Trnava vítězně, Cheb prohrál

Chebu se hrubě nepovedly dva poslední zápasy, Spartak Trnava hostil v nejslavnějším slovenském „derby“ Slovan a objevují se první zprávy o dalších osudech šestice hráčů Spartaku, kteří byli vyřazeni z A týmu.

Zranění kapitána Ujlakyho i dalšího hráče Semanka přinutila – vzhledem k dřívějšímu přeřazení šesti hráčů do B týmu – trenéra Trnavy sáhnout před utkáním se Slovanem do rezervního týmu. Vytáhl odtud Ekharda a Kardoša, dokonce až z dorostu povolal Procházku a z hostování stáhnul brankáře Rybanského. Z výše zmíněné šestice již požádal o rozvázání smlouvy Vladimír Labant a o stejném kroku uvažuje i Lubomír Blaha.

Na zápas se Slovanem byla očekávána velká návštěva. Snad i proto slovenští ACAB trénovali na stadionu již ve čtvrtek v týdnu před zápasem... Realita ale byla jiná – na zápas se nakonec přišlo podívat pouze 4554 diváků, kteří viděli vítězství Spartaku 2:1 (1:1). Trnava vstoupila do zápasu lépe a již v sedmé minutě se ujala brankou Krisse vedení. Bylo to po rohovém kopu, Kriss vyskočil nejvýše a hlavou překonal Prela. Spartak pak soupeře sevřel, vytvořil si příležitosti, ale zahodil je a přišel trest. Z ojedinělého protiútoku skóroval v 28. minutě Masaryk, ironií osudu bývalý hráč Spartaku... Pomocnou ruku trnavským podal chvíli před koncem hráč Slovanu Kubala, který se dopustil úmyslného faulu loktem a byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Druhý poločas byla k vidění v podstatě stejná hra jako před přestávkou – Trnava tlačila a zahazovala šance (Kožuch, Kriss). Masaryk mohl z brejku strhnout skóre na stranu hostů, ale i on vyhořel v koncovce. Když už se zdálo, že Spartak vstřelí branku, zasáhl na čáře zázračně brankář Slovanu Prolo. Spravedlnost však tentokrát slepá nebyla – v 87. minutě stáhl Masaryk Kožucha, mezinárodní rozhodčí Michel nezaváhal ani chvilku a ukázal na penaltu. Kriss ji s obrovským štěstím proměnil. Mohl docílit i hattricku, ale v poslední minutě zazdil další tutovku.

Spartak se vítězstvím dotáhl na dva body za osmou příčku, která zaručuje to, že tým nebude hrát baráž. Na osmé příčce je nyní právě Slovan, o příčku výš je s bodem navíc Nitra. Trnavu čeká v sobotu zápas pravdy – jede na hřiště Dubnice, která je zatím předposlední dva body za Trnavou. Pokud Spartak nevyhraje, asi v horní osmičce opravdu nemá co dělat...

Zápas se Slovanem provázela výborná atmosféra v hledišti. Oba tábory předvedli řadu choreografií. Například hned na začátku předvedl trnavský kotel choreo s černými a červenými srdíčky na kartonech doprovázených transparentem SPARTAK V NAŠICH SRDCIACH NAVŽDY. Další chorea byla zaměřena proti městu Bratislava a proti Slovenskému fotbalovému svazu.

Cheb hrál své poslední soutěžní utkání před zimní přestávkou s béčkem Českých Budějovic. Stejně jako proti Slavii B se mu nedařilo ani na hřišti další ligové rezervy a prohrál 2:0 (1:0). Před dvěma stovkami diváků vstřelil obě branky Myšák. Cheb oslabil zbytečně vyloučením za stavu 1:0 stoper Záhorec, ale po přestávce se poměr sil na hřišti po vyloučení domácího Stráského vyrovnal. To už byl ale stav 2:0 a navíc domácí prakticky nepustili do šance.

Škoda. Nejbližší sousedé Chebu v tabulce totiž ztratili také – Krč prohrála u klokanů a Varnsdorf doma pouze remizoval se Slavií B. Tabulce tak vévodí Bohemians – nevím, jestli to jsou ti praví nebo leví bohemáci – s pětibodovým náskokem před trojicí Varsdorf, Krč a Cheb. Jaro bude jistě zajímavé.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 21. 11. 2006 | 618 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek