PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY
Login:
Heslo:
Registrace nového fanouška

přidejte si nás na Facebooku
Občanské sdružení

BANÍK VE SVĚTĚ
Posílejte na soutez@banicek.com
Poslední foto z 22.05.2012
PŘIŠTÍ ZÁPAS


vs

Městský stadion Karviná
23.08.20, 16:30
POSLEDNÍ ZÁPAS
Chance aréna (Jablonec)
08.07.20, 18:00
ODEHRÁNO


Sezóna 2020/2021
Los a výsledky
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 17:00
22.08.
vs 18:00
22.08.
vs 19:30
23.08.
vs 16:30
23.08.
vs 16:30
23.08.
vs 16:30
23.08.
vs 18:30

Baník den poté II

Pojďme se i podruhé s určitým časovým odstupem ještě jednou podívat na poslední ligové vystoupení Baníku. Nepravidelnou rubriku jsem si pracovně nazval „Den poté“ a chtěl bych se v ní věnovat zajímavých okolnostem okolo zápasu, žhavým tématům a vůbec všemu tomu, co se kolem toho konkrétního mače motalo. Uvidíme, zda to bude bavit mne a hlavně vás. Ukončit to se dá vždycky.

Karviná
Karviná to má na úvod sezóny těžké – po odchodu Budínského s Wágnerem se dostavila v přípravě zranění (Berkovec, Ba Lou, Dreksa) a trenér Straka musel zapracovat do sestavy řadu nových hráčů. Například obrana byla nová ze tří čtvrtin – Ndefe, Kouřil a Čonka spolu hráli ligu poprvé v prvním kole v Boleslavi. Tam byl navíc vyloučen Hanousek... V útoku by měl své střelecké schopnosti potvrzovat ex-pardubický Petráň. Na Baník si ale Karviná věřila, k čemuž ji dopomáhaly dosavadní vzájemné ligové zápasy -

Minulé kolo
V úvodním kole prohrál jak Baník, tak Karviná a také proto potřebovaly oba týmy zabrat naplno. Zatímco Baník otrávil své fans, když zahrál v podobném duchu jako na jaře, a proti trenéru Páníkovi se zvedla obrovská tsunami (oprávněné) kritiky doprovázena výzvami fans k jeho odvolání, Karviná zahrála v Boleslavi celkem sympaticky zejména v defenzivě, závěrečnou půlhodinu musela hrát bez vyloučeného Hanouska a do kolen ji srazila až diskutabilní penalta. Za Boleslav už hrál ex-karvinský Budinský, zatímco Wagner potřeboval ještě doléčit lehčí zranění.

Vstupenky
Nebylo to takové vzrůšo jako při těch jiných zápasech, na kterém dostáváme pouze minimální kvótu lupenů. Karviná nám dala lístků dost a navíc se další daly volně kupovat i do jiných sektorů stadiónu přes net. Bylo nás tam celkem dost – zaplněný kotel a jedna přilehlá tribuna a také spousta lidí po stadionu. Minule jsem psal o žlutých kloboucích – v pondělí ho měl na kebuli dokonce jeden z domácích bubeníků... No a karvinská tleskátka snad ani nemá cenu komentovat. Který vůl tohle vymyslel... Na fotbale, na hokeji, na americkém fotbalu Steelers... Děsím se doby, kdy si vezmeš s sebou do hlediště robota, který za tebe bude fandit, zatímco ty budeš žrát klobásu.

Kapitán
Kapitánskou pásku si opět nasadil Fleišman, i když mnozí nadávají, že poslední dobu hraje ho ... no řekněme špatně. Komu jinému byste ji dali vy? Já myslím, že je to ještě (zatím?) v poho. U pásky bych se ale ještě přece jednou zastavil – doposud jsem si myslel, že se nositel pásky mění pouze v případě, že jde kapitán dolů. Proti Liberci měl ale pásku Flaška, bylo střídání, Bary šel místo Hrubého a Flaška, který na hřišti zůstával, hned předal kapitánskou pásku Barymu. Ví někdo, jak to je? Je to nějak určeno pravidly?

Zápas
Výhra, ale žádná hitparáda to nebyla. Zase jsme dali první gól ... a po chvilce zase přestali hrát. Jasně – už to nebyla pouze nakopávaná jako v prvním kole, ale do toho fotbalu, který chceme v podání Baníku vidět, to mělo ještě hodně daleko. Přesto berme omezení počtu bezduchých nákopů jako pozitivum s vírou, že to bude čím dál, tím lepší. Mohlo a mělo to ale být mnohem lepší už teď – moc slabších soupeřů než je Karviná, v lize nebude... Ke slovutným rohům ve dvou jsme se tentokrát nedostali, protože jsme zahrávali pouze jeden. Zato jsme předvedli jinou hereckou etudu – přímý kop zahrávaný dvěma hráči, při kterém ho nezahrál ani jeden z nich! Že by příprava na rozehrávku ve třech s tím, že ten třetí tam zatím chyběl?

Válka
Jedenatřicet faulů (18:13), z nichž mnohé musely bolet opravdu pekelně. Devět žlutých karet (5:4) se dvěma červenými. Emoce na hřišti i v hledišti. Ten zápas musel řadu hráčů bolet a některé možná bolel ještě pár hodin po zápase. Šlo se do toho naplno, nikdo nikomu nic nedaroval zadarmo, až to místy vypadalo až příliš vyhrocené. Pondělní body však byly příliš cenné na to, aby někdo fňukal. Dostal jsi? Tak rozdej příště ty. Žádný problém. Škoda jen, že množství faulů opravdu citelně kouskovalo hru.

Fillo
Emocionálně asi nejvíce vytočený náš hráč. Těch ostrých soubojů svedl určitě nejvíce, zejména s Puchelem si to dali párkrát nejen kontaktně ale i slovně. Myslím si, že to ale bylo všechno v rámci přimhouřeného oka. To se ale určitě nedá říct o druhé žluté kartě – Fillo čekal při autu, až se zvedne s křečemi se potýkající Jirásek a dostal druhou žlutou za zdržování autového vhazování. Toto sudí Marek celkem nezvládl – Fillovi muselo být asi dobře na pytlíku, když musel Marek počkat, až jako vyloučený hráč obejde – přesně podle regulí - Fillo celé hřiště. Nové pravidlo je nové pravidlo... Mimochodem sranda byla i to, jak musel Marek vysvětlovat hráčům nové pravidlo při rozehrávce po dotyku míče rozhodčím.

Jirásek
Jasně nejlepší hráč na place. S rozvahou, s hlavou nahoře (viz jeho branka), s velkým akčním rádiem, s prsty v obou našich úspěšných akcích. Jasně – měl tam i slabé pasáže a nepřesné věci, ty dobré a výborné ale zcela převažovaly. Pokud by dokázal takové výkony opakovat každý zápas, měl by si Hrubý pořídit na lavičku podsedák, ať ho nebolí prdel. I díky Jiráskovi jsme značně přidali v počtu střel – sedmnáct pokusů (z toho osm mezi tyče) je už docela fajn číslo. Střílet – a velice tvrdě – umíme. Díval jsem se na to při rozcvičce – Fleišman, Jánoš, Stronati, Granečný – to byly bomby jak cyp a Číže možná ještě teď pálí dlaně. Když to umíme, přenesme to i do zápasu.

Páník I
Páník mne opravdu hodně překvapil. Snad pod dojmem našich černých dresů (sakra proč jsme nehráli v modrém???) si vzal místo kšiltky a šusťákovky tmavé vycházkové kalhoty a bílou košili. Super. Tak příště tu košili ještě zastrčit do kalhot – přece jenom reprezentuje firmu svého zaměstnavatele. Neříkám, že musí chodit trenér na zápas v obleku od armaniho a v botách od belstaffa, ale nějaká štábní kultura by být měla.

Páník II
Páník mne opravdu hodně překvapil, zejména Kuzmaničem v základu. V týdnu se přece jenom o jejich vzájemných vztazích šuškalo kde co... Jak na potvoru Kuzma nezahrál tentokrát bůhvíjak. Páníkovi se navíc tentokrát odvděčili dobrými výkony střídající Diop i Azavedo. No i když ... nejpomalejší černoch v lize Diop svou „rychlost“ v jednom okamžiku opět předvedl, když ho na deseti metrech doběhl hráč, před kterým měl Diop náskok pět metrů... Nebo ty jesle co si dal sám sobě... Jinak ale nezklamal a Kuzma to má zase o něco těžší. Páník možná lehčí a může se soustředit na obsazení místa pravého beka pro příští mač – bude-li muset Fillo disciplinárně pykat. Celba to už dneska piloval za béčko v Heřmancích.

Závěr
Ať to nevyzní nějak depresivně – s přimhouřením oka jsem spokojený. Tři body se počítají, náznak zlepšení byl vidět, hráčská snaha také, a ačkoli toto by mělo být samozřejmosti, radujme se i z toho mála. Na Teplice by to ale stačit nemuselo –onehdy dostaly od Bolky osmičku, teď od Slafky pětku, jejich šéfové budou nasraní a manšaft bude muset makat jak divý. Na to si Baník Páník musí dát pozor a počítat s tím. S Teplicemi to bude mnohem těžší zápas než v Karviné.


To becontinue...Maybe...

| Autor: kulajar | Vydáno dne 23. 07. 2019 | 1020 přečtení | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek