Zlatý Bazalbub - říjen 2006

Další kalendářní měsíc máme za sebou a s ním i tři ligové a jeden pohárový duel Baníčku. Herně ani výsledkově to tentokrát asi nebyla žádná velká sláva, určitě se ale dají najít i nějaká pozitiva a věříme, že budete mít z čeho vybírat do naší-vaší ankety o Zlatého Bazalbuba, cenu fanoušků nejlepšímu hráči FCB za uplynulý měsíc.

Jak jste již mohli zaregistrovat, počínaje tímto měsícem máte možnost hlasovat buďto formulářem na webu (cesta pro přihlášené uživatele určitě jednodušší a pohodlnější, než psaní mailu) nebo klasicky zasláním mailu. Vzhledem k tomu, že se snažíme tuto anketu udělat atraktivní nejen pro hráče, ale i pro vás hlasující, je preferováno neanonymní hlasování. Aby to nebyla “anketa jen tak” losujeme z hlasujících toho, kdo tuto cenu vítěznému hráči předá a zároveň je tento vylosovaný odměněn víkendovým pobytem na chatě na Ondřejníku. Dle reakce prvního vítěze Karlose z minulého měsíce (více zde) věříme, že tato cena vítěze vždy potěší. V tomto měsíci se podařilo získat další balík cen, takže nyní již budeme losovat dva z vás – kromě výše uvedeného víkendového pobytu druhý z vás získá originální láhev vodky Bazalbub.

Tolik stručné připomenutí kde a jak můžete hlasovat a co vše (kromě pochopitelně toho hlavního, čímž je ocenění NEJ hráče dle vašich názorů) můžete získat a teď ve stručnosti krátké ohlédnutí za odehranými zápasy v měsíci říjnu.

Sparta – Baník
Toto utkání se odehrálo po reprezentační pauze, ve které jsme mohli doléčit šrámy a zodpovědně se na duel připravit. Náš tým na rozdíl od některých jiných ligistů nesehrál přípravné utkání, ale léčil a trénoval a dle prohlášení v různých médiích odjížděl do Prahy sebevědomě. Možná až moc – všechna předsevzetí rychle padla, začali jsme sice aktivně, ale po půlhodině bylo po zápase – vlastenec, namazání soupeři a dokonalé vyšachování naší obrany – tak vypadaly tři rychlé údery Sparty a bylo hotovo. Ve druhé půli již gól nepadl, opticky jsme hru vyrovnali (je otázka, nakolik soupeř ještě chtěl hrát, dle českých zvyklostí se spíš šetřil na blížící se pohárové utkání), snažili jsme se aspoň o čestný gól, ale nebylo nám přáno. Kromě výše uvedených chyb stojí za zmínku pokus o překvapení soupeře novým mužem v sestavě, ale dvakrát jsme do stejné řeky nevstoupili – zatímco loni Filip Racko pečetil naši výhru,teď dostal Honza Svatonský na své lajně hlavně od trpajzlíka hodně za vyučenou.

Baník – Zlín
Další ligové utkání doma nám velelo za každou cenu vyhrát – v tu chvíli jsme byli pět zápasů bez výhry a všech deset ligových bez nuly vzadu. Obě skutečnosti se v tomto utkání sice podařilo změnit, ale nejtěsnější výhra 1:0 diváky asi příliš nenadchla. Trefil se Metelka, spíše sváteční střelec, ale zase jeho trefy jsou o to cennější – když už mu to tam padne, tak to je gól nadmíru důležitý. Naši útočníci se trápí, prach zvlhnul jak Střihavkovi tak Varadimu a ani Forestovy brejky ke gólu nevedly – a tak nejblíže ke gólu byl paradoxně dvakrát bek Marek, jehož bomba do břevna roztleskala Bazaly v první půli, ve druhé si jeho centr srazili na tyč hosté sami. Body tedy zůstaly doma, ale oči teda z toho bolely víc, než je zdrávo.

Zlín – Baník (pohár ČMFS)
Po čtyřech dnech jsme si duel se stejným soupeřem zopakovali, tentokrát na jeho půdě a byl to pokus o prodloužení cesty Pohárem ČMFS. Pokus bohužel neúspěšný, který na vlastní oči viděla ve fotbalově netradičním čase početná skupina našich fanoušků. Kdyby se první poločas nehrál, nikdo by si toho ani nevšiml – Zlín hrál stejně marně jako v sobotu na Bazalech a naši se mu víc než přizpůsobili. Po svačině mohl nejdříve otevřít skóre Střihavka, ale nedal a chvilku na to domácí trestali ránou spoza vápna. Kde se vzal, tu se vzal – na nádraží železničář – a po inkasovaném góle na hřišti HRÁČI Baníku. Najednou jich bylo plné hřiště, najednou začali běhat, kombinovat, hrát... Náš kotel si i zakřičel gól, bohužel to byla jen Forestova trefa do boční sítě. Pak neproměnil Forest dva samostatné úniky, jednou se zlobil na Tomašáka střílejícího vedle, Tomašák z protiútoku po tyči Zlína trefil tyč také, Marek po pasu za obranu z voleje ze sedmi-osmi metrů vyrazil dech gólmanovi, Čoupis takovým polocentrem-polostřelou málem překvapil gólmana, dopředu se tlačil Klimpl... Vše marné, srovnat se nepodařilo a hráči mohli začít hledat chyby především u sebe a v tom, proč tak, jak makali 30minut, nemakali pořád...

Jablonec – Baník
Poslední duel měsíce se odehrál na severu Čech a po třech zápasech venku bez bodu jsme tentokrát jeden vydolovali a o všechny tři nás v závěru připravily dvě skutečnosti – nevyužitá šance Rajtym (škoda, že netrefil bránu, nebo se nepodíval, měl vedle sebe dva chlapy, co mohli po případné přihrávce dávat do prázdné) a skoro se chce říct tradiční penalta v závěru. Sice po ruce Besty, ale pokud hledat chybu – šel bych spíš jinam, do prostoru odkud šel centr a jít nemusel. Poprvé v základu nastoupil za áčko Mičola a trenérovi se za důvěru odměnil rychlým gólem a v první půli i velmi solidní hrou dopředu (když jsme se tam dostali), ve druhé už tolik platný nebyl – možná si ho už beci přečetli, evidentně jej přehrávali zkušenostma, možná v závěru už toho měl i plné zuby... Po bitvě každý generál, já bych na tomto postu určitě během druhé půle střídal.
Zápas (hlavně v obranných hlavičkách) tentokrát slušně vyšel Bizimu, podruhé nastoupil v základu s kapitánskou páskou místo Slona Luki, po delší době hrál také Rajty, odpočíval (koleno?) také Tomašák. Sestava před zápasem určitě udivila (že by slibovaný zásah tenisoatletickobasketbalového managera z Prahi?), podařilo se nám v úvodu domácí gólem zaskočit, dlouho úspěšně bránili hubený náskok, pár brejků jsme měli, ale nedotáhli a tlak domácích nakonec vedl k penaltě a plichtě. Podle mě bod zlatý, hra sice určitě lepší než předchozí duely se Zlínem (ale hůř už by to snad ani jít nemělo) – ale na žádné velké vyskakování si to pořád ještě není – přesto jsme mohli paradoxně vyhrát...

Toť stručné zhodnocení zápasů tohoto měsíce. Pochopitelně toto malé ohlédnutí berte jen jako ohlédnutí autora, můžete s ním nesouhlasit klidně ve všech bodech.

Jak již bylo výše zmíněno – hlasovat můžete nyní dvojím způsobem a to do sobotní půlnoci, potom bude hlasování uzavřeno a seznámíme Vás s výsledky a vylosovanými výherci z vašich řad.

| Autor: ammy | Vydáno dne 01. 11. 2006 | 1716 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek