PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Výbuch bude v pět

Kluci natáhli šňůru proher se Slováckem na číslo 4. Jestli jsme červencovou porážku mohli připisovat smůle, kvůli brance z nastavení, tak dnes jsme dostali pořádnou a zaslouženou facku. Třetí z posledních tří kol.

FC Baník Ostrava – 1.FC Slovácko 0:3 (0:1)
Branky: 42. Havlík, 57. Reinberk, 81. Kuchta
Diváků: 9 782
FCB: Laštůvka – Pazdera (69. O.Šašinka), Šindelář, Procházka, Holzer – Fillo (83.Stáňa), Hrubý, Jánoš (60. Jirásek), Granečný – Baroš, J.Šašinka
Slovácko: Trnal – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk (85. Rezek) – Janošek, Daníček – Navrátil (82. Divíšek), Havlík, Kalabiška – Zajíc (74. Kuchta)

Kdo přišel včas, toho první odehraná minuta navnadila a mnozí jsme si mysleli, že Slovácko sfoukneme jako svíčku. Kdo přišel minutu po začátku, prakticky už chodit ani nemusel, o to nejlepší v našem podání přišel. Denis si sebral míč na vlastní polovině, prohodil si ho s Holzerem, Míč se v rychlém sledu dostal napravo k Pazderovi, jehož centr do ohně jen tak tak nesklepl do brány Kuba Šašinka. On i soupeř museli být ošetřeni, protihráče asi i šili, jelikož byl mimo hru více než pět minut.
No a to bylo z naší strany vše, co by stálo za zmínku. Záloze to nešlo, obrana to rychle vycítila, a tak ji začala překopávat rovnou do útoku. Vysoké míče ale precizně sbíral soupeř a my neměli ze hry nic. Vůbec nic. Bojovnost, která nás zdobila na začátku sezony, a díky které jsme sbírali veledůležité odražené balony na středu hřiště, byla pryč. Slovácko hrálo tak, jak se to od příchodu nám dobře známého trenéra Svědíka čekalo. Precizně vzadu a efektivně vepředu.
Ve 23. minutě nás podržel sudí, protože na penaltě vyplul odražený balon z rohového kopu a někdo z našich hasil skluzem na poslední chvíli. Proti pentli bychom nemohli říct půl slova.
Ještě jeden záblesk na naší straně předvedl Kuba Šašinka, který využil své síly a ač držen soupeřem, dokázal se s balonem procpat až na malé vápno a křižnou ranou netrefit branku. I tady se asi dala penalta písknout, ale patrně se hráči drželi vzájemně.
O pár minut později bylo zle. Levá strana propadla a přišel krásný oblouček na malé vápno a hlavička hostujícího borce. Záložníci Slovácka už zvedali ruce, kterými se poté chytli za hlavu, jelikož hlavičkující hráč netrefil poloprázdnou bránu.
Ale ve 42. minutě už byl soupeř za svou aktivitu odměněn. Centr z levé strany uklidil přízemní centr na přední tyč Havlík a Slovácko vedlo.

Slovácko se po pauze zatáhlo a nechalo nás kombinovat. Bohužel pro nás to bylo někde kolem středového kruhu. Dál už jsme se moc nedostávali. Výjimkou bylo zpětné sklepnutí Baroše na Šašinku a jeho střela zpoza šestnáctky, která bohužel jen orazítkovala tyč.
Kdo čekal, že budeme hosty mačkat víc a víc, byl na omylu. Přišel roh hostů v 57. minutě, kdy na malém vápně hlavičkoval borec úplně sám, Lašty skvěle vyrazil, ale jen k zadní tyči, kde nikým nehlídaný Reinberk pohodlně doklepl do prázdné brány. Běžel se pak radovat pod béčka, proč gesty provokoval fanoušky, to netuším. Sklidil za to pár kelímků od piva.
V 62. a 65. Minutě se pro další zápas vykartovali Fillo s Granečným. První po útočném faulu, kdy si chtěl krýt míč a dal loktem soupeři do držky, druhý po zbytečném zatažení soupeře za dres. Že soupeři oba fauly přihráli je věc druhý, na tom, že v Příbrami budou mít hoši volno to ale nic nemění.
Trenér Páník se snažil hru oživit střídáním, ale ta nebyla nic platná. V 79. minutě došlo k prvnímu souboji Laštůvka – Kuchta, kdy soupeř pelášil z levé strany sám na Laštůvku, míč napálil jen do boční sítě.
V 82. došlo k tragikomické vložce našich hráčů, kdy vystavili do ofsajdu tři hráče soupeře, jenže toho s míčem nechali bez povšimnutí proběhnout až do vápna, a tak najednou byli hosté v přečíslení, které pochopitelně vyústilo ve třetí branku v naší síti.
Když fotbal nestál za nic, spustil aspoň kotel mohutné Jedno místo jeee, a kdo si nechtěl kompletně zkazit večer, užil si aspoň tento parádní chorál pěkně od plic.
A na závěr druhý souboj Laštůvka – Kuchta, tentokráte v 90. Minitě, kdy už baníkovci jen vzorně čekali na konec mače. Kuchta běžel tentokráte zprava sám na Laštyho, ten zkusil taneček, jenž v památném liverpoolském finále Ligy mistrů proslavil Jerzy Dudek. A byl také úspěšný! Kuchtovu ránu vyrazil a odmítl tak navýšení skóre.
Této bídě přihlíželo oficiálně 9 782 lidí. Já bych řekl, že to bylo velmi přestřelené číslo, ale na tom nesejde.
Bohužel se letos změnil formát soutěže a tento příděl nebyl tečkou za „podzimní“ části sezony. Po třech prohrách v řadě nás ještě tři zápasy čekají. Tak snad kluci máknou jako na začátku a nezkazí si renomé, které se jim poctivou prací podařilo vybojovat.

| Autor: Hellik | Vydáno dne 24. 11. 2018 | 1206 přečtení | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek