Kam to spěje???

Dneska se musíte smířit pouze s méně podrobným popisem průběhu utkání. Důvody? Jsou jasné. Jednak průběh utkání v podstatě kopíroval průběhy zápasů Baníku, které se uskutečnily na západ od Chebu v minulých sezónách. Jednak je autor článku nasraný jak brigadýr. Jednak je pozdě. A jednak je tady ještě asi půl metráku jídla a něco málo k vypití.

Takže to shrněme. Pár chlapů Baníku sice chybělo, ale to nic nemění na tom, že tým nemůže už po x-té kiksnout za hranice již velice krátce po zahajovacím hvizdu rozhodčího. Tentokrát to bylo asi ve druhé minutě, když Polák vyslal prudkou bombu někam směrem na bránu, Metelka do ní strčil nohu, změnil směr Polákovy bomby pod víko a bylo to 1:0. Naši sklopili hlavy poprvé, hrálo se dál.

Domácí měli v dalších minutách sice znatelnou převahu s řadou šancí, nicméně hra se začala poněkud vyrovnávat. V momentě, kdy jsem do kecafonu někdy kolem třicáté minuty řekl „Baník se po počátečním šoku dostává i přes šance domácích do hry.“, řítila se už na Baník další katastrofa podobná nedávnému tornádku v Česku. Domácí poslali dlouhý pas na levé křídlo, tam hráč zasprintoval asi 30 metrů, zcela osamocen před šestnáctkou to poslal prudce do vápna, otočený Marek si nevšimnul, že do šestnáctky se za jeho zády řítí další hráč domácích, naskočivší mezi Bestu a z kraje obrany seběhnutého Čoupka, následoval prudký míč na hlavu rychle naběhnutého hráče a výsledkem byla prudká hlavička přímo pod Bučkovo břevno.

Fajn. 2:0 po půlhodině, domácí okamžitě na koni a naši na ručník. Místo toho, abychom udrželi dvoubrankové manko do šatny, dali jsme si repete s názvem Heerenveen II. Tentokrát přišel faul před šestnáctkou na levé straně. Buček si postavil zeď, domácí se domluvili, jak to zahrát, Galásek si narazil na půlmetru se spoluhráčem a obstřelil zleva po zemi zeď k bližší (!!!) tyči. Jak byla ta zeď postavena? Odpovězte si sami... Začíná to NA P

O přestávce možná proběhla v šatně nějaká debata. Nevím, jestli ji vedl pan sportovní ředitel či dokonce pan předseda představenstva, nicméně výsledkem asi bylo doporučení/přání/nařízení, že i přes všechny poslední prodeje je třeba zachovat alespoň nějaký kredit Baníku. Oba celky vystřídali po jednom hráči a čekalo se, co kdo předvede. Začal Baník – prudký centr zleva sice Metelka zpracoval velice špatně, ale obránce Norinberku asi ještě spal, nechal ho napravit chybu přihráním doleva na Myšinského a ten propálil domácího gólmana pod břevno.

No fajn, řekla si asi dvěstěpadesátka fantastických fans Baníku. Ještě by to možná šlo... Poprvé na západ od Chebu jsme rozvlnili síť a zažehli plamínek naděje. Rázně ho však sfouknul Čoupek, kterému utekl hráč a Petr mu zezadu brnknul do achilovky. Pád, hvizd a penalta. Buček vystihl směr střely, ale střelec ji zasadil na centimetr přesně od pravé tyče. Buček neměl nárok a zase to bylo o tři fíky. Jako v Anglii.

Domácí - spokojení s dosavadním průběhem mače - začali střídat. Teď přesně nevím, kolik hráčů vystřídali (5 nebo 6 ?), ale možná i tento fakt zapříčinil dokončení utkání v podklidném tempu. Trenér Večeřa toho moc vystřídat nemohl, čtvrtina kádru prodaná, pětina připravována k prodeji, pár lidí nemocných, těch pár záchranářů z B týmu na bundesligový tým nesadit zkrátka nemohl... Počkalo se tedy na konec zápasu, myslím, že tam padlo ještě nějaké břevno a dva nástiny šancí našich. K tomu X šancí domácích.

A byl konec. Hráči tentokrát strávili před kotlem poděkováním dosti dlouhou dobu, zkroušeně odešli do kabin a Germáni se kochali blahem.

K zápasu se vrátím ještě jednou v nedělním večeru, až budu doma s možností poslechu kecafonu s akcemi a jmény, při ruce soupisku (je ve vedlejším pokoji a nechce se mi zvednout) a dostatkem času. Možná i opadnou moje emoce (mimochodem stejné emoce jako já sdílí nyní dalších 10 spolunocležnílů v hotelu blízko Norinberku), doplním podrobnosti z kecafonu, přidám bezprostřední ohlasy po utkání.

Ještě teď hned složím poklonu těm, kteří jeli na utkání. Teď myslím fanoušky... Bylo nás (já nevím, možná přeháním, možná ubírám) asi 250 a zcela jasně, nekompromisně, bez rozpaků, no zkrátka pobaníkovsky jsme vymazali domácí kotlíček. Support po celé utkání neměl chybu, i když ve druhém poločase se stalo na plotu něco, na co se tedy čumělo. Reakce na něco? Vzkaz vedení? Pouze náhoda? Zámysl? Nevím, zjistím a pak popíšu. Jo a jinak 10 (slovy deset) baníkovských vlajek na plotech.