Dobrý fotbal, výborná udírna

FC Baník Ostrava – FK Senica 6:0 (2:0)

Hráno 30. června 2018 v 11:00 hodin v Kroměříži

Pro svou třetí přípravu si Baník pozval do Kroměříže Senicu, aby zápasem s ní ukončil své první soustředění. Soupeř se aktuálně nalézá ve podobné situaci jako Baník po Šafarčíkovi (z celkového pohledu na klub) či aktuálně Jihlava po sestupu (z pohledu hráčského kádru). Čekala se tedy zcela jasná záležitost, ale ke cti Baníku slouží skutečnost, že zejména do prvního poločasu šla na plac hodně nabušená sestava v čele s Barym, který navíc potěšil fans prodloužením kontraktu o další rok.

Baník:
I. poločas: Budinský – Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Kaloč, Hrubý, de Azevedo – Pedrinho, Baroš
II. poločas: Lapeš – Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman – Bolf, Kaloč, Jirásek, Granečný – J. Šašinka, Diop
Senica (pouze soupiska): Milošovič, Brašeň, Mihál, Krištof, Otrísal, Lupták, Kučera, Vida, Krč, Ďungel, Solano, Duda, Martišiak, J. Kosorin, Chovan, M. Kosorin, Hlaváč

Diváků: 403

Očekávaná jednoduchá záležitost to opravdu nakonec byla, i když zejména v prvním poločase Senica svou kůži zadarmo nedala. I přesto se Baník dostal do celé řady brankových situací, ale například v 8. minutě velice dobře hrající Šindelář namířil svou prudkou hlavičku po centru de Azaveda z rohu do břevna. O minutu později jsme zase po rohu Hrubého zprava nastřelili Barošem tyč. Do třetice to už ale vyšlo, když de Azevedo opět zleva našel přesně Šindeláře a ten placírkou k pravé tyči otevřel skóre.

Pak se několik minut nic nedělo, ale ve 29. minutě všem zatrnulo, když šel Otrísal úplně nesmyslně tvrdě do nohou Baroše. To bylo na facku, ale Bary se naštěstí po chvíli zvedla a bez potíží pokračoval ve hře. Ve 32. minutě ukázal Mešaninov, že z něj asi něco bude – po dlouhém sprintu zvládl fantasticky souboj s Martišiakem, kterého si dokonce bravurní technikou dvakrát povodil – výborná práce. O dvě minutky později předvedl svou techniku i testovaný Pedrinho, když dostal míč na hranici vápna, technicky si svýma pavoučíma nohama výborně přehodil soupeře, ale svou střelu poslal vysoko nad branku. První poločas pak zakončil naší druhou brankou Baroš po přízemní přihrávce Hrubého mezi beky a přesnou střelou k tyči.

Do druhého poločasu šla úplně jiná sestava s výjimkou Fleišmana a Kaloče, který se parádně pere o svou příležitost dostat se do kádru A týmu. Hrál opravdu výborně, a byť byl soupeř jakýkoli, určitě si o dres áčka říká hodně nahlas. Se silami vydržel celý zápas v pohodě, neudělal žádnou viditelnou chybu, zkrátka palec nahoru a jen tak dál. Pokud si to Granec už opravdu srovnal v hlavě (jak se říká), mohli bychom mít touto dvojicí po dlouhé době zase něco urozeno z vlastní líhně. Ostatně Granečný své kvality dokumentoval v 61. minutě, když vyslal zleva neskutečnou střelu z voleje, která se v letu parádně zatočila a skončila u tyče – 3:0. Krásný moment, který by se neztratil ani v hitparádě top tref z aktuálního MS v Rusku.

Baník ve druhé půli opravdu dominoval a skóre rychle narůstalo. V 62. minutě vystřelil ze standardky zprava Jirásek, balón proletěl vše a skončil až v síti u vzdálenější tyče. Ne všechno se ale dařilo – například J. Šašinka nedal po výborném centru Pazdery zcela jasnou tutovku. Jakub se mi nelíbí... Šancí už dostal dost, pořád je to naprosto nepřesvědčivě, osobně už nepředpokládám, že se to nějak zásadně zvrtne do plusu. Rodící se baníkovské „béčko“ ve vítkovickém dresu asi bude pro něj maximum. Více než od něj čekám od bráchy, který ale zase aktuálně laboruje se stehenním svalem.

Šašinka nakonec gól dal, ale balón po Granečného rohu zleva bych z těch osmi metrů do branky asi dorazil i já. O minutku později uchránil naše čisté konto Lapeš proti sólovému nájezdu Martišiaka, v 83. minutě dal na 6:0 z odraženého míče Diop a když o chviličku později nedal další tutovku z deseti metrů opět Šašinka, nic jiného zajímavého k zapsání do notýsku se už nestalo. Pohodový zápas jsme vyhráli hladce, ale síla soupeře byla tentokrát opravdu malá. Výsledek ale určitě potěšil stejně jako fantastické lahůdky z místní udírny. Zkrátka fajné sobotní poledne. Díky za něj.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 01. 07. 2018 | 1370 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek