Družební celky o víkendu

Vraťme se ještě krátkým ohlédnutím k uplynulému víkendu a podívejme se, jak hrály spřátelené kluby.

Spartak Trnava nastoupil nejprve ve středu k utkání Slovenského poháru. Ve druhém kole jeli na hřiště týmu FK Spartak Vráble a utkání jmenovců bylo velice vyrovnané. Domácí se dostali dokonce Tesárským v 60. minutě do vedení, ale to netrvalo dlouho – o tři minuty skórovali podruhé, tentokrát ale do vlastní sítě... Stav 1:1 vydržel až do konce a rozhodovalo se v penaltovém rozstřelu. Domácí neproměnili hned první pokus a poté, co ve čtvrté sérii minuli exekutoři obou týmů, zvítězili trnavští v rozstřelu 4:2 a postoupili do další fáze soutěže.

V sobotu se na Tehelnom poli v Bratislavě konalo snad největší slovenské „derby“. Slovan hostil Spartak a porazil ho 2:0 (2:0). Trnavští začali smolně, když si už ve čtrnácté minutě vstřelil Kožúch vlastní branku. Dvě minuty před poločasem odpískal sudí proti Trnavě diskutabilní penaltu a Slovák ji proměnil. Něco málo přes sedm tisíc diváků další branku už nevidělo a šestá prohra v soutěži přibila Spartak zase o něco pevněji ke dnu ligové tabulky. Za ním je už pouze Inter... Dnes večer hraje Spartak další utkání s Dubnicí a před jeho začátkem proběhne slavnostní otevření vyhřívaného trávníku, zrekonstruované západní tribuny a umělého osvětlení.

Více než rok a čtyři měsíce trvala série neporazitelnosti GKS Katowice na domácím hřišti. V sobotu však hostili Stilon Gorzow a porážkou 1:2 (0:1) série skončila... Hosté se dostali do vedení brankou z penalty v 31. minutě a když po přestávce v 68. Wijas vyrovnal, zdálo se, že by GKS mohli otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Veškerou snahu zmrazili hosté ale hned o tři minuty později druhou brankou a více gólů už nepadlo. Porážka je dosti nepříjemnou čarou přes rozpočet, protože GKS jsou „stále jenom“ ve středu tabulky na osmém místě. Na vedoucí Rakow ztrácejí 7 bodů, ale mají o zápas méně.

A aby toho nebylo málo, prohrál i Union Cheb. Na hřišti celku ze samého popředí tabulky FK Tatran Prachatice přitom začal skvěle a ujal se brankou Sládečka vedení už ve druhé minutě zápasu! Ve 26. minutě však zahráli hosté smolně rukou v šestnáctce a domácí z penalty vyrovnali. Utkání bylo i nadále vyrovnané, ale v 73. minutě chebští nepokryli odražený míč po rohovém kopu a domácí Zušťák druhou brankou v zápase rozhodl o tom, že hosté pojedou domů s prázdnou. Cheb je momentálně v samém středu tabulky na devátém místě.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 19. 09. 2006 | 1154 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek