Hodně událostí v GKS Katowice

Bohatý na události byl uplynulý víkend v GKS Katowice. Je toho tolik, že si informace zaslouží samostatný článek.

Nejprve byla potvrzena kontumace pohárového zápasu GKS Wiesola – GKS Katowice a výsledek 0:3 od zeleného stolu poslal do dalších bojů katowické. V pátek se pak uskutečnilo losování Polského poháru v oblasti Katowic a GKS byl přisouzen za soupeře celek Grunwald Ruda Slaska. Utkání se odehraje na půdě soupeře v sobotu 25. listopadu v 11:00 hodin.

V sobotu hostili katowičtí v dalším kole třetí ligy tým Chrobry Glógow, který se pohybuje ve spodních patrech tabulky. Vítězství 3:2, které katapultovalo GKS již na druhé místo tabulky (4 body za vedoucím Rakow Czenstochowa), se nerodilo lehce. Začátek utkání domácím vyšel a již v 19. minutě vedli 2:0, když branky vstřelili Lasek a Sadowski. Pak však zabrali hosté a když skórovali Blauciak (23.) a Szuszkiewicz (73.), bylo rázem vyrovnáno. Poslední slovo patřilo GKS – Pasko po třinácti minutách pobytu na hřišti rozhodl hlavičkou v osmdesáté minutě o tom, že tři body zůstanou na Bukowej.

Zajímavostí zápasu bylo, že ačkoli se hrálo před prázdnými tribunami (GKS mají uzavřený stadion na dva zápasy), hráči na trávníku povzbuzování slyšeli... Do reproduktorů bylo totiž pouštěno povzbuzování fanoušků, kteří se shromáždili před branami stadionu. Po zápase jim za to hráči přišli před stadion poděkovat. Fanoušci sledovali zápas na velkoplošné obrozovce.

Na sekretariát klubu GKS Katowice dorazil v minulých dnech také dopis primátora města Katowice Piotra Uszoka. V reakci na zprávu z polských fotbalových orgánů ohledně potíží při zápase GKS Katowice – GKS Jastrzebie se stavem stadionu zabývalo město a přichází s pomocí. Primátor oznamuje, že v ročním rozpočtu města se počítá s částkou 7 550 000 zlotých na rekonstrukci stadionu GKS. V rámci rekonstrukce se počítá s úpravou okolního terénu, se zavedením elektronického monitoringu fanoušků (čipové karty, kamery u vchodů), rekonstrukci video a rozhlasového systému a v neposlední řadě rekonstrukci tribun.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 31. 10. 2006 | 845 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek