Baník Ostrava - FC Hlučín 3:0 (0:0)
aneb Jirka Böhm zase řádil

Baníček v dnešní dopolední přípravě dvěma góly novice Böhma a jedním Rajtyho (všechny ze druhé půle) porazil druholigový tým Hlučína 3:0

hráno 13.ledna v 10.30h na tréninkovém hřišti na Bazalech

Sestavy:
Baník Ostrava: Buček – Hoffmann, Klimpl, Bystroň, Čoupek – Rajtoral, Mišinský, Marek, Mičola – Magera, Varadi
střídající: Švrček, Besta, Lisický, Pavlík, Böhm, Petr

FC Hlučín: Šehovič – Veselý, Štybar, Žižka, Dombi, Melecký, Skotnica, Sáblík, Zsolt, Švrček, Tomáš
střídající: Chlebek, Hanus, Prokeš, Moravčík, Valach

Diváků – plus mínus 350 (nemám dobrý odhad)

Hlučín se dnes prezentoval jako výrazně kvalitnější soupeř než ve středu Sulko Zábřeh a v první půli dokázal udržet bezbrankový stav – i když šance na straně Baníku byly. Hlavně akce, kdy naši dvakrát trefili konstrukci brány, volaly po gólech – ale Rajtyho rána po centru Adama zleva zaduněla na břevně, nenápadná Megiho hlavička pak na levé tyči Šehovičovy brány. Několik nadějných akcí zastavil praporek lajnového, zvlášť pozice, kdy šli Adam s Rajtym sami na bránu bylo škoda.

Velmi brzo po začátku byl Švrčkem střídán další mladík Mičola, na lavičce se mluvilo o problému se svalem, snad to nebude nic vážného a Tomáš bude moci absolvovat přípravu kompletně.

Ve druhé půli se vyměnili gólmani a za Klimpla, Hoffmanna, Mageru a Varadiho nastoupili všichni střídající z lavičky a naši se konečně prosadili i gólově. Skóre otevřel opět Jirka Böhm, když proměnil penaltu, kterou sám vybojoval. Šel středem sám na gólmana, jeho střelu sice Šehovič na zemi vyrazil, přes ležícího brankáře se ale nemohl dostat k odraženému míči, upadl a sudí přes protesty hostí penaltu zapískal. Ač se to nemá – sám faulovaný na penaltu šel a s přehledem ji proměnil.

Druhá branka začala vysunutím Lisického doprava, jeho centr na zadní tyč vrátil Myšák před bránu a Rajty neměl problém zblízka doklepnout. Chvilku předtím z podobné akce, kdy mu Lisický zprava předložil do volného prostoru asi z 10m jen těsně bránu minul. I v poslední brance měli prsty (teda nohy a hlavu) mladíci – Lisický opět centroval zprava, Myšák hlavou prodloužil na zadní tyč, kde doklepl a stejně jako ve středu se Zábřehem i dnes Jirka Böhm skóre otevřel i uzavřel.

Utkání bylo na to, že je začátek přípravy, poměrně tvrdé – asi se naši s Hlučínem hodně hecují, v první půli jsme se tolik nedokázali prosadit (ale taky téměř nic hostům nedovolili), ve druhé padly hezké branky – ale taky to párkrát vzadu zaskřípalo, naštěstí hosté nedokázali špatného vyběhnutí Petra či několika nedorozumění v obraně využít.

A málem se střelecky prosadil i Pavlík Besta – jeho ránu z voleje po standardce u tyče ale zastavil hostující bek – ale to si můžete přečíst později – jakmile bude doplněn běh minut.

Běh minut (by Seniorbaniku)
1' Baník nastoupil v již "tradičních" modrooranžových dresech, hosté v černožlutých. Bylo vidět, že trenér hostí Cviertna je u domácích fandů oblíben, neboť ho vítali slovy Vítej doma

8' první vážnější akce Baníčku centruje Varadi, Magera minul, Rajtoval trefil břevno

11' střídáni v dresu Baníčku, zraněného Mičolu nahradil Švrček

12' první střela Hlučína zpoza vápna, obránce Baníku tečuje na roh, první rohový kop Buček s přehledem chytá

13' z následujícího protiútoku po pravé straně Rajtoral přihrává Magerovi na bližší tyč, Magi střílí vedle

18' samostatná akce Varadiho a následná dorážka Magery vedle

21' Hlučín zahrává volný přímý kop, obrana Baníku odvrací míč na aut

27' volný přímý kop po faulu hráče Hlučína, z kterého Baník vytěžil jenom roh

30' dlouhý nákop se pokoušel najít dobře postaveného Varadiho, ale ten nebyl dostatečně rychlý aby ho zpracoval

37' šance Mišinského,

38' první gól Baníku, ale neplatí pro ofsajd, do kterého vystavil přihrávkou Varadi Rajtyho

40' Štvrček střílí z dobré pozice vysoko nad branku Hlučína

45' konec prvního poločasu

47' trestný kop z 18m Jirky Böhma asi metr nad

49' centr Baníku brankář Hlučína vyrazil na roh

58' první rohový kop Hlučína v druhém poločase, obrana odvrátila

59' z následujícího rychlého útoku je faulován Böhm v pokutovém uzemí, míč si k penaltě staví sám postižený a Baník vede 1-0

68' Lisický našel z pravé strany Rajtorala, ten střílí vedle

69' Mišinský s Böhmem v dobré pozici, rozhodčí píská udajný ofsajd, který viděl jenom on (následně to glosuje slovy, ať si mrtvé ofsajdy nechají hráči pro mistráky)

75' Lisický zprava centruje, přetažený centr od zadní tyče vrací Mišinský na Rajtorala, který zblízka dává na 2-0, fanoušci jsou spokojeni, dnes se neprohraje - opět dával Franta gól

77' roh Baníku kope Marek, rána Besty trefí dobře postaveného obránce Hlučína

79' Hlučín kope trestný kop se, kterým Petr nemá problém a chytá ho

80 minuta polevé straně v úniku Bystoň, Hlučín se ubránil

82 minuta po akci zprava centr přizvedl Mišinský a Böhm střílí gól a Baník vede 3-0

Po této brance se zbytek utkáni odehrál ve středu pole a hráči se těšili do kabin a fandové na sobotní oběd.

Pár fotek z dnešního dopoledne si můžete prohlédnout.

Chtěl bych se fandům Hlučína omluvit že jsem nezaznamenával akce jejich týmu, ale dělal jsem to poprvé a musím sklonit poklonu všem kteří to dělají pravidelně.

| Autor: ammy | Vydáno dne 13. 01. 2007 | 1396 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek