Příchod Bolfa - Pravda nebo fikce?

Tož synci a děvuchy, já jsem v poslední době celá zmatená... Skoro jak ten můj starý, když dojde z knajpy před půlnocu. Onehdy mi jedna u obchodu říkala, že se do Baníku má vrátit ten synek René, co svoju palicu odbija balóny jak býk toreadora. Hned sem se aji na něho těšila, bo ten Pavel s Marošem prý majú zaječí úmysly, a tym mladým eště moc něvěřim. A včil jak blesk z čistého něba říkal starý, že chlapi tomu moc nevěřa... Renek prý o ničem neví a Petera s Kahounem tvrďa, že s ním dřistali. Ale já su taka baba pošastaná a tak jsem do teho začala rýpat. Moc sem teho zatím nezjistila, bo to každý tají jak Kim Ir Sen atomovu bombu. Cosi sem vám sepsala, zašla za obecním učitelem, ať mi to trochu spraví, a tu vám to dávám na přečtení.

Už asi deset dní debatují fanoušci Baníku s určitým vzrušením o tom, že by se mohl vrátit René Bolf. Minulý týden toho byly noviny plné, jeden novinář trumfoval druhého informacemi o tom, jakou smlouvu by mít měl a jakou ne. Jestli jenom hráčskou, nebo i manažerskou nebo já nevím ještě jakou jinou. Všichni o tom psali jako o hotové věci, snahou o získání Bolfa se pochlubil i oficiál, na tribunách při zápase s Libercem toho bylo plno.

Jenže! Najednou si někdo vzpomněl, že by nebylo špatné zeptat se přímo Bolfa. Stalo se a – pokud jsou informace pravdivé – Bolf vše popřel! Tak to mi ho vyndej... Oni jednají s hráčem a on o tom neví? To je nějaké divné... Nebo ten hráč lže? To je taky nějaké divné... Nebo lžou média? U nás v Kocourkově je možné vše...

Situace se stala nepřehlednou a proto přispěchal management Baníku s prohlášením, ve kterém se dušuje, že s Bolfem proběhla informativní schůzka, na které se skutečně mluvilo o tom, co by kdyby. Prohlášení sice situaci částečně ozřejmilo, ale z hráče udělalo trošičku vola. Možná, že se ale příští týden vyjde další článek, v němž si na schůzku vzpomene i René... Anebo třeba informativní schůzku popře. Anebo se řekne, že to byla schůzka konspirativní a vůbec se o ní mluvit nemělo.

Ať je to tak nebo tak, je mi jasné, že mlžit se musí. Zde bych ale upozornila na to, že by se měl udělat rozdíl mezi mlžením a lhaním. To, že se Bolf chce vrátit domů, je známá věc. Pochopitelné je i to, že se chce zajistit na dobu po skončení aktivní hráčské kariéry. Proč tedy neříct naostro ještě před tím, než vznikly první fámy a rozpory: „Baník a René Bolf vstoupili do jednání. Jeho průběh obě strany nechtějí zatím prozrazovat. Vše se dozvíte, dojdeme-li k dohodě.“ Basta. Tečka. Nic víc. Ale ani nic míň.

Uvidíme, jak to celé dopadne. Jsem sama hodně napjatá. Z nervozity jsem tedy začala hrabat v různých archivech, cosi jsem zjistila i na webu Auxerre, cosi mi napsali lidé z Francie. Mám pro vás tedy zatím alespoň pár informací o tom, jak si ten synek Renda u žabožroutů vedl.

První sezónu 2004/2005 měl René ve Francii výbornou. Nastupoval do většiny zápasů v základní sestavě a dařilo se mu. Získal si na svou stranu fanoušky a to mu pomáhalo překonat částečně odloučení od rodiny. Uvedl se famózně – po prvním utkání v dresu Auxerre na hřišti Lille se v prvním utkání před domácím publikem proti Rennes zapsal do střelecké listiny hned dvakrát!!! Jeho góly padly krátce po přestávce a dělilo je pouze deset minut. Skvělý debut a příslib pro další zápasy.

Bolf nastoupil v základní sestavě v prvních dvaceti dvou kolech. Hodně asi bude vzpomínat na domácí přestřelku 4:3 proti Nice, kdy brankou v poslední minutě poločasu zavelel z útoku a Auxerre nastřílelo čtyři branky za 18 minut hry! V Caen zaznamenal v 22. kole vítěznou branku při výhře 0:2. V 23. kole si dal první pauzu proti Bastia (výhra 4:1), pak nehrál v 27. kole proti Toulouse (výhra 3:2) a 28. – 30. hrál v základu, ale posledních 8 zápasů kvůli zranění nehrál vůbec. Celková bilance první sezóny byla 28 utkání v základní sestavě bez střídání, 8 utkání nehrál vůbec, dostal 4 žluté karty (5., 14. 18. a 21. kolo) a vstřelil již zmíněné 4 branky.

V průběhu sezóny však přišlo vážné zranění zad (sedací nerv) a to jako by udalo směr celého dalšího angažmá... V létě se René dal dohromady - v 1. kole nového ročníku střídal spoluhráče ve 42. minutě, ve 2. kole šel na plac již v 19. minutě (a dostal pak v průběhu zápasu žlutou kartu) a v následujících třech zápasech odehrál pokaždé celý zápas (se žlutou kartou v 5. kole). Pak ale přišlo druhé vážné zranění (noha) a dlouhá zdravotní pauza.

Do hry se vrátil až 18. února v zápase Sochaux – Auxerre 1:0, které odehrál celé stejně jako následující utkání 25.2. proti Toulouse. V dalším – dvacátém devátém – kole měl pauzu a pak hrál dvakrát celý zápas (výhra 2:0 doma s Nice a debakl 4:1 na Paris SG). Posledním jeho vystoupením v dresu AJ Auxerre bylo 25. března utkání 32. kola v Saint Etienne, kdy byl střídán v 74. minutě. Od té doby již nikdy v dresu Auxerre nenastoupil.

Pohrabala jsem se i v statistikách pohárové Evropy. Za Auxerre René nastoupil v devíti zápasech a pokaždé hrál celé utkání (2x Aalborg, Grazer AK, AZ Alkmaar, Amica Wronski, Glasgow Rangers, Ajax Amsterodam, 2x Lille), ale na dvou neúspěšných zápasech ve čtvrtfinále Poháru UEFA proti CSKA se již nepodílel.

Zranění zapříčinilo, že nebyl na hřišti ani při vítězství ve Francouzském poháru... V úvodních kolech proti Calais, Vannes i Paris SG hrál celé zápasy, ale od čtvrtfinále pouze přihlížel výhrám nad Boulogne, Nimes a ve finále 2:1 nad Sedanem. Posledním pohárovým zápas byl pro něj v následující sezoně zápas 2. kola proti Paris SG, který Auxerre prohrálo 1:0.

Tož asi tak nějak, synci a děvuchy. Já věřím, že jsem to moc nepopletla. To víte, stránky Auxerre jsou jenom ve francouzštině a tu jsme se na pětitřídce neučili... Já znám jenom francouzské brambory, francouzský klíč, kajsi jsem četla o francouzské nemoci, v kině jsem raz viděla francouzský polibek a starý na mě jednou zkoušel francouzský sex. Cosi dobrého ti Frantíci světu aji dali, že?

Jak zase cosi o tym Rendovi zjistím, hned vám to tu napíšu. Zatím čus a držte Baníčku v nedělu palce.

| Autor: bába Blažková | Vydáno dne 30. 11. 2006 | 1577 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek