PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Rudá záře nad Ostravou

No vida - našel se i druhý místní tradiční kecálista na pokecu. Svůj pohled tedy nabízí i Ťava, kterému patří také velké poděkování. Who is next?

Září, teplo a velmi solidní start Baníčku do letošního ročníku. Tradiční rival, který sice sbírá body, ale lidi na tribunách si z toho dloubou oči. Mač proti Spartě zkrátka zase sliboval super zážitek. ACAB klasicky zaúřadovali, a tak se výkop musel přesunout na nekřesťanské pondělí.

I tak ale tribuny ve vyhnanství zažily příliv fanoušků, bohužel i některých jednozápasových. Téměř vyprodané Estádio de Zlatá Tretra sledovalo na úvod konfetiádu, která ale bohužel úplně nevyšla, protože velké procento rozumbradů hodilo svou ruličku podstatně dřív, než mělo. Buď to hodím hned, nebo si přečtu, co s tím mám dělat – nechápu.

Když už se s pětiminutovým odklízecím zpožděním začalo hrát, po úvodní oťukávačce na byl Baníček, který Spartu zatlačil. Výborně pracovala celá záloha, která rudochy k ničemu nepustila. Velkou motivaci měl evidentně Holzer, který po lajně lítal jak letadla NATO v Mošnově. Víc než pár střel a jeden náznak po rohu jsme si ale nevytvořili.

A tak začala hrát Sparta. Pár centrů před Laštyho prošlo už dřív, ale největší loženku měl jasně Šural, jehož ránu zblokoval Stronati. Mimochodem, Patrizio, jakkoli se namočil do Tettehova gólu, odehrál skvělý zápas a snad poprvé zastínil i Šindeláře. Naše nákopy na dvojici Baroš – Diop začínaly být k ničemu, protože Jája Pája Královec s píšťalkou v ruce pískal Barymu každý nádech, a to MB27 znechutilo. Na sváču se tak šlo za stavu šul nul.

Jen tak mimochodem, měl jsem trochu strach o Diopa, klučina viděl rudě až moc…Ten skluz na Stancia přímo volal po druhé žluté.

Neseděl jsem na B tribuně, proto raději ani nechci vědět, jak to vypadalo u stánků s občerstvením, každopádně fandové byli zpátky právě včas, aby viděli to nejdůležitější z druhé půlky. Tam v 56. minutě pálil Hrubý, Nita ale jeho střelu bravurně zastavil. Pět minut nato předvedl kolosální minelu Šindelář (drobná reminiscence na jarní duel, kdy po totožné chybě Šindeláře vyrovnával Kadlec), Laštůvka si však Plavšiće vychutnal a ukázal, proč je podle mě nejlepší gólman v lize. Z brejku mohl skórovat Baník. Centr Fleišmana si srazil Radaković, míč podle mě směřoval buď do brány, nebo do tyče, na poslední chvíli ale na drnu vyskočil vedle. Velká škoda, už jsem ho tam viděl…

V 77. minutě přišlo rozhodnutí. Nechali jsme ve středu hřiště trestuhodně volného Frýdka, který našel ve sprintu za Stronatiho zády Tetteha, jehož lob překonal Laštůvku. Ghaňan pak běžel slavit před modrobílý kotel, a to se nedělá. Na férovku jsem čekal, že někdo přeskočí plůtek a natáhne mu. Baník pak poslal na hřiště vše s alespoň minimálním ofenzivním potenciálem a jal se nakopávat. Sparta si to ale pohlídala s přehledem a vyhrála. No nic, zvednout hlavy borci, v pátek je třeba okrást o body ambasadora Fanklubu defenzivního fotbalu Michala Bílka…

Zápas proti rudým kůžím byl fajn, herně to sice žádná pastva nebyla, ale mělo to emoce, grády. Byl to mač o jednom gólu, který bohužel dalo ACS. Bob Páník to pak na tiskovce dobře zhodnotil: „Po dlouhé době sem přijela Sparta, která byla silná. Její hráči, jakkoli k tomu měli tendence, nebrečeli a nefňukali.“

P.S. Chachaři – skvělá práce. Chorea Ostragen, Auto není trezor stála za to, povedla se i pyroshow. Vzhůru do Zlína!

| Autor: Ťava | Vydáno dne 20. 09. 2018 | 1055 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek