R. Řezník na Kladně: Křest ohněm

Byl to jeho třetí start v základní sestavě a dá se říct, že teprve až napotřetí absolvoval křest ohněm. Ne, že by v utkáních v Olomouci a se Slováckem neměl práci, ale teprve v Kladně chvílemi nevěděl, kam skočit dříve. O kom je řeč? Možná jste poznali sami – ano, o našem mladičkém pravém obránci Radimu Řezníkovi.

Kladenští založili jednu z variant, jak dobýt naši branku, na tom, že se pokusí zkušeným hráčem Kalinou procházet přes o poznání méně zkušeného Řezníka. A nutno říct, že z této strany hrozilo Vaškovi největší nebezpečí. Radim se snažil, často byl bezchybný, ale párkrát se záměr domácím povedl.

Slyšel jsem hlasy, že „Řezník byl marný.“ „Koho to tam dali?“ „Už aby byl zpátky Hoffmann.“ a podobné řeči. Hmmm, já bych to viděl jinak. Ano, párkrát to tam zahořelo, ale párkrát tam také naši nechali Radima ve štychu samotného... Navíc nejvíce změn udělal trenér Večeřa právě kolem jeho postu. Před ním hrál místo Rajtorala Varadi a vedle něj poprvé Klimpl. Pokud si Radim zvykal v předchozích zápasech na spoluhráče, na Kladně musel začít znovu... A to není v žádném případě pro tak mladého hráče lehké.

V Řezníkovi hřímá určitě obrovský talent. Uvidíte, za pár let budeme na jeho výkony pět oslavné ódy. Dejme mu proto čas ukázat, co umí. Ostatně – body jsme kvůli němu neztratili, takže na nějaké škaredé pohledy není čas.

Na závěr ještě dejme slovo samotnému hráči v kratičkém rozhovoru

Pro tebe to byl v neděli asi hodně těžký zápas. Jak jsi to viděl?
R. Řezník: První poločas nebyl tak špatný, ve druhé půli to bylo horší. Začátek jsme vůbec nezvládli, dostali jsme branku z penalty a pak se to s námi trochu vezlo.

Jak to u té penalty bylo?
R. Řezník: Hráč to tam sklepl a Maroš ho lehce trefil. Ale nevím – mohl to písknout i nepísknout. Pískl to. To je škoda. Pak jsme vyrovnali, měli Střihavkou šanci, ale i dost štěstí v závěru.

Takže v kabině s bodem spokojenost?
R. Řezník: Asi jo, i když jsme chtěli tři. Ale prohrávali jsme 1:0 a proto je bod určitě dobrý.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 04. 04. 2007 | 953 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek