Dvojí ostuda Trnavy

Hned dvojí ostudu si trhl v uplynulém týdnu Spartak Trnava. Nejprve vypadl z poháru s B týmem Ružomberoku, pak se podílel na divadelní komedii na stadionu Artmedie.

Jestliže si Baník trhnul ostudu vyřazením z Poháru ČMFS ve Zlíně, pak Spartak Trnava si trhnul dokonce megaostudu. Nijak jinak totiž vyřazení ze Slovenského poháru celkem MFK Ružomberok B nazvat nejde... Ve třetím kole vybouchl Spartak na hřišti soupeře na pokutové kopy, když v normálním čase skončilo utkání 1:1. Utkání se nevyvíjelo dobře hned od začátku, když domácí se ujali vedení Kaplanem již ve dvanácté minutě. Trnava však Kožuchem (24.) vyrovnala a zdálo se, že má nejhorší za sebou. Neměla... Skóre se už nezměnilo a došlo na penalty. Zatímco první dva střelci domácích (Maslo, Chovanec) své pokusy proměnili, Trnavě vybouchli všichni aktéři!!! Postupně selhali Kriss, Ďuriš, Kožuch a Turtenwald a na ostudu bylo zaděláno.

S hanbou na štítě jel Spartak v sobotu k ligovému zápasu do Bratislavy na hřiště druhého celku tabulky Artmedie. A Spartak šokoval opět – tentokrát ale v dobrém slova smyslu. Ač se domácí ujali vedení Čišovským v 33. minutě, trnavští do přestávky Krissem (41.) vyrovnali a tentýž hráč rozhodl dvě minuty před koncem utkání o tom, že Spartak pojede domů se třemi body. Tolik o utkání, které vyneslo Spartak Trnava na deváté místo z pohledu sportovního.

Bohužel je ale nutno se na zápas podívat i jinak. Na Slovensku se již dlouho před zápasem hovořilo o tom, že se bude jednat o pouhé divadlo s předem známým koncem. Vše nasvědčuje tomu, že to tak skutečně bylo... Kurz na vítězství Trnavy spadl z původních 6,8 až na 3,8 a půl hodiny před výkopem zmizel z nabídek sázkových kanceláří úplně... Fanoušci jako by to tušili a na stadion jich přišlo pouze asi 2500. Jestliže v prvním poločase se Artmedia snažila alespoň trochu, druhý poločas zcela odchodila a darovala vítězství hostům. Špatně z toho bylo i fans Trnavy, kteří začali skandovat „Skur...á liga“, mnozí z diváků odešli domů ještě před koncem zápasu, někdo hodil z hlediště k trávníku jízdní kolo, jeden divák přerušil utkání vběhnutím na trávník... Inu, čas výlovů rybníků je nejen u nás.

Asi 700 diváků bylo zvědavo na další zápas Unionu Cheb v ČFL. Ve 14. kole hostili chebští doma Náchod-Deštné a brankou Schveinera (71.) zvítězili 1:0. Domácí byli jasně lepším týmem, již v první půlce si vytvořili tři slibné šance, ale všechny zahodili. V 60. minutě nastřelil Šebesta břevno, ale krátce nato se Cheb dočkal, když svou několikátou šanci konečné využil Schveiner. Domácí fans se prezentovali zejména na začátku druhého poločasu, kdy dým z dýmovnic zcela zahalil hrací plochu. Vítězství znamenalo pro Cheb posun na druhé místo tabulky dva body za vedoucími Bohemians Praha.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 31. 10. 2006 | 944 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek