Baníkovci i na dalších frontách

Skutečně mnoho hráčů Baníku z různých věkových kategorií se rozuteklo po Evropě, aby hájili barvy naší vlasti v přípravných utkáních. Není tedy divu, že jsme své zásupce měli i v utkání dvacítky, jednadvacítky a Slovenska. Ex-baníkovci hráli i za repre proti Belgii.

Za dvacítku nastoupili proti 1. FC Brno při nešťastné prohře z penalty pět minut před koncem dva naši zástupci. První poločas odehrál na hrotu útoku Tomáš Mičola, ve druhém jej nahradil na stejném místě Jirka Böhm.

Jednadvacítka hrála v Portugalsku proti Slovinsku a na výhře 2:0 měli podíl František Rajtoral (celý zápas) a ex-FCB Michal Papadopulos (2. poločas). Pro Papu to byly jisté cenné minuty, v Německu jich moc na své konto v lize nesbírá...

Maroš Klimpl se vydal do Španělska na základě dodatečné pozvánky trenéra Kociana a zas tak úplně zbytečně tam nejel. Nastoupil za Slovensko v 87. minutě a za 5 minut (2 minuty prodloužení) pomohl obraně zvládnout závěrečný nápor Polska. Zvláště situace kolem času 90:00 při polské standardce byla obzvláště perná.

Čtyři jedenáctiny základní sestavy národního týmu ČR tvočili ex-baníkovci. Jankulowski odehrál celý zápas, Sionko první poločas, Galásek 68 minut a Baroš minut 56. Slušná porce minut pro všechny.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 08. 02. 2007 | 810 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek