PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Derby, které tak nějak nevyšlo...

Dlouho očekávané derby nastalo a samozřejmě probíhaly nějaké ty výměny názorů. Nejvíce to opět živila média, která varovala maminky s dětmi a doporučila zákaz vycházení. Už se ani nenaštvu, když to čtu. Lístek jsem nesehnal a tak nastalo přemýšlení, zda pojedu i bez lístku. Děvče na vážno mi položilo pro jistotu otázku, cože mi to má pak přinést na vazbu, když budu pobíhat kolem stadionu a ACAB přece někoho zatknout musí. Odpovídám - hlavně hodně tabáku a hodně kávy. Nejtvrdší to měna na Hradbách. Nakonec volím místní hostinec, protože chci fotbal vidět.

Hráno v Opavě.

Sestavy
Opava : Šrom-Hrabina, Simerský, Svozil, Židek - Kayamba, Zavadil, Jursa, Zapalač- Kuzmanovič, Smola.
Baník : Laštůvka - Mešaninov, Šindelář, Stronati, Fleišman- Fillo, Jirásek, Holzer, Hrubý - Baroš.
Diváků - 1009.
ACAB- 500
Já - u TV v místním hostinci.

Usedáme ke stolu a z TV hekají tenistky. Obsluha naštěstí hned hlásí, že fotbal bude. Ok objednáváme a může se začít.

Sotva se rozehrálo a už se na nás řítí smůla. Pardon Smola. A říkám si hlavě ať nám nedá gól ten pitomec. Chvíli na to Hrubý zasekl míč, poslal Kayambu do Plzně a k míči se dostal Bary. Střela z otočky, ale Šrom vyráží. Míč jde zpět a opět Bary, tentokrát nůžkami, ale vedle. Ti co rekonstruovali opavský trávník, to prostě zdupali a dali bránu o 20 čísel vedle.

Říkáme si, že je to super, že to půjde. Jenže od té doby už hrozila jen Opava. Ve 28 minutě běží do rychlého útoku Bary, kterého křižuje Svozil a Baryho hrubě sestřelí. Všichni trneme hrůzou a sledujeme opakování zákroku. Nic. Projel kolem něj a nic. Ach jo. To zase bude masáž.

Hrálo se dál a Opava nás prostě ne a ne nechat hrát. Nešlo nám nic. Baníkovský odchovanec Zapalač poslal centr do vápna, balón se odrazil k soupeři a Kuzmanovič vyzkoušel, že takhle to asi půjde. Že naši obraně to nějak nejde a nemá svůj den.

Souběh chyb obrany Stronatiho a Fleišmana, kteří se zřejmě spoléhali jeden na druhého, tak nabídl šanci Kayambovi a ten s ní nepohrdl a přehodil Laštůvku. 1-0.Hospodou zní goooool. Ježíši kurwa Kriste co to je? Kukačka v hnízdě, škodná v revíru. Hlavou mi ihned problesklo , že ten tabák a kávu budu asi potřebovat. Naštěstí místní polnohospodář, který dorazil na zápas mnohem dříve než my, s ledovým klidem, tak jak to umíme jen my v regionu razovitem vykazuje vetřelce ven a zahnojenou gumákou mu určuje směr a cíl jízdy.

Do poločasu se toho už moc neděje a jde se na cigáro. Prostě po svačině na ně vletime a bude klid. Po návratu do restaurace zjišťujeme, že v TV hekají ženské u tenisu. Kurwa co to je za divný den. Ovladač od televize u cyklistů a kecy o tom, že se na to stejně nedá dívat. Polnohospodář zahájil protestní spánek a tím se ovladač dostal do nesprávných rukou. Je třeba se vrátit do mladých let, přichází klička , levá pravá, pojď sem kam jdeš a ovladač je v našich rukou a jede fotbal. Takhle to náš Baník musí hrát.

Jenže nepřichází vůbec nic. Tlak žádný a je to mizerný zápas. Opava hraje co potřebuje a nám nejde vážně nic. A tak přichází další pohroma a důrazně hrající soupeř posílá centr na který si nabíhá Smola a je to 2-0. Proč zrovna on.? Nemám ho rád. Ne já ho vlastně nenávidím.

V 71. minutě přichází na hřiště Jakub Šašinka a je hned cítit. Ke slovu se dostane o 13 minut později a snižuje na 2-1.

Bohužel na nic jiného se už nezmůžeme a tak přichází konec zápasu. Konec trápení. Konec bolení očí, Konec zmaru. Konec dne blbec.

Nezbývá, než uznat, že výhru jsme si nezasloužili. Nezbývá, než se opít a zapomenout. Vše jsem udělal, jak měl a nic. Tahle prohra bolí a bolet bude. Nejméně půl roku budeme za blbce.

Kurwa platím.

| Autor: SOZE | Vydáno dne 13. 11. 2018 | 1301 přečtení | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek