Výkon U19 hřál u srdce

FC Baník Ostrava U19 – SK Slavia Praha U19 3:0 (2:0)

Hráno 27. srpna 2021 ve14:00 hodin na Vistě

Zlá nedobrá byla nálada u mládeže po porážce od Plzně a Brna. Mluvilo se o různých věcech a dokonce i o tom, že jde někomu o koryto. Předváděná hra týmu, výkony mnoha jednotlivců, výsledky – vše špatně a na hraně. A do toho přijde zápas se Slavií, v jejíž sestavě je snad sedm reprezentantů. Komplikovaná situace...

Baník: Hrubý – Dil´, Jiříček, Remiáš, Michlík – Šudák (60. Guzik), Šín, Temel, Nevřela (K) (77. Látal) – Bitta (77. Šmiga), Holub (51. Levčík)
Slavia: Dvořák – Obadal (70. Novák), Hunal (82. Jinoch), Kričfaluši (K( (12. Behenský), Beránek – Jelínek, Trédl, Žitný, Vajgl – Biegon (46. Vorel), Šimeček (46. Pudil)

Rozhodčí: Antoníček – Matějek, Jurajda
Diváků: asi padesátka

Naše sestava doznala opravdu hodně změn, z nichž nejdůležitější se ukázala býti změna na místě stoperů – nevýrazného Dedka nahradil Jiříček a vedle něj se postavil Remiáš, který jinak hrává za U17. Pravého beka hrál Dil´ a nutno říci, že jsme byli najednou nebezpeční na obou krajích. Do zápasu jsme vstoupili aktivně – na rozdíl od soupeře, který asi nemohl ve čtvrtek dlouho usnout po zápase ve Varšavě... Aktivní hra se našim záhy vyplatila – ve 3. minutě dal zleva Šín krásný míč na pětník, Bitta předvedl skvělý náběh a proti jeho střele neměl Dvořák sebemenší šanci – 1:0.

Perfektní začátek, ale pozor – o pár sekund mohlo být srovnáno po rohu zprava, na první tyči zvedl míč hlavou Beránek, už se to zdálo jako vyrovnávací branka, ale Bitta zasáhl skvěle i na druhé straně hřiště a míč vykopl z brankové čáry. V té době už po jednom ze soubojů pokulhával Holub – zůstal ale na hřišti na rozdíl od kapitána soupeře, který své zranění nerozchodil. Možná i proto měl zápas opačný průběh než očekávali snad všichni včetně sázkovek... Jejich prognózy jsme postavili na hlavu v 16. minutě, kdy nejprve zahrozil střelou zleva Šudák, Dvořák mu ale jeho gólovou střelu zázračně vyrazil. O pár sekund později už ale musel kapitulovat po nádherné dalekonosné střele Šína – 2:0 a mnozí nevěřili.

Jo jo, Baník byl k našemu potěšení jasně lepší, skvělé výkony podávali zejména Michlík, Šín a Bitta. Vzadu pak Jiříček ukazoval, že jeho pozice je na stoperu a nikoli na kraji obrany či zálohy – nepustil snad jediný míč a navíc uměl rozehrát a nikoli do toho bez myšlenky prásknout. Skóre dokonce mohlo narůstat i rychleji, ale vepředu nám několikrát chyběl krůček, půlmetr anebo rychlejší myšlenka. Vše ale přebil výborný týmový výkon – ten byl základem k tomu, že se Slavie v podstatě k ničemu nedostala.

No k ničemu... to bych ji škodil – sem tam měl práci i Hrubý jako například po standardce z dvaceti metrů a hezké střele Šimečka, kterou musel robinzonádou vyrážet u tyče. Mnohem více jsme toho měli my, když třeba ve 43. prošel půlkou hřiště pravý obránce Dil´ až do šestnáctky, na malé vápno to ale dal Bittovi s Holubem za záda... V úplném závěru první půle získal míč napadáním Nevřela, poslal do brejku Holuba, který to dal Bittovi před kasu později než bylo třeba a byla z toho pouze slabá střela při těsném kontaktu s bekem. Nevřela pak hledal Bittu ještě jednou, centr to byl sice hezký, ale trochu vysoký – Bitta přes veškerou snahu nedoskočil.

První půle super a my se těšili na druhou možná i trochu s obavami, protože se od soupeře čekal před zápasem úplně jiný výkon. Spokojeni nemohli být ani trenéři sešívek a do druhé půle poslali dopředu dvě nové vozby. Baník však byl v euforii a nabuzen a – jak už to bývá – Nevřela byl dokonce přebuzen a čerstvý Vorel to pocítil už po pár sekundách... Nevřela je magor... PO vyloučení s Plzní mu byla půlka trestu odpoštěna a on do toho jde v podmínce, jako by se nic nedělo... Mimochodem – Obuch fásl za vyloučení v Brně pět zápasů.

Po pěti minutách musel Holub přece jenom střídat, na plac šel Levčík a za dvě minuty řval radostí, když jsme v chumlu za středovou čarou vyhráli hlavičkový souboj, Bitta vysunul nalevo právě Levčíka, který po krátkém běhu poslal míč podél gólmana do sítě – 3:0. Hosté to tak pochopitelně nechtěli nechat a činil se hlavně Jelínek – výkonem i hubou. Ostatně slávisté si otvírali držky na sudího jakoby nic – Jelínek, Šimeček (ten už mimochodem absolvoval i nějakou tu přípravu s áčkem Číňanů) ale hlavně Hunal, který to asi zdědil po tátovi.... Vrátím-li se k Jelínkovi, ten měl opravdu dobrou příležitost, ale z oblasti kolem penaltového puntíku střílel velice slabě.

Ne, dneska neměli hosté svůj den. Důkaz? Po našem hloupém faulu před vápnem přímo proti brance výborná standardka. Šimeček ale naložil s příležitostí prachbídně – slaboučká střela doprostřed branky nemohla Hrubého ohrozit. Výborný centr Pudila v 70. minutě zase výborně vyboxoval Hrubý... Baník chtěl určitě udržet nulu vzadu, ale přesto byl aktivní zejména vepředu. Někdy jsme se ale i trochu chrtili – Guzík mohl hned ve dvou akcích řešit situaci jinak, nesobecky a hlavně dříve. Abych jej ale nehanil - jeho zatočená střela přímo z rohu pod břevno však byla velice povedená a gólman ji musel vyrážet nad břevno.

No a to je vše. Vyhrálo se, vyhrálo se po perfektním výkonu, vyhrálo se před očima mnoha známých tváří a kluci si výhru náležitě užili. Na Stodolní snad (všichni) nepůjdou... Výsledek super, ale stejně jako áčko je třeba zůstat na zemi a makat. A ono to snad půjde. Dík za perfektní první díl víkendové trilogie – zítra Eliáš a pak áčko a v neděli odpoledne poreferuji o dopoledním Uničově. Kdyby chtěl někdo svézt, kontakt na mne lze sehnat lehce :-)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 27. 08. 2021 | 1244 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek