuje.

Baník B: Hrubý – Zálešák, Říha (K), Měkota (63. Chukwudi), Fulnek - P. Jaroň (83. Temel), Stoklásek, Drozd (83. Krupička), Holaň (63. M. Jaroň), Sotorník – Smékal (76. Barkov)
Znojmo: Chmiel – Kartišovs, Komínek, Krakovčík (K), Russmann – Bartůněk – Pálfi (90. Mrkva), Baikoro (22. Březina), Čtvrtníček (90. Synek), Goncalves (Špalek) – Kilibarda (67. Lukčo)

Rozhodčí: Tomanec – Šimoník, Bebenec
Diváků: málo, ale sámí věrní... 200???

Začátek zápasu – a vlastně jeho prvních pětadvacet minut – patřil Baníku a zdálo se, že tři body jsou lehce nadosah. Herní převahu jsme měli drtivou, Znojmo se v podstatě nedostávalo za půlku, ale my se zase nedostávali do zakončení. Přípravná fáze byla dobrá, ale dotlačit míč do finále ne a ne. Jakkoli někteří hráči soupeře zrovna neoplývali sportovní postavou, poradit jsme si s nimi neuměli a do kýženého vedení jsme nešli.

A jak už to tak bývá, soupeř se probudil a začal kousat. Po půlhodině šel do vedení a Baník stál najednou před nečekanými problémy. Nutno však podotknout, že měl i smůlu – výstavní střela Měkoty zatřásla jenom břevnem a výbornou ránu Holaně ze standardky vyrazil skvěle Chmiel. Naštěstí se nám podařilo srovnat brzo po přestávce, pak jsme přidali i druhý gól a když jsme v 90. minutě dali na 3:1, zdálo se být hotovo.

Nikdy si nemysli, že branka v poslední minutě na 3:1 rozhodla zápas... Hostě vzápětí po chybě naší obrany snížili, a protože se kvůli dlouhému ošetření nastavovalo celkem dost, najednou z toho bylo drama. Baníku se nedařilo přenést hru dál od branky a hosté to dávali do ohně zleva zprava. Vše jsme ustáli, už to vypadalo ... ale pak ještě jeden roh Znojma a nebýt obrovského štěstí, bod by si hosté odvezli. Nestalo se, ale nervy to byly. Uffff.

Běh minut:

2. Kilibarda prověřil střelou z dvanácti metrů zprava pozornost Hrubého
4. Jaroň vysunul Drozda, gólman byl ale u míče dříve
7. Akce na pravé straně, Jaroň dal Sotorníkovi do šestnáctky, ten posunul proti noze Holaňovi, jehož prudká střela byla zblokovaná
8. Nádherný míč Holaně na vysunutého Zálešáka, který jej ale přes veškerou snahu nezachytil
15. Už asi třetí náš roh bez nějakého následného nebezpečí pro Znojmo
17. Fulnek získal míč na Bartůňkovi a hnal se s ním do vápna, půl metru před ním byl faulován, zeď postavili hosté, zeď postavili i naši a Drozd nastřelil Měkotu...
21. Hráče tmavé pleti Baikoro, který hrál v záloze vystřídal Březina a postavil se na hrot
23. Jaroň vysunul Zálešáka, který míč zachytil na brankové čáře, vyslal centr a zase Holaň pálil z voleje, dvě teče však nasměrovaly míč na roh
26. Ojedinělý útok Znojma, po centru zleva hlavičkoval Pálfi pouze doprostřed na Hrubého
29. Hrubý se v citelném chladu celkem rozehřál, nejprve se musel natáhnout na míč po centru Russmanna, za chvilku kryl dole u tyče pokus Goncalvese
33. Baník přestal v posledních minutách hrát a byl za to okamžitě potrestán... Akce po levé straně, od brankové čáry Kilibarda proti noze Goncalvese a Hrubý neměl proti střele po umístěné zemi žádnou šanci - 0:1
40. Minutové obléhání vápna zleva doprava a zase zpět, nakonec bomba Měkoty z dvaadvaceti metrů do břevna!!!
43. Faul na Smékala metr před vápnem přímo proti brance, Holaňův velice dobrý pokus přes zeď pod břevno Chmiel výborně vytáhl nad branku
52. Tvrdá střela sražená na roh, zleva jej zahrával P. Jaroň, nejvýše vyskočil Smékal a hlavou lehce vyrovnal na 1:1
53. Zálešák vrátil proti noze Jaroňovi, jeho střela zprava zahučela nad břevnem
56. Míč do přečíslení 3 na 2, Drozd prováhal rozhodující moment a pak už pouze blok střely Sotorníka
60. Rychlý brejk potáhl Sotorník, dal míč pro Drozda a střela šla po odrazu do břevna, ale stejně to byl ofsajd
69. Nešťastná srážka Holaně s Měkotou, oba leží, po ošetření Holaň po svých, Měkota s obvázanou hlavou odnesen na nosítkách, oba museli být vystřídaní, Měkota se po několika minutách na nosítkách zved také a oba odešli v doprovodu na další vyšetření
69. P. Jaroň nádherně na Zálešáka, který si ve vápně zasekávačkou položil Russmanna, ale sám proti brankáři střílel zcela mimo
73. Drozd roztáhl nalevo do vápna pro Stanley, ten se otočil se kolem Komínka, ale střela šla vysoko nad branku
78. Zisk míče na půlce, Sotorník vysunul M. Jaroně, který viděl zleva do vápna nabíhajícího Stanley a ten po zemi prostřelil gólmana - 2:1
83. Barkov... Míč šel do přečíslení tři na dva, nalevo nabíhal Sotorník, napravo P. Jaroň, a Barkov to dá na nohu soupeři...
85. Barkov zčásti napravil svou chybu, získal míč a povedená střela na zadní tyč minula vinkl o pouhé centimetry
88. M. Jaroň posunul balón do brejku Sotorníkovi nalevo, ten prováhal střelu, ale ještě našel metr před brankou Stanley, který dorážel, ale teč zabránila jistému gólu! Po rohu z odraženého střílel křižně po zemi Stanley metr vedle zadní tyče
90. Přece jenom... Další brejk do otevřené obrany, M. Jaroň vysunul Barkova, ten sám po zemi střílel v tutovce pouze do Chmiela, vyražený míč přímo k Barkovi, slabá střela a od ruky padajícího Chmiela nakonec skončila v síti - 3:1
90. Už v nastavení centroval z obrovské dálky zleva Russmann, míč padal na zadní tyč, naše obrana se nedomluvila, a tak Lubčo pohodlně skóroval, Marné bylo rozhazování rukama Stokláska či Fulneka, to byla obrovská hrubka - 3:2
90. Znojmo se dralo za vyrovnáním i proto, že jsme nedokázali kloudně odkopnout do bezpečí, o udržení míče nahoře nemohlo být ani řeči, Hrubý kopl výkop do autu... Koledovali jsme si a když utekl celkem lehký míč kapitánu Říhovi na roh, bylo zle. Russmann kopal v šesté minutě nastavení roh zleva, na míč si nejvýše vyskočil znojemský brankář Chmiel a prudká hlavička našeho odchovance se zastavila až o tělo jednoho z obránců na čáře... To bylo fakt z pekla štěstí.
90. Konec zápasu, Baník B – Znojmo 3:2

| Autor: kulajar | Vydáno dne 20. 11. 2022 | 799 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek