Sigma - Baník 1:3

Baník nastoupil celý v bílém, domácí tým celý v modrém, už na rozcvičku přivítal náš tým hurónský zpěv nejméně osmi stovek fanoušků Baníku.

!!!Kompletně doplněno!!!

K prvnímu jarnímu zápasu cestoval Baníček nejblíže, kam to v tuto chvíli má ven z Bazalů - na olomoucký Andrův stadion. V poslední době (až na loňskou ligu) se nám na tomto stadióně dařilo a vždy si tady našla cestu spousta fanoušků. Nejinak tomu bylo i v 18.kole - hlad po fotbale po dlouhé zimní pauze a ideální sluníčkové počasí byly hlavními důvody toho, že utkání sledovalo více než 11 tisíc diváků, těžko odhadnout počet našich - deník Sport píše až o čtyřech tisících, tolik jich mým odhadem nebylo, ale rozhodně předzápasové informace podané domácími vzaly rychle za své.

Baník nastoupil v totožné sestavě jako v generálce na ligu, na tribuně seděl před zápasem hodně nervózní Pavel Besta s přítelkyní, trenér vypadal na lavičce klidně. Domácí ještě týden před zápasem vypadali, že po dlouhé době budou kompletní a trenér Petržela bude mít z koho vybírat, nakonec se mu sestava těsně před zápasem rozsypala jako domeček z karet a vlastní (týmová) administrativní chyba jej připravila o dalšího z hráčů.

Sestavy:
Sigma Olomouc:Vojáček - Jindřišek , Hochmeister (68. Hořava ), Šedivý , Vepřek - Janotka (63. Štěpán ), Melinho , Randa , Onofrej , Pulkert (38. Hubník ) - Hartig
Baník Ostrava:Vašek - Řezník , Cigánek , Bystroň , Čoupek - Rajtoral , Lukeš (85. Střihavka ), Marek , Mičola (90. Metelka ) - Varadi (71. Mišinský ), Magera
Rozhodčí: Královec - Zlámal , Gallo
Diváků: 11 123

1‘ výkop měli domácí, hned v první minutě v první akci jsme se dostali za obranu, Magera nakopl dopředu na Mičolu a ten v šestnáctce na levé straně bohužel netrefil míč, takže odkop od branky.
2‘ ve druhé minutě první zákrok debutanta v našem týmu Řezníka, který vyhlavičkoval centr Janotky z pravé strany.
4‘ čtvrtá minuta první nebezpečí z domácích kopaček, Hartig utekl po pravé straně a odcentroval před branku, ale Vašek mu stáhl míč ze vzduchu, přímo z hlavy. .
4‘ ve čtvrté minutě vedl Baník 1 : 0, poté co akci založil Rajtoral na pravém křídle, vnikl do šestnáctky, udělal kličku obránci Vepřekovi, přihrál do středu Varadimu, Varadi viděl ještě lépe postaveného Lukeše, který otevřel skóre přízemní střelou k pravé tyči.
5‘ v páté minutě jsme přežili obrovskou šanci domácích poté co naši signalizovali ofside, přestali hrát a sám proti Vaškovi se dostal Janotka, střílel po zemi ke vzdálenější pravé tyči, ale naštěstí minul
6‘ náš kotel je ve varu, obrovsky povzbuzuje, dnes poprvé „kdo není zčuchaný…“
8‘ Šedivý uprostřed hřiště dost nepříjemně srazil Mageru, byl upozorněn na to, že příště už to bude žlutá
10‘ Baníku pomáhají fanoušci a samozřejmě i ten rychlý gól, jsme důrazní v osobních soubojích, zatím je hra vyrovnaná, ale v soupeřově šestnáctce jsme byli vícekrát
11‘ vyrobili jsme faul před šestnáctkou asi 5 metrů od jejího pravého cípu, takže to bude standardka. Zahrával ji Vepřek, zatočený míč k naší brance vyhlavičkoval Varadi na roh.
12‘ Vepřek zahrával první roh domácích, míč prošel celou šestnáctkou až na druhou stranu, kde odvrátil na další roh Lukeš, zahrával zase Vepřek z pravé strany, tentokrát Vašek vyboxoval míč, pokusili jsme se založit rychlý brejk, ale domácí Onofrej nás zastavil
13‘ Vepřek má potíže s Rajtoralem, tentokrát ho fauloval asi 10 metrů před šestnáctkou na pravé straně, standardku zahrával Lukeš, poslal centr na levou stranu, kde před Mičolou vyhlavičkoval Janotka
15‘ při důrazném atakování Varadi vybojoval míč na Pulkertovi před domácí šestnáctkou, domácí museli faulovat, Lukeš je na zemi trochu otřesen, ale zvedá se. Standardku zahrával Čoupek, vysoký míč za obranu na levou stranu, brankář musel vyrazit před Varadim na roh. Ten zahrával z levé strany Čoupek, domácí měli štěstí, Bystroň se pustil do útoku a jen kousek mu chyběl ke hlavičce, pak ještě zblokovaná střela Varadiho
18‘ po vhazování Janotky zahrál Čoupek na roh, zahrával z pravé strany Vepřek, tentokrát na bližší tyč, kde vyhlavičkoval Magera a poté ještě Bystroň srazil střelu, která mířila do odkrytého koutu naší branky
20‘ domácí opět v ofsidu
21‘ Mičola poslal pěkný přízemní centr na hranici obrany, ale před Rajtoralem v dobré pozici domácí tečovali míč
22‘ domácí se zlobí na sudího za odmávané dva ofsidy za sebou
23' po levém křídle se vydal do útoku Janotka, přihrál před šestnáctku na Onofreje a jeho prudkou střelu zastavil před brankou Rajtoral a brankář Vašek nemusel zasahovat
24' domácí se snaží, ale zatím jim to bohudík moc nejde, Onofrej potáhl středem, přihrál na pravou stranu na Janotku, ale jeho centr skončil u rohového praporku
25' naše výborná akce, Mičola popošel asi 15metrů středem, podíval se, kdo je postavený lépe, na pravé straně našel Rajtorala, ten vnikl do šestnáctky, už se chystal ke střele, ale obránce Vepřek míč srazil na roh, který bude kopat z pravé strany Lukeš. Na centr vyskočil nejvýš Magera, hlavičkoval slabě, míč se dostal k Jindřiškovi a ten ho poslal k brankáři.
27' choreo v našem kotli – bílé kartony s modrými stopami a modré katrony s bílými stopami a k tomu nápis „Ve stopách tradice“

28' Onofrej vyslal nebezpečný centr z pravého křídla od rohového praporku, domácí diváci za naší brankou se dožadovali odpískání ruky, rozhodčí nic a naši odkopli
30' na neodpískané zákroky v šestnáctce je to vyrovnané, když jsme se dostali do rychlého brejku, Varadi , Magera a nakonec Rajtoral vnikl do šestnáctky z pravé strany, jeden z obránců ho dost nešetrně strčil za brankovou čáru.
30' Nějak jsme se začali vytrácet,tentokrát po pravé straně potáhl Janotka, posunul do šestnáctky Hartigovi, který poslal míč do boční sítě
31' Lukeš přihrává Varadimu do ofsidu
32' Řezníček vyvezl z obrany, přihrál Magerovi a ten se snažil od půlící čáry přelobovat příliš vysunutého brankáře, ale nepřesně. Řezník se nestačil vrátit na své místo a Pulkert toho využil, dostal se na kraj obrany, jeho centr na pětník si ohlídal Vašek
34' Baník vedl 2:0, tentokrát se povedl lob Varadimu, který si asi 5 metrů před šestnáctkou na levé straně všiml vyběhnutého brankáře a přehodil ho úplně přesně. Gól přišel v pravý čas, jelikož nás Sigma začala tlačit před šestnáctkou a v této době měla určitě více ze hry. Varadi oslavil svůj gól klasicky po svém - saltem.
36' Čoupek fauloval Melinha na levé straně, je z toho nepříjemná standardka. Čoupek dostal žlutou kartu, ale při centru Vepřeka svoji chybu napravil a míč na přední tyči odkopl.
37' akci domácích výborně zastavil Cigánek, když se chtěli dostat do šestnáctky z levého křídla a skluzem zezadu je obral o míč
38' domácí poprvé střídají, odchází Pulkert a nastupuje Hubník,
38' domácí snížili na 1 : 2, zahrávali z levé strany Melinhem roh a Hubník ihned po příchodu na hřiště dal gól, přízemní střelou k pravé tyči propálil všechny. Tak to byla naše obrovská hrubka, kdy jsme si neohlídali hráče, který přibíhal od postranní čáry při střídání
40' Rajtoral našel na pravém křídle Varadiho, ale před brankou nebyl nikdo z našich. Utkání je velice bojovné, na pravé straně fauloval Rajtorala Vepřek, Lukeš zahrává standardku.
41' Lukešův centr našel hlavu Mičoly, který hlavičkoval nad branku.
42' Varadi neohroženě vnikal mezi dva obránce Vepřeka a Šedivého a vybojoval aut. Znovu tlačíme, gól s námi neotřásl, po Lukešově vniknutí do šestnáctky ze strany se chystal ke střele z otočky Varadi, byl podtržen, ale rozhodčí nepískal
43' další faul uprostřed hřiště, hra se přitvrdila, rozhodčí by měl trochu přitáhnout
44'Varadi zamotal hlavu nešťastné levé obraně a poslal centr na vzdálenější tyč, kde Magera o kousíček hlavou minul, o chvíli později Magera přiklepl Mičolovi na hranici šestnáctky, ale obrana ho tentokrát zablokovala
45' domácí se dostali ke střele z hranice šestnáctky, naštěstí nepřesně a za jeden ze zákroků dostal žlutou kartu Cigánek

46‘ oba týmy nastoupily v nezměněných sestavách
48‘ Onofrej se snažil posunout mezi naše obránce, ale Čoupek jeho úmysl přečetl a odkopl
49‘ Marek výborně forčekoval před naší šestnáctkou a obral domácí o míč, ale naši akci zastavili domácí odkopem do autu
50‘ zahodili jsme obrovskou šanci, Řezník se vydal na výlet po pravé straně, dostal se až do šestnáctky, odcentroval po zemi, k míči se přímo před brankou dostal Magera, ten dal na levou stranu a osamocený Mičola překopl branku. Hned z protiútoku se míč dostal za naši obranu, Hartig se snažil doběhnout, ale Vašek vyběhl k hranici šestnáctky a zalehl míč.
51‘ choreo v domácím kotli – obrovská plachta s černými a bílými pruhy a s nápisem 1919 založení klubu a modrobílý znak uprostřed

52‘ Bystroň výborně přečetl hru, když se Melinho snažil poslat míč za naše zadáky a potom ještě Vašek vyběhl proti centru Randovu a stáhl ho ze vzduchu
53‘ naši fans vytrvale povzbuzují „Nedaleko od Ostravy“, počasí je krásné a taky krásná návštěva 11 123 diváků
54‘ první domácí žlutou kartu viděl Randa za faul zezadu na Lukeše
57‘ po delší době jsme zahrozili i my, Řezník poslal na levou stranu na Mičolu a ten vracel do šestnáctky, kde se ještě snažil dorážet Marek, ale míč byl dlouhý a šel až k brankáři
58‘ po souboji Šedivého s Rajtoralem kopou domácí roh z pravé strany, zahrává Vepřek a měli jsme štěstí, protože naši stopeři podskočili míč, ale podařilo se nám ho vystrčit před šestnáctku, kde to ještě Vepřek zkoušel podruhé, ale přímo k Vaškovi.
59‘ A je tady pyrochoreo v našem kotli, ohně u plotu a k tomu nápis „pyro fotbalu neškodí, ČMFS ano“ – výborně prosvětleno

60‘ nedokázali jsme dlouho odkopnout míč před šestnáctkou až musel Lukeš faulovat Šedivého, je z toho nepříjemná standardka 5 metrů před šestnáctkou z pravé strany, stavíme 4člennou zeď, rozehrání nakrátko, nastřelený Marek.
62‘ domácí nás tlačí, podnikli rychlou akci, střelu Hubníka tečoval na roh Čoupek, zahrává se z pravé strany. Střídá Janotka a nastupuje Štěpán, Vepřek zahrál roh na první tyč a Čoupek vyhlavičkoval ven
63‘ domácí skórovali po závaru na naší levé straně ale naštěstí ofside
64‘ další roh domácích, tentokrát z levé strany, Melinho poté, co Řezník prohrál hlavičkový souboj a Magera vyhlavičkoval ven a po něm ještě Mičola. Hned jsme podnikli bleskovou akci, Řezník potáhl po pravém křídle, ale jeho centr nenašel nikoho
66‘ dostáváme se do otevřené domácí obrany, Rajtoral potáhl po pravém křídle, přihrál Varadimu a ten ještě posouval dál do středu, ale tam už nebyl nikdo
67‘ výborně se dostal za obranu Hubník a ještě lépe Bystroň, který mu skluzem zezadu vypíchl míč
68‘ domácí střídají potřetí, odchází Hochmeister a přichází Hořava
71‘ další žlutou kartu domácích dostává Hartig za to, že se mu nelíbilo, že rozhodčí neodpískal nedovolený zákrok v šestnáctce, střídáme, přichází Mišinský a odchází Varadi, který dnes hrál dobře, dal gól a hodně bojoval
73‘ Marek výborně přenesl hru ze středu na pravé křídlo, kde se snažil Rajtoral seběhnout do šestnáctky, ale byl faulován u pravého rohu šestnáctky. Zahráváme standardku, Magera vystřelil přes zeď, ale brankář byl pozorný a střelu kryl.
75‘ domácí udělali závar před naší šestnáctkou, Melinhovu střelu zblokoval Magera, ještě jedna střela sražená na roh, z pravé strany zahrává Vepřek, přes Mageru se k míči dostal Melinho, ale hlavičkoval naštěstí daleko vedle.
77‘ Hořava vystřelil po zemi a Vašek trochu zaváhal, nekryl napoprvé a musel ještě dobíhat a krýt před Hartigem
78‘ měli jsme velké štěstí, když centr Onofreje ani Hubník ani Hartig před brankou netečovali
79‘ jsme sice zatlačeni do defenzívy, ale náš kotel stále skvěle povzbuzuje
80‘, po jedné z mála akcí ve druhém poločase se Rajtoral dostal do šestnáctky, upadl, ale rozhodčí nic. Trestuhodně jsme nechali před šestnáctkou volného Melinha, jeho střelu jsme naštěstí srazili, pak ještě střílel Onofrej, ale jeho slabou střelu Vašek kryl
81‘ Hořava se dostal ve dvojici proti našemu osamocenému Bystroňovi před šestnáctkou, naštěstí střílel vedle, protože vedle něj postavený Onofrej byl ve výrazně lepší pozici
83‘ další závar v naší šestnáctce, Vašek se nedostal k vyboxování míče, ale naštěstí z toho nic nebylo
85‘ podruhé střídáme, odchází Lukeš, nastupuje Střihavka, kapitánskou pásku převzal Marek
87‘ další štěstí po centru Jindřiška z pravé strany se míč zatáčel pod břevno a Vašek jen taktak stačil doběhnout a vyrazit ho na roh, který kopal Vepřek, ale ten jsme odvrátili, další centr se dostal k Šedivému, ten hlavičkoval z penalty přímo na Vaška
88‘ domácí tlačí, centrují, dvakrát Bystroň vyhlavičkoval, kotel pochopil, že musí pomoct a je tady hymna „Baníčku my jsme s tebou“
89‘ Melinho to zkoušel pádem před šestnáctkou, také jemu to rozhodčí nespolknul 89‘ Baník zvýšil na 3:1 - Střihavka rozhodl hlavou po rychlém brejku zprava, když dostal centr před prázdnou bránu, gólman si na míč sáhl, ale nevytlačil ho ven 90‘ střídá Mičola, nastupuje Metelka
Tribuny jsou rázem poloprázdné, nastavují se 4 minuty
90+1‘ Střihavka vybojoval roh, z pravé strany zahrává Metelka nakrátko s Mišinským, další roh z pravé strany, z něj taky nic nebylo, ale utkání se v podstatě dohrává, Baník vyhraje zaslouženě, i když ve druhém poločase měl několikrát namále.
90+4 ‘Konec zápasu

Následuje děkovačka před naším kotlem a naši diváci i hráči si to opravdu užívají

Krátké ohlédnutí za zápasem:
Nádherná neděle, nádherný fotbálek, nádherný výsledek - co víc si přát. I podle tipovačky bylo vidět, že se vývoj utkání dá těžko odhadnout - od absolutních optimistů přes pohledy "i bod dobrý" až po nedůvěru "ať nedostanem víc než 2:0"

Začátek se našim klukům podařil jako už dlouho (v lize) ne - zahrozili hned v první minutě, ve čtvrté Lukim otevřeli skóre a dobrých 15-20min aktivním napadáním moc domácí do hry nepouštěli. Když se domácí z úvodního šoku otřepali a začali nás víc tlačit využil chybu gólmana Adam a vypadalo to na jasnou záležitost. Jediné větší zaváhání obrany využil před svačinou neobsazený Hubník, který zápas zdramatizoval a dala se očekávat napínavá druhá půle.

V ní po většinu času hráli domácí více s míčem, kroužili kolem našeho vápna, zkoušeli se prosadit centry i narážečkami středem po zemi, naši kluci to většinou precizně ubránili, co prošlo pochytal Vašek. Zkraje půle jsme měli dva-tři slušně vypadající brejky - škoda, že se je nepodařilo dotáhnout do gólu, mohlo to být klidnější dříve - takto to zůstalo na Davida, čímž se vrátil zase na čelo tabulky střelců.

Jak řekl trenér na tiskovce - těžko za předvedený výkon někoho vyzdvihnout nad ostatní - kluci makali parfektně především jako tým a není toho moc komu co vytknout. Obrana - ač mladá a v lize nezkušená - toho soupeři moc nedovolila, mladíček Řezník napravo nejen že vzadu ubránil, co bylo potřeba, ale nejednou se ocitl i na hrotu. Bizi s Cigošem ovládli vzdušný prostor a určitě jejich výkon bude tlakem na Maroše s Bestičem. Záda obranné čtveřici kryl Vašek, který moc práce neměl - a co bylo potřeba, řešil vetšinou s přehledem a včas. Defenzivního v záloze při Biziho pozici vzadu odehrál velmi slušně Marek, byť po jeho zákroku chtěli domácí penaltu, o svačině na ni novináře upozorňoval i hlavní boss domácích... Luki dle slov trenéra ukázal, že je pan fotbalista, dle hodnocení deníku Sport byl nejlepší na hřišti - zásoboval lajnové běžce skvělými balóny, když bylo potřeba - vyvezl, podržel... Adam s Mičolou hlavně v první půli důrazně a úspěšně napadali, číslo jejich naběhaných kilometrů muselo být hodně vysoké. Své si vlevo precizně odehrál i Čoupis, některé rohy byly pro soupeře nebezpečné, jen tak dál... Rajty se napravo ocitl v několika brejcích, dala se na něj písknout penalta, gól tentokrát nedal, ale myslím, že mu to po výhře rozhodně nevadí. Poslední ze základu - Magi - pomohl týmu hodně vepředu i vzadu, dobře sklepával míče, škoda jedné hlavičky těsně vedle - gól by mu včera slušel.

Sečteno podtrženo - přivezli jsme tři body po velmi kvalitním výkonu, který je příslibem do jara. V sobotu nás čeká zachraňující se Slovácko, je potřeba potvrdit přivezené body - věřím, že po slibném začátku a slušném výjezdu si nás i na domácí stadion najde cestu co nejvíce a pomůžeme opět klukům k dobrému výkonu.

Foto ze zápasu najdete tradičně ve fotogalerii, video bude k dispozici později.

| Autor: Bobr | Vydáno dne 11. 03. 2007 | 2004 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek