D. Bystroň: Chybu jsem neodčinil

Rozhovory po utkání s Brnem

Rozhovor s Davidem Bystroněm

Davide, jak to tam bylo při tom smolném okamžiku? Snažil jste se střele vyhnout?
D. Bystroň: Chtěl jsem to trefit a odkopnout. On to ale dobře napálil, byla to moje chyba… Navíc to šlo po odrazu přímo do branky.

Čím to bylo, že do první branky Brna se hrálo vlastně bez jakýchkoli šancí? Co tu první půlku rozhodlo.
D. Bystroň: Rozhodlo to, že jsme udělali chyby. Při prvním gólu jsme ho chtěli vystavit do ofsajdu, ale přitom jsme ho nechali projít přes celou půlku. To byla první chyba a druhý gól jsem zavinil já, protože jsem netrefil míč. Jinak Brno žádnou další šanci nemělo… Jinak snad ani nevystřelilo na branku. My jsme se snažili hrát fotbal i první půlku, snažili jsme se vyhrát. Nepovedlo se nám to, měli jsme smůlu.

Ve druhém poločase jste začali hrát daleko agresivněji. Co zaznělo v kabině, jaké byly pokyny?
D. Bystroň: Měli jsme do nich bušit, jít na doraz. Vzadu jít na riziko a pokusit se vyrovnat. To se nám nepodařilo a je to velké zklamání.

Ve druhém poločase jste se posunul do zálohy. V poslední době je to pravidlem, že tam konce zápasů absolvujete. Vyhovuje to?
D. Bystroň: Mi to je vcelku jedno. Kam mě trenér postaví, tam hraju. O tom, kde budu hrát, rozhoduje jedině on.

Berete vstřelenou branku jako odčinění té zaviněné?
D. Bystroň: Ne, ta zaviněná byla na 2:0 a já jsem dal pouze jednu. Odčinění to není.

Rozhovor s Františkem Rajtoralem

Jak jste viděl dnešní zápas vy?
F. Rajtoral: dneska jsme narazili na silnějšího soupeře než v minulých zápasech a utkání hodně ovlivnily dvě branky v prvním poločase. Myslím, že jsme byli docela dost aktivní, hráli jsme po zemi. Škoda, že se nám podařilo vstřelit pouze ten jeden gól.

Jak moc mrzí to, že místo případného pátého místa v tabulce jste klesli na pozici desátou?
F. Rajtoral: Tabulka je strašně vyrovnaná a samozřejmě jsme si uvědomovali to, že výhra nás může posunout hodně nahoru. Na druhou stranu prohra nás mohla poslat dolů. To se stalo, nedá se nic dělat. Musíme vyhrát příští zápas.

Rozhovor s Mario Holkem

Dneska jste dal krásnou branku, při které jste se neunáhlil, ale počkal na nejvhodnější okamžik. Jak to tam bylo?
M. Holek: Viděl jsem napravo nabíhat Zelenku, který na sebe navázal dva obránce. Ti ho chtěli vystavit do ofsajdu, takže se zastavili. Mi se podařilo obhodit toho, který byl proti mně a když zůstali stát v řadě, šel jsem prakticky sám na gólmana.

Pak jste to ještě výborně vyřešil tím, že jste nedal ránu, ale podkopl jste to…
M. Holek: Hold je to někdy třeba řešit s rozmyslem raději než to někam napálit.

Co říkáte tomu, že tady Brno dneska vyhrálo po jedenácti letech?
M. Holek: Abych řekl pravdu, tyto statistiky nesleduji. Nevěděl jsem tedy to, že to bylo po tolika letech. Já jsem rád, že jsme vyhráli, protože to byl nesmírně těžký zápas.

Další statistika říká, že jste dnes vyhráli venku po víc jak roce…
M. Holek: Já to fakt nesleduji. My jsme rádi za důležité tři body.

Je to pro vás tak těžké vyhrávat venku?
M. Holek: Já si nemyslím, že by to bylo něco jiného než vyhrávat doma. Asi je to o štěstí.

Čím jste podle vás Baník přehráli?
M. Holek: Určitě hlavně první půlí. Druhý poločas jsme byli skoro pořád pod tlakem. Ubývaly nám síly… V prvním poločase to bylo vyrovnané, navíc jsme Baník do ničeho nepouštěli. Navíc jsme proměnili šance, které jsme měli. Tu druhou sice se štěstím, ale i takové góly platí a jsou velice důležité.

Ve druhé půlce jste byli pod tlakem a přišel Bystroňův snižující gól…
M. Holek: Baník se to snažil dohrát na tři útočníky a zhustil střed. Vyhrávali souboje a akce táhli hlavně po pravé straně, odkud pak posílali centry. Při nich nabíhalo do šestnáctky až pět hráčů.

Neměl jste při té brance na starost Bystroně zrovna vy?
M. Holek: Abych řekl pravdu, měl. Ale neměl jsem už sílu.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 09. 04. 2007 | 873 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek