Tisková konference po Plzni

Přítomni: trenér Baníku Karel Večeřa, trenér Plzně Stanislav Levý, tiskový mluvčí Baníku Dalibor Záruba

D. Záruba: Dobrý večer, vítám vás na tiskové konferenci po zápase. Prosím trenéry, aby nám řekli krátký názor na zápas. Nejprve prosím pana Levého.

S. Levý: Já si myslím, že my jsme začali hrát až od desáté minuty, prvních deset minut jsme vůbec na hřišti nebyli. Ohromné problémy jsme měli hlavně po naší pravé straně. Po zásluze jsme brzo 1:0 prohrávali a teprve potom se nám povedlo opticky vyrovnat hru. Vytvořili jsme si jednu nebo dvě příležitosti, ale celkově si myslím, že první půle byla z naší strany špatná. Ve druhé půli jsme se samozřejmě snažili Baník zatlačit, ale zbytečně brzo jsme otevřeli hru. Hráli jsme vzadu na ohromné riziko a pouze díky gólmanovi, který nás podržel, jsme nedostali druhý nebo třetí gól. Věřili jsme do závěrečných minut, že se nám podaří vyrovnat a nakonec jsme v 88. minutě dosáhli pro nás velmi důležitého bodu.

D. Záruba: Děkuji. Prosím pana Večeřu.

K. Večeřa: Já si myslím, že Plzeň prokázala svou kvalitu zejména ve středu zápasu. My jsme se dostali brzo do vedení, ale nakonec jsme doplatili na to, že jsme nedokázali vstřelit další branku. Když nedáte takové příležitosti, jaké jsme měli, koledujete si o to, aby vás soupeř potrestal. Příležitostí na to, abychom dali branku a pojistili si to, jsme měli dost. Potom soupeř začal více riskovat a nakonec bohužel branku vstřelil. Bohužel jsme museli také střídat, zejména u Tomašáka s tím nešlo hrát dál. V závěru zápasu měl navíc velké potíže Radek Slončík, ale už jsme nemohli střídat. Přesto jsme to měli uhrát, ale opět stejně jako v Brně jsme se dopustili chyb, které soupeř dokázal využít.

D. Záruba: Děkuji. Prosím vaše otázky.

Otázka: Pane Levý, jak moc vám dnes chyběl Rezek?
S. Levý: Určitě hráče, jako je Rezek, jen tak lehce nenahradíte. Zejména vzhledem k jeho agresivitě a běžeckým kvalitám. Ale dnes dostali šanci kluci druhé řady Smejkal, Krbeček a Bednář a ti se musí o šanci poprat a dokázat, že do základní jedenáctky patří.

Otázka: Pane Večeřo, jak vám chyběl Střihavka?
K. Večeřa: Chyběl, ale myslím si, že Lukáš Magera odehrál velice dobrý zápas. Sváděl strašně hodně soubojů a zaměstnával půlku obrany soupeře. Dneska nerozhodlo to, že chyběl Střihavka, ale to, že Varadi neproměnil tři vyložené šance. Střihavka je nejlepší současný ligový kanonýr a scházel. Na to se ale nedá vymlouvat. Já myslím, že jiní hráči jej měli nahradit a dávat branky také.

Otázka: Pane Levý, v jakém stavu jste našel po vašem předchůdci tým? Jak se to lišilo od vašeho příchodu do Slovácka?
S. Levý: Já jsem do Slovácka přišel v jiné situaci. Slovácko bylo dole i když bylo jasné, že mužstvo má svoji kvalitu. Jak na Slovácku, tak teď v Plzni se mi pracuje s klukama velice dobře. Jejich přístup k fotbalu je takový, jaký já vyžaduji. Máme hodně mladé mužstvo, perspektivní mužstvo a samozřejmě teprve až přijdou nějaké porážky, tak se ukáže jak na tom jsou. Na druhou stranu musím říct, že dneska i poté, co jsme dlouho prohrávali, ukázalo svou kvalitu a morální schopnosti.

Otázka: Co to s týmem může udělat? Ve středu vás čeká Pohár ČMFS...
K. Večeřa: Strašně nás to mrzí a musíme se z toho hodně rychle dostat. Ve středu je pohár a my musíme hrát na postup.

D. Záruba: Prosím další dotaz. Nejsou další otázky, všem děkuji.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 18. 09. 2006 | 1191 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek