P. Vašek: Měl jsem štěstí.

Rozhovory po utkání se Slováckem

Rozhovor s Petrem Vaškem

Petře, jak jste viděl dnešní utkání?
P. Vašek: Bylo hodně těžké. Soupeř hrál velice dobře a my jsme si tři body doslova vydřeli.

Kdy vám bylo nejhůř? Který zákrok byl nejdůležitější?
P. Vašek: Nejdůležitější je vždy první zákrok, na kterém se člověk chytí.

Jak jste viděl tu Rackovu šanci?
P. Vašek: To bylo hodně rychlé a bylo štěstí, že to trefil tak, jak to trefil. Chytil jsem to se štěstím.

Co pro vás tato utrápená výhra znamená?
P. Vašek: Výhra pro nás znamená především potvrzení vynikajícího výkonu z Olomouce. Šli jsme bodově nahoru. Máme před sebou reprezentační přestávku a dost času na přípravu k dalšímu zápasu. Můžeme zase myslet na pohárové příčky. Páté místo je blízko.

Jak moc těší vychytaná nula. I po takovém výkonu…
P. Vašek: Mě to určitě těší. Zvlášť proto, že jsem nulu v lize nevychytal již hodně dlouho.

Čeká vás zápas na Kladně. Bude pro tebe nějak prestižnější?
P. Vašek: Já se snažím k takovým zápasům přistupovat s chladnou hlavou, nedávat do toho emoce. Jestli budu chytat, budu se snažit podat co nejlepší výkon. A hlavně abych přispěl k naší výhře.

Mohlo k dnešnímu výkonu Baníku přispět možné podcenění soupeře?
P. Vašek: Já si myslím, že k podcenění určitě nedošlo. My jsme se včera a ještě i dnes dívali na video a na něm jsme viděli, že Teplice získaly bod na Slovácku se štěstím. A Slovácko fakt, že hrajou dobře, potvrdilo i dnes tady.

Baník na jaře zatím neztratil body. Co to pro tým znamená psychicky?
P. Vašek: Určitě se nám hodně ulevilo. Šest bodů ze dvou zápasů je skvělý výsledek.

A osobní pocity? Určitá nervozita před návratem na Bazaly určitě před jarem byla…
P. Vašek: Určitě. V Baníku je to pro gólmany těžké. Ale dobrý vstup mne trochu uklidnil.

Rozhovor s Davidem Střihavkou

Davide, dnes jste byl na hřišti pár minut a dal jste hlavou vítězný gól. Spokojenost?
D. Střihavka: Samozřejmě mě ty góly těší. Nejraději bych byl ale na hřišti od prvních minut. Není to pro mne lehké naskočit do rozjetého zápasu. Ale jsem rád, že to dnes vyšlo. Bylo to totiž strašně těžké a trápili jsme se. K vítězství jsme se protrápili.

Překvapilo vás Slovácko něčím?
D. Střihavka: My jsme to čekali. Věděli jsme při přípravě, že nás nečeká nic jednoduchého. Viděli jsme video a Slovácko hrálo doma velmi dobře. Tady to jenom potvrdili a měli jsme s nimi co dělat.

Čím to bylo, že v Olomouci jste podali výborný výkon a dnes to bylo horší?
D. Střihavka: Dalo se to i trošku čekat. Fanoušci byli jistě plni očekávání a pak je tady trošku tlak. Ale takové jsou zápasy a my to musíme do příštích zápasů zlepšit, aby si diváci přišli na své.

Začali jste dobře, ale po patnácti minutách se to otočilo. Projevilo se na vás to, že jste nedali rychlý gól?
D. Střihavka: My doma začínáme vždycky dobře, chceme vstřelit rychlou branku. Dnes se to nepovedlo a na hře to pak bylo vidět. Bylo to utrápené, ale se šťastným koncem.

Dnes jste možná nehrál od začátku proto, že trenér nechtěl měnit vítěznou sestavu…
D. Střihavka: Já jsem před generálkou v přípravě onemocněl a trenér postavil místo mě někoho jiného. Kluci vyhráli, takže to je v pořádku. Vítězná sestava se nezměnila, ale v příštím zápase bych rád hrál od první minuty.

Jako ligový kanonýr byste tam asi být měl… Myslíte, že bude mít u trenéra nějakou váhu fakt, že jste se dostal do čela?
D. Střihavka: Pro mě je samozřejmě dobře, že dávám góly. Dnešní branka je pro mě jednou z nejdůležitějších. Důležité ale je, aby šlapal manšaft. A my jsme uhráli hodně důležitých šest bodů a musíme takhle pokračovat dál.

Proč byl ten gól nejdůležitější?
D. Střihavka: Byl v utrápeném zápase a rozhodl. Takové zápasy a ještě k tomu doma se musí zvládnout. A na 1:0 jsou góly nejkrásnější.

Jak moc vás překvapilo to, že i když jste v Olomouci skóroval, znovu jste začal na lavičce?
D. Střihavka: Překvapilo nepřekvapilo… Jak už jsem říkal – neměnila se vítězná sestava. Kluci hráli dobře a nebyl důvod měnit sestavu. Příští zápas bych chtěl hrát od začátku. Rozhodne trenér.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 18. 03. 2007 | 950 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek