Diváci - 12.hrač?

Ten kdo vyrazil na FOTBALOVÉ utkání Budějovice vs. Baník, dle mého subjektivního názoru nemohl být zklamaný - teda aspoň trochu soudný člověk. Jsem přesvědčen, že se až na hluchou 15-ti minutovku ve druhém poločase hrálo z obou stran velmi kvalitní utkání. Šance na obou stranách s mírnou převahou Baníčku. Kdyby přálo ono štěstíčko více, mohli jsme odjíždět s plným počtem bodů. Zápas však skončil remízou, kterou zařídil 5 minutek před koncem výborně hrající Franta Rajtoral svou druhou brankou v utkání (mimochodem - myslím si, že to byl jeho zápas).

Vzhledem k tomu, že si po dobrém utkání odvážíme z venku plusový bod, domníval bych se, že bude vládnou v sektoru fans Baníku dobrá nálada. Ale oóu....

Při podávání rukou mezi hráči a rozhodčími, začali najednou někteří fans křičet my chceme Baník, div nevytrhli plot mezi hřištěm a tribunou. První příchozí hráči to od některých fans pěkně slovně schytali. Šlo o výtky typu, my chceme Baníček, proč po hřišti chodíte a neběháte, proč máte radost (smějete se) z inkasovaného gólu, proč na děkovačku nechodí všichni apd. Nutno říct, že bych všechny výtky pochopil a klidně bych se i přidal - ALE TAK O PĚT UTKÁNÍ DŘÍV!!!, kdy by byly všechny tyto výtky trefné, protože Baníček hrál opravdu "velké kulové", leč po včerejšku mi přišly naprosto scestné. Vzhledem k tomu, že má Baníček opravdu stoupající tendenci své formy, rozhodně bych netvrdil, že se po hřišti hráči flákají, nebo že snad utkání odchodili. Copak snaha po celé utkání rozhodnout v náš prospěch a následně vyrovnat, dokazuje to, že by hráči po hřišti chodili...? Nebo snad také věříte, že hráči mají radost z inkasovaného gólu? Myslím si, že jestli se někdo smál, tak pak ironií toho, že tlačíme celých 15 minut ve druhém poločase a z prvního centru před branku dostaneme gól na 2:1. Tohle je spíše smutné, ale ten kdo hraje fotbal ví, že jsou dvě možnosti. Buď všechny kolem sebe seřvete jak malé kluky, nebo se nad tím usmějete, mávnete rukou a řeknete, jdeme dál, ještě to obrátíme!!! A to byl dle mého včerejší případ.

Co se týče děkovačky - já osobně se ani nedivím, že některé jak bylo řečeno "primadony" na onu děkovačku nepřišly, protože poslouchat nadávky, místo toho, aby jsme všichni děkovali za skvělou hru, bodík a snahu se s nepříznivým vývojem porvat, je krapánek podivné. Na druhou stranu ale v tomto také fanoušky chápu. Je nepřístojné, aby hráči Baníčku především, kterým se byť nedaří, nepřišli poděkovat divákům, za věrnost klubu a hráčům samotným, navíc, když cestují nemalou dálku v ledovém počasí. To si pak pánové mohou kopat fotbálek před rodinami sponzorů v atmosféře jako při pohřbu, nebo na plácku za svými bytečky!! Jsou to přece profesionálové, kteří berou nemalé peníze a "správně mířenou kritiku" by měli unést, případně si ji vyslechnout. Když pak uvidím, že se onen hráč snaží a má zájem, pak zmlknu a jemu osobně zatleskám!

Závěrem chci tedy říct, že ne všichni fans se ztotožnili se všemi výtkami směrovanými na hráče Baníku a jako takoví si stojí za hráči a děkují jim za včerejší výkon, předvedenou hru a také import jednoho bodíku na Bazaly. Děkujeme a věrni zůstaneme!

| Autor: Simeon2 | Vydáno dne 13. 11. 2006 | 956 přečtení | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek