Juniorka si hraje s ohněm...

FC Baník Ostrava B – MSK Břeclav 2:2 (0:2)

Hráno 22. dubna 2007 v 16:30 hodin na hřišti v Kravařích

Do poslední třetiny MSFL vstupoval Baník B utkáním proti Břeclavi nalézající se v klidném středu tabulky na sedmém místě. Hostům se daří – naposledy prohráli ve dvanáctém kole ve Fulneku a po vlažném úvodu soutěže stoupají v tabulce vzhůru.

Baník B byl v jiné situaci – od začátku soutěže se pohybuje na chvostu tabulky a s obavami dokonce sleduje to, jestli z první ligy vypadne moravský tým... V tom případě by totiž z MSFL sestupovaly tři týmy a naši rezervu čeká mnoho práce, aby nebyl jeden z nich. Oproti předchozím zápasům se v sestavě – zatím jen na lavičce a pak chvilku na hřišti – objevil mladý střední záložník Hrtánek z dorosteneckého áčka.

Sestavy:
Baník B: Prepsl - Švrček, Ricka, Hoffmann, Hančín (78. Hrtánek) - Vrťo, Husárik (74. David), Ficek (66. Mucha), Zapalač - Přecechtěl, Prokeš
Břeclav: Miščík – Pokorný, Vymyslický, Demjanovič, Jurga – Vajbar ( 46. Poredský ), Kuba, Subota, Machala – Veselý ( 75. Janíček ), Pekárek ( 83. Czucz )

Rozhodčí: Marek, Fojt, Adámková
Diváků: 210

Nejdůležitější okamžiky:

7. Hosté poslali výborný pas za naši obranu a před nabíhajícím Veselým vyhlavičkoval (!!!) do bezpečí brankář Prepsl
20. Hostující Veselý zazdil dobrou příležitost, když místo přihrávky na zcela volného Pekárka – který by běžel sám na branku – zvolil kličku a přišel o míč
30. Baník B prohrával 0:1 – po rohu Jurgy se prosadil hlavičkou Pekárek
39. Baník B prohrával 0:2 – po výborném vysunutí od Kuby a špatně zahraném ofsajd systému přihrál Vajbar volnému Veselému a ten měl před sebou lehkou úlohu v podobě trefení prázdné branky
45. Konec prvního poločasu za dvoubrankového vedení hostujícího týmu

46. Baník B nastoupil v nezměněné sestavě, hosté provedli jednu změnu
75. Baník B snížil na 1:2 – po centru z levé strany se trefil Prokeš
90. Rozhodčí nastavil překvapivě 5 minut...
90.+5 Baník B vyrovnal na 2:2 – hosté měli míč na svých kopačkách, ale na půlicí čáře jej trestuhodně ztratili. Následoval rychlý brejk Baníku po pravé straně, centr před branku a Vrťo hlavou vyrovnal
90. + 5 Konec zápasu, Baník B – Břeclav 2:2 (0:2)

Můj názor:

Jedná se o zisk bodu v poslední minutě nebo o ztrátu dvou cenných bodů domácích? Nevím, neviděl jsem - byl jsem v Příbrami. Vzhledem k situaci v tabulce bych to určitě viděl jako ztrátu. Každý další zápas bude existenční a ten následující v Dolním Benešově zvlášť – utkají se celky bezprostředně ohrožené sestupem. Program A týmu Baníku konečně dovolí příští víkend fanouškovi vidět zápasy áčka i béčka, takže po delší době přineseme i podrobnou reportáž.

Podle počtu žlutých karet (Ficek, Ricka – Vajbar, Vymyslický, Miščík) soudím, že utkání bylo poněkud nervóznější. Podle dostupných informací byli v prvním poločase hosté jasně lepší, ve druhém se hra vyrovnala, ale závěr patřil přece jenom více Baníku B.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 24. 04. 2007 | 846 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek