Tisková konference po Zlíně

Přítomni tiskový mluvčí Baníku Dalibor Záruba a oba trenéři - Karel Večeřa a Petr Uličný. První byl o zhodnocení zápasu požádán trenér hostí Petr Uličný.

P.Uličný : Já si myslím, že to byl zápas dvou mužstev, která na tom nejsou asi dobře po psychické stránce, protože mají nějaké problémy - vidíte, my jsme pátý zápas nedali gól, Baník taky dlouho nevyhrál, takže tam jsem viděl takové ty chyby v sebevědomí, hlavně u mojich hráčů, kdy první poločas jsme se snažili bránit, ale dostali jsme tam po hrubé chybě gól, když tam Vidlička, který má být na první tyči, leží na zemi. Tak to tam nějak proletělo a dostali jsme hloupy gól ze standardky. Pak jsme zjistili, že se s Baníkem dá hrát, ve druhém poločase si myslím, že jsme byli daleko kvalitnější než ten první poločas, ale bohužel ten gól jsme tam nedali. Předtím, než jsme inkasovali, tam měl šanci Švach, mohli jsme vést 1:0 v prvním poločase... Takže pokracuje taková ta naše nemohoucnost co se týká gólů, aspoň něco pozitivního - že ten druhý poločas jsme byli z našeho pohledu o dost lepší, když ten první poločas jsme hráli takový ustrašený fotbal směrem dopředu. Je to o tom sebevědomí vpředu, protože jsem viděl na těch hráčích, že i uprostřed tam hráli celkem dobře ve druhém poločase, ale jakmile jsme se dostávali do te gólovky nebo do nějaké šance nebo před finální přihrávku - tam už to nezvládají nezvládají, tam se projevuje to malé sebevědomí, ten "strach" že by mohli dát gól - no a to je špatné, že jo... Tam se to sebevědomí musí o hodně zlepšit. Blahopřeji Karlovi k vítězství a my musíme pokračovat dál, pro nás je dobrý každý bod pro záchranu. Teď se musíme připravit na Pohár s Baníkem no a potom na ten Liberec.

D.Záruba : děkuji a prosím o hodnocení Karla Večeřu.

K.Večeřa : Tak určitě to utkání bylo poznamenáno postavením, současnou formou a těma problémama, které obě mužstva provází, je to hlavně o tom seběvědomí těch hráčů, dneska to nezvládali v útočné fázi a kazili i nejjednodušší věci, neproměňujeme šance, které si vypracujeme a které jsme proměňovali v úvodu v zápasech, které jsme zvládli. Hodně nám pomohlo to, ze se Zlín v koncovce trápí, přežili jsme tam obrovskou šanci, kterou jsme dokázali odvrátit z brankové čáry v tom prvním poločase. My jsme naopak po standardní situaci poprvé v sezóně dali gól, ještě proti takovému mužstvu, který tam má takové vysoké hráče, takže o to je to cennější. Chybělo tomu, abysme si ten zápas nekomplikovali, dát druhý gól, protože i když ta hra nebyla kvalitní, nedařily se nám kombinace, přihrávky, byli jsme hodně křečovití - tak přeci jen ty šance, abychom mohli dát na 2:0 tam byly. A taky je to i o tom, že musíte mít i štěstí, abyste mohli uhrát tu nulu vzadu - a nám se to taky konečně povedlo, takže já věřím, že tady tohle vydřené vítězství morálkou a vůlí by nás mohlo nakopnout do těch dalších zápasů.

D.Záruba : děkuji a prosím o vaše otázky.

Bruzl / Právo : otázce není bohužel dobře rozumět - je směřována k prvnímu gólu Baníku po standardce - jestli to bude mít na tým vliv ve zlepšení v této jerní činnosti
K.Večeřa : No já si myslím, že zas tak čarovný proutek to nebude, to by bylo strašně jednoduché, chce to prostě pilovat. Je třeba vidět, že v těch zápasech, kdy se nám herně dařilo, kdy jsme to zvládali a šlo to naprosto lehce, tam pár kluků mělo tréninkové výpadky(Bystroň, Střihavka). Ono se to začíná teď projevovat (i v těch předchozích zápasech), zas je potěšitelné, že už hrál Lukeš od začátku, předvedl solidní výkon, takže já chci věřit tomu a budu je přesvědčovat o tom, že to byl dnes důležitý krok do těch dalších zápasů.

Otázka : Mužstvo už v předchozích dvou domácích zápasech mužstvo vedlo 1:0 a hra byla podobná, co tomu říkáte
K.Večeřa : To mužstvo má z toho podvědomě strach, protože si to uvědomuje, i když si to nepřipouští, všichni to mají v hlavách a jediný lék je uhrát to tak, jak jsme to dnes uhráli a o to víc by si v těch dalších zápasech měli věřit, protože si dokázali, ža to umí zvládnout

Otázka : na pana Uličného (zase moc nebylo rozumět) ohledně sestavy Zlína ve středu
P.Uličný : Já jsem říkal už v rozhovorech po zápase s Teplicemi, že nás teď čeká 2x Ostrava a Liberec v jednom týdnu a že šanci dostanou příležitost všichni hráči a za tím si stojím, takže ve středu budou hrát určitě jiní hráči a pak z toho vyberu na Liberec ty nejlepší

Otázka : na pana Uličného (zase moc nebylo rozumět) ohledně poločasového střídání dvou hráčů
P.Uličný : Nic osobního, já potřebuju klukům dát klukům motivaci, všichni ji potřebujeme, potřebujeme získat body do konce podzimu, abychom nebyli úplně nejhorší, jsou tam soupeři, kteří se točí kolem nás - Baník do toho nepočítám, ale je tam to Kladno, Olomouc, je tam Příbram, Slovácko - takže musíme pracovat na každém bodu i doma, tam se nám ale taky moc nedaří. K vaší otázce proč střídání - protože jsme tam prohrávali, hráli jsme v podstatě na jednoho útočníka, tak jsme to dali na dva hroťáky a výkon byl (to taky záleží, jak hrál Baník) o hodně lepší z naší strany než v první půli, z pohledu Zlína o hodně lepší. Nějaké loženky tam nebyly, ale byly tam věci jako že jsme se dostali dostat do šestnáctky např. Janíčkem, ale ta finální přihrávka - ta byla špatná. V kabině kluci říkali, že v devadesáté minutě tam byl nějaký zákrok, já jsem to ale neviděl, tak to nechávám v pohodě. (pak zase chvilku nebylo moc rozumět, ale vypadalo to, že Petr Uličný s někým o te sporné situaci diskutoval - na závěr opět zopakoval, že když chce tým bodovat venku, musí dát gól a Zlínu se to již popáté nepovedlo)

Otázka : na pana Večeřu (zase moc nebylo rozumět) týkala se změny v základu, kdy místo Slončíka hrál Lukeš
K.Večeřa : Budou hrát vždy ti nejlepší a já jsem cítil po Spartě, že je třeba dát mužstvu nějaký impuls, něco trošku jiného. Nechci říct, že Radek hrál vyloženě špatně, ale chtěl jsem tam dát něco jiného. Bohužel tím, že Luki nebyl ze začátku sezóny zdravotně v pořádku, jsme si nemohli vyzkoušet variantu, že by mohli hrát oba. Já jsem ho zkoušel Lukina zkraje, ale ho to tam takového tvořivého hráče strašně svazuje, máme tady teď možnost popřemýšlet jak je využít oba dva, jestli hrát na oba, nebo jednoho (Lukina) dát do útoku, nebo něco takového... Já cítím, že by tam měli být oba dva - ale oba hrají prakticky na stejném postu, takže ono je to těžké...

Další otázky nebyly a tak tiskový mluvčí konferenci ukončil, trenéři se ještě rozloučili s tím, že se ve středu zase uvidí a šlo se...

| Autor: ammy | Vydáno dne 22. 10. 2006 | 955 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek