Tiskovka po Jablonci

Tisková konference po utkání FC Baník Ostrava – FK Jablonec

Přítomni: trenér Baníku Karel Večeřa, trenér Jablonce Petr Rada, tiskový mluvčí Baníku Dalibor Záruba

D. Záruba: Dobrý večer, vítám vás na tiskovce po zápase a prosím trenéry, aby nám řekli krátký názor na zápas. Přednost má pan Rada.

P. Rada: Já bych chtěl nejprve pogratulovat domácím, kteří vyhráli naprosto zaslouženě. My jsme k tomu v prvním poločase nepřistoupili tak, jak jsme měli, i když do první branky jsme hráli. Soupeř nějakou větší šanci neměl, ale pak špatný odkop gólmana a netaktické postavení stoperů přineslo první branku v naší síti. Pak jsme dostali druhou. V poločase jsme udělali dvě změny, hráli jsme prakticky na klasické dva útočníky. Bohužel soupeř nás potrestal penaltou, kdy se dostal do vedení 3:0 a o zápase bylo rozhodnuto. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, z naší strany tam dneska toho moc nebylo. Opticky jsme drželi balón, ale před soupeřovou brankou jsme v prvním poločase nic kvalitního nepředvedli. Ve druhém poločase jsme i přesto, že jsme prohráli 3:0, měli tři stoprocentní šance. Nulíček šel sám, Vošahlík byl sám před gólmanem a Barankovi gólman vyrazil střelu s pomocí tyče. Dnes to směřovalo všechno k tomu, že vyhrál lepší manšaft. Měl větší důraz a větší odvahu do zakončení. Je vidět, že domácí jsou v pohodě, vyhráli naprosto zaslouženě a já jim gratuluji.

D. Záruba: Děkuji a prosím pana Večeřu.

K. Večeřa: Já jsem maximálně spokojený především s prvním poločasem, kdy jsme to utkání rozhodli. Do prvního gólu to bylo opravdu vyrovnané, prvním gólem se to hodně změnilo a přiklonilo se to na naši stranu ještě víc než v jiných zápasech. První góly jsou strašně důležité, když hrají takto vyrovnaná mužstva. Dali jsme i druhý gól a pak už to bylo o tom, abychom nebyli pasivní, chtěli jsme hru kontrolovat. Samozřejmě obě mužstva věděla, že je v neděli čeká další zápas, proto jsme se to snažili trochu prostřídat. Ve druhém poločase měl – jak říkal Petr – příležitosti i Jablonec, ale měli jsme je i my. Spokojenost. V obranné fázi byla vidět dobrá režie. Samozřejmě ještě schází větší klid při řešení gólových situací jak u nás, tak i u soupeře. Kdyby ti kluci šance proměňovali, tak tady v lize nejsou, byli by králi střelců a byli by asi někde jinde. Nemůžeme po nich chtít všechno najednou, ale taková ta dílčí spokojenost tady je. Máme před sebou další tři zápasy ve kterých se budeme snažit prodat to, co umíme.

D. Záruba: Děkuji. Prosím vaše otázky.

Pane Rado, v poločase jsme změnil způsob hry. Byl jste s ním pak spokojen?
P. Rada: Šli tam mladí hráči. Jeden hrál první ligové utkání, druhý toho také zatím moc v lize nenahrál. Vystřídali jsme mladé hráče a i když se dostali do dvou šancí, bohužel jim chybí klid. Že bych byl nějak výrazně spokojen s druhým poločasem – ne.

Chci se zeptat na Františka Rajtorala. Co je s ním?
K. Večeřa: Nebyl zdravotně stoprocentně v pořádku.

D. Záruba: Další otázky nejsou? Děkuji všem.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 11. 05. 2007 | 801 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek