PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Tipovačka 2017 - finále

„Poslední kolo kluci zvládli, a tak už se může čile spekulovat, kdo manšaft převezme, kdo posílí, kdo odejde... No a my se můžeme naposledy ohlédnout za Tipovačkou, teď už loňského ročníku.“
Takhle začínalo shrnutí druholigové sezony Tipovačky a jak vidno, po roce ho s „klidnou“ duší můžeme použít znovu.

Vzal jsem si data ze všech třiceti ligových kol, čtyř pohárových kol a vypíchl z nich pár zajímavostí. Ale začněme tím nejdůležitějším – celkovým vítězem Tipovačky 2017/2018 se stal:

djibril6

GRATULUJEME!Na druhém místě skončil alf99, třetí místo obsadil rad12.
I této dvojici gratulujeme a všichni tři, nechť se ozvou ammymu (ammy@banicek.com) a domluví se s ním na předání drobných odměn.

Finální celkové pořadí naleznete zde.

Celkem jsme rozdali 7 614 bodů, které si rozebralo 86 soutěžících. V průměru tedy připadlo na jeden nick 88 a kousek bodu. Nad stovku se nám přehouplo rovných 30 tipujících, smolař Fila skončil na 99 bodech a započal čtvrtou desítku v celkovém pořadí.
Jednotlivé kolo dokázalo vyhrát 26 tipujících, z toho zed33, rmedvidek, pepe64, Bimbo, vasek, djibril6, oldchachar a miros299 vyhráli v kole 2x. Více, než 2x v kole letos nevyhrál nikdo.
Do TOP3 v kole se podívalo 49 tipujících – 8x djibril6, 7x SKOTY, 5x redyFCB. Zajímavostí je, že SKOTYmu, se podařilo být 4x druhý a 3x třetí, ale na nejvyšší stupínek letos nevystoupal.
Trojice Pretorian, SKOTY a ammy zastupuje rekordmany v počtu umístění na poslední bodované, tedy 20. pozici, kterou obsadili 3x.
Největším fantomem letošní Tipovačky je jednoznačně KULAJAR, který se v TOP20 umístil za celou sezonu jednou, nicméně hned to kolo (konkrétně Slovácko doma) vyhrál. Tohle je opravdu husarský kousek. Nejblíže k němu měl FRmarkEE, shodnou náhod taktéž v duelu se Slováckem (tentokráte venkovním), kdy to vytáhl na druhou příčku v kole. Kulajarovi může po kontníky sahat asi pouze Soze, který ná vítězství v kole potřeboval pouze tři umístění v TOP20 (vyhrál venkovní duel ve Zlíně).

Pokud bychom vypíchli jenom MOL Cup, i tam by se umístil vysoko absolutní vítěz djibril6. Dělil by se s 54 body o druhé místo s redyFCB. Tabulku MOL Cupu by ale ovládl se 73 body robin99.

Teď MOL Cup vyloučíme a zaměříme se pouze na nejvyšší soutěž. Rozdělil jsem Tipovačku na kola doma a venku. Jak by to dopadlo?
Venkovní kola opanoval opět djibril6, který společně s rad12 získal 147 bodů, následováni na třetím místě alf99 s 136 body.
Domácí zápasy už jsou i o jiných jménech! Tabulku domácích zápasů by opanoval vitr (155b), druhá je mračenice s 136b a třetí nedávný fantom Tipovačky SKOTY (125b).
Když se podíváme na minitabulku se soupeři z TOP5, tak tam už jsou na čele opět stejná jména: alf99 (104b), rad12 (94b), djibril6 (85b).
Duely se spadnuvšími týmy ovládla mračenice, získala 42b, o bod víc než miros299 a o tři body více než vitr.
Při rozdělení republiky na Moravu a Čechy, zjistíme, že v souboji s moravskými týmy vydělal nejvíce bodů rad12 (151b), Bimbo (141b) a třetí mračenice zůstala těsně pod stovkou (99b). „v Čechách“ vévodil vitr (167b), SKOTY (164b), alf99 (160b).

Nyní tedy můžeme Tipovačku 2017/2018 oficiálně uzavřít a těšit se na další ročník, první v novém hracím formátu. Budeme se snažit mít na první kolo aktualizované soupisky, aby byla Tipovačka co nejregulérnější. Zároveň budeme udržovat i pořadí v jednotlivých hracích měsících. Vždy po skončení měsíce se budete moct těšit na souhrn daného měsíce a jejich vítěz bude opět drobně odměněn ammym.

Díky za tipy, podporu a pozornost, za měsíc jsme zpátky!

BP
Hellik

| Autor: Hellik | Vydáno dne 22. 06. 2018 | 390 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek