Baník, GKS, Trnava, Cheb

I v reprezentační přestávce se dělo něco, o čem má smysl informovat. Přátelská utkání, zápasy nižších soutěží - mrkněme se na to.

Krásné zážitky si přivezlo asi 700 fans Baníku z Katowic, kde se v sobotu slavilo 10 let trvání družby mezi místními GKS a Baníkem. Domácí klub připravil pro fanoušky bohatý program již od ranních hodin, který vyvrcholil podvečerním utkáním A týmů obou klubů. Baník se tentokrát postavil k zápasu zodpovědněji než před časem na turnaji v Sareze a kromě pár hráčů postavil velice silnou sestavu. Dostal se sice Bystroněm brzo do vedení, ale domácí do přestávky srovnali a pár minut před koncem utkání z penalty rozhodli o svém vítězství 2:1. Sestava Baníku: Buček-Marek, Klimpl (32. Besta), Hoffmann, Čoupek -Rajtoral, Staněk, Bystroň, Metelka (58. Mičola) - Žůrek (46. Varadi), Magera. sestava GKS: Urbańczyk (46. Grychtoł) - Okrzesik (46. Kasprzyk), Polczak (46. Gawełczyk), Markowski (46. Sadzawicki), Kapias (46. Bartnik) - Sierka (46. Górski), Jaromin H. (46. Gajowski), Wijas (46. Ogierman), Lasek (46. Sroka) - Pasko (39. Sadowski, 58. Bijak), Gielza (46. Kubisz)

GKS již zcela žijí středečním nesmírně důležitým zápasem proti vedoucímu celku tabulky Rakow Czestochowa. GKS je zatím uprostřed tabulky a má dva zápasy k dobru, ale jak píše oficiální web katowických, „porážka ve středečním zápase může naší situaci hodně přitížit“. Klub burcuje fanoušky, aby přišli vytvořit takovou atmosféru, jaká byla při sobotním utkání s Baníkem. Heslem je
NASZE MIASTO NASZA KREW NASZE ŻYCIE.

Z důvodu repre pauzy se nehrála pochopitelně ani slovenská liga. Ta ale měla vložené kolo přes týden a Spartak – bohužel – potvrdil svoji letošní herní bídu. 8. kolo znamenalo jeho pátou porážku a pád na předposlední místo tabulky. Tentokrát prohrál 2:0 (1:0) v Senci, když ve 33. minutě pustil neuvěřitelně Lipták střelu z 35 metrů... Spartak se pokoušel o vyrovnání, ale „odešel“ fyzicky. Druhá smrtelná rána přišla dvě minuty před koncem a bylo hotovo. Náladu si malinko Trnava spravila o víkendu, kdy zvítězila v přípravě nad Zavarem 6:2 (4:0). Perlička: Zaujímavosťou druhého polčasu bolo trnavské striedanie. V 70. minúte odišiel z ihriska Rivera. O pár momentov neskôr sa však zranil Ľuboš Hanzel a keďže tréner Bubenko už nemal ďalších náhradníkov, mexický legionár sa vrátil na ihrisko.

Cheb jel do Střížkova alias Bohemians a náramně se mu povedl vstup do zápasu. V deváté minutě vedl po brankách Mikeše a Michálka 0:2 a byl na koni. Domácí ale zabojovali a utkání nakonec skončilo vítězstvím chebských 2:3 (1:2). Chebskému Knoblochovi se nevyplatila herecká etituda... Sudí ji ocenil žlutou kartou a protože to byla Knoblochova druhá, šel se sprchovat. Paradoxně chvíli poté vstřelil Novák třetí chebskou branku. Sestava Chebu: Kýček - Čermák, Mikeš, Čada, Schveiner, Knobloch, Kalán(84. Malý), Chod, Bauer - Macháček (75. Šebesta), Sládeček (63. Novák). Cheb se v tabulce ČFL drží velice dobře – po pěti kolech je druhý s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Varnsdorf a dvoubodovým náskokem před Prachaticemi.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 05. 09. 2006 | 987 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek