Baník Ostrava B - SFC Opava 1:3 (0:2)

Hráno 3. února 2007 v 14:00 hodin na umělé trávě v Kravařích

Po povzbudivé remíze s A týmem Sigmy se naši mladíci chystali poměřit síly s tradičním regionálním soupeřem z Opavy. Ačkoli opavští hrají o soutěž výše, středeční úspěch naše naděje jistě patřičně nabudil a očekávalo se, jak si poradí tentokrát. Bez šancí jistě nebyly…

Slezský FC není třeba dlouze představovat. Pohled na tabulku druhé ligy říká, že zimu přečkávají na jedenácté pozici, což je jistě výsledek daleko za očekáváním. Od postupové příčky je dělí propastných třináct bodů, zato od příčky poslední pouze body čtyři.

V přípravě opavští odehráli zatím tři utkání. Nejprve rozstříleli Rýmařov (hraje krajský přebor) 5:0, když v každém poločase nastoupila za SFC jiná jedenáctka. Druhá příprava s Komňackého Ružomberokem byla divoká… Poločas vyhráli ružomberočtí 0:3, ale do druhé půle poslal trenér Žemlík opět zcela jinou sestavu a výsledek se dostavil v podobě konečné výhry 5:3. Ve středu se Opava střetla s třetiligovým MSA Dolní Benešov a remízovala 2:2 (2:2), když dvakrát dotahovala náskok soupeře.

Sestava FCB:
Petr (46. Prepsl) - Špiller, Ricka, Řezník, Hančín - Mucha (82. Blažek), Husárik (87. Dutka), Ficek (62. Breškovec), Zapalač (46.Přecechtěl) - Vrťo, Prokeš
Sestava SFC:
Novák (46. Kovalík) – Kolínek (61. Uvíra) , Cigánek, Pejša, Mezlík - Sluka (75. Sedlář), Barteska (61. Kiša), Wirth, Halaška (46. Žurek) – Janoviak (75. Müller), Šultes

V poločase prohrávala naše rezerva s týmem Opavy, když první gól jsme dostali z hlavičky po rohu, druhý po chybě v rozehrávce na hranici šestnáctky.
Naši mladíci v první půli hrozili pouze z brejků, žádný z nich se nepodařilo dotáhnout do gólového závěru.

Ve druhé půli skóroval Ricka bombou z 35m pod víko a naši kluci dále tlačili a měli i šance, ale nevyužili je a Šultes trestal, když prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Utkání sledovalo asi 100 diváků, škoda výsledku - podle prvních popisů to vypadá, že rezerva dnes nebyla bez šance na úspěch.

Běh minut:...bude doplněno
14' Po Barteskově rohu přesnou hlavičkou k tyči otevřel skóre Cigánek

30' Gólman Petr v těžké pozici minul míč, který chtěl ukopnout před Janoviakem, který se dostával za naši obranu a soupeř pohodlně skóroval do prázdné.

63' Ricka bombou do víka z 35m snížil na 1:2

77' Šultes střelou z hranice vápna prostřelil obranu a zvýšil na 1:3

...bude doplněno

| Autor: ammy | Vydáno dne 03. 02. 2007 | 982 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek